Tlačové správy: september 2017

18. septembra 2017

Dôvody, prečo musia východniari prísť na Profesia days do Košíc: Ľudia spoznajú zamestnávateľov, či zistia, aká práca im sedí

Pracovný veľtrh Profesia days prichádza po ôsmich úspešných ročníkoch v Bratislave aj do Košíc. Svoju premiéru tu odštartuje už o pár dní. Na východniarov budú vo štvrtok 28. septembra čakať nielen zamestnávatelia, ale aj spíkri, motivátori a množstvo zábavných aj užitočných vychytávok. Čítať ďalej »
18. septembra 2017

Slováci vedia po anglicky lepšie ako Maďari, či Česi. Väčšina uchádzačov však nedokáže viesť náročnejšiu konverzáciu

Angličtina je celosvetovo najuniverzálnejším jazykom. Veľký počet pracovných miest považuje jej znalosť za samozrejmosť. Štúdia, ktorú realizovala spoločnosť TrackTest.eu s pracovným portálom Profesia.sk, ukázal, že naše anglické znalosti sú na vyššej úrovni ako v Českej republike a Maďarsku. Najväčšia časť Slovákov dosahuje znalosti úrovne B1. Čítať ďalej »
12. septembra 2017

Ktorí uchádzači sú v regiónoch najžiadanejší? Bratislavskí zamestnávatelia chcú iných zamestnancov ako ostatní

Čoraz častejšie sa rozpráva o tom, ako sa po rokoch ekonomickej krízy konečne zmenila situácia na pracovnom trhu. Kým pred pár rokmi sa ľudia o prácu báli, dnes majú naopak starosti zamestnávatelia, pre ktorých je nájsť vhodných pracovníkov čoraz náročnejšie. Analýza portálu Profesia.sk však ukázala, že na Slovensku platí pravidlo iný kraj, iný mrav. Situácia je odlišná nielen v počtoch pracovných miest, ale v odvetviach v ktorých tamojší zamestnávatelia hľadajú pracovnú silu. Čítať ďalej »