19. januára 2017

Aký je ten váš byrokratický nezmysel v HR?

Spočítali ste si niekedy koľko času vy ako špecialisti na prácu s ľuďmi strávite administratívou? A to sa bavíme len o zamestnávaní. Špecialisti na odmeňovanie a benefity by vedeli pridať svoje postrehy, nelogickosti, či duplicitné výkazníctvo. Množstvo pokút pre zamestnávateľov za nesplnenie oznamovacích povinností len podčiarkuje tvrdý fakt, že zamestnávanie ľudí reguluje na Slovensku 15 rôznych zákonov.

Netreba sa preto čudovať, že v byrokratických nezmysloch roka, ktoré sa vyhlasujú každý rok, rezonujú aj témy zamestnávania. Pokuty zamestnávateľovi za nepravdivé čestné prehlásenia svojich brigádnikov či nedodržanie šibeničných termínov v prípade skončenia pracovného pomeru zamestnanca sú len vrcholom ľadovca.

Aktuálne v Profesii zamestnávame viac ako 90 zamestnancov a boríme sa rovnakými problémami ako vy. Je preto v našom spoločnom záujme, aby bol slovenský pracovný trh zdravý. Ministerstvo hospodárstva nás oslovilo, aby sme pripravili zoznam opatrení k zjednodušeniu byrokracie. Dajme spoločne kompetentným vedieť na ktoré opatrenia si majú posvietiť.

Chceme vás preto vyzvať – napíšte nám svojho kandidáta na nezmyselné legislatívne úpravy a Profesia sa bude tieto témy otvárať pri diskusiách s príslušnými úradníkmi vo vláde.

Pre inšpiráciu si môžete pozrieť zákony regulujúce zamestnávanie na Slovensku.

 

Chcem sa zapojiť