trh_prace_banner

Program

 

12:00 – 13:00
Registrácia

13:00 – 13:40
Dopady starnutia populácie na trh práce v SR

Aké dôsledky bude mať demografický vývoj na dostupnosť kandidátov?
Ako sa zmení štruktúra pracovnej sily?
Aké budú trendy v zamestnávaní a čo to znamená pre firmy?
Ivana Molnárová, CEO, Profesia, spol. s r.o.

13:40 – 14:10
Ageing pracovnej sily, sme pripravení pracovať do 100ky?

Populácia starne. Čo to znamená pre zamestnávateľov a čo pre zamestnancov?
Zdenka Junasová, HR Manager, Tower International, a. s.

14:10 – 14:40
Sedem statočných zmien zamestnávateľa pre rok 2017

– zmena vymeriavacích základov pri platení odvodov
– zmena výpočtu nemocenských dávok
– minimálna mzda a jej prepočty
– daň z dividend
– zmeny materského a rodičovského príspevku
– zmena v zamestnávaní nezamestnaných
– zmeny v komunikácii s úradmi
Jaroslava Lukačovičová, podnikateľka

14:40 – 15:00
Prestávka

15:00 – 15:30
Praktické rady pri zamestnávaní cudzincov

Prečo prijímať ľudí mimo Slovenska a aká je pridaná hodnota?
Aké mať očakávania ohľadom schvaľovacích procesov a praktické rady
Barbora Paulovič Deckerová, Director, Sales Support Operations Europe & MEA, IBM

15:30 – 16:00
Nevieme vyťažiť maximum z multikultúrnej spolupráce. A je to naša chyba.

Čo sú bariéry, ktoré nám bránia spolupracovať v heterogénnych, diverzifikovaných, multikultúrnych tímoch?
Príklady a odporúčania čo by sa s tým dalo robiť.
Lukáš Bakoš, Managing Director, Maxman Consultants

16:00 – 16:30
Panelová diskusia s hosťami

16:30 – 17:00
Záver a networking

 

REGISTRUJTE SA

 

Prednášajúci

Ivana Molnárová

Ivana Molnárová Vyštudovala Matematicko-fyzikálnu fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Po absolvovaní univerzity pracovala v rodinnej firme Anyhel v Humennom. V roku 2001 nastúpila do spoločnosti Profesia ako Sales Representative a po zmene viacerých pozícií od mája 2008 riadila a koordinovala obchodné aktivity v Českej, Slovenskej a Maďarskej republike spoločnosti ako marketingová a obchodná riaditeľka. Od októbra 2010 je výkonnou riaditeľkou spoločnosti Profesia.

Zdenka Junasová

Zdenka Junasová HR profesionál s mnohoročnými skúsenosťami v oblasti riadenia ľudských zdrojov. Pôsobila v niekoľkých nadnárodných spoločnostiach v sektoroch so zameraním na výrobu a automobilový priemysel.
Má bohaté skúsenosti z prostredia budovania nových závodov (green field) na Slovensku a aj v zahraničí (Rusko), nastavovania moderných HR procesov ako aj skúsenosti v oblasti riadenia zmeny (reštrukturalizácia, zefektívňovanie procesov, optimalizácia).

Jaroslava Lukačovičová

Jaroslava Lukačovičová Podnikateľka, viac ako desať rokov sa venuje účtovníctvu a daniam, aj so špecializáciou na účtovníctvo neziskových organizácií. Je poradkyňou Združenia podnikateľov Slovenska, prezidentkou Slovenskej asociácie účtovníkov neziskových organizácií, pracuje ako asistentka poslanca NR SR J.Mihála. Je autorkou viacerých publikácií a odborných článkov, pravidelne bloguje na ekonomické témy a upozorňuje na administratívu a byrokraciu spojenú s podnikaním. Dlhé roky je členkou poroty súťaže Podnikateľka Slovenska.

Barbora Paulovič Deckerová

Barbora Paulovič Deckerová Barbora pôsobí ako riaditeľka podpory sekcií predaja v IBM v Európe a MEA regióne, kde riadi vyše 3000 zamestnancov. Jej tím podporuje sekcie manažujúce ročné výnosy okolo 30 miliárd dolárov. Barbora je známa ako inšpiratívny líder, s rozsiahlymi pracovnými skúsenosťami z oblasti predaja, marketingu a poradenstva. Už počas štúdia v USA reprezentovala univerzitu vo vrcholovom basketbale a túto drinu, disciplínu a nasadenie vyhrávať neskôr preniesla aj do pracovného života. Tímy pod jej vedením získali početné ocenenia, vrátane popredného celosvetového ocenenia Silver Stevie.

Lukáš Bakoš

Lukáš Bakoš V súčasnosti pôsobí ako Managing Director spoločnosti Maxman Consultants. Predchádzajúce manažérske skúsenosti získal pôsobením na pozíciách Manažér pre tréning a rozvoj v nadnárodnej telekomunikačnej spoločnosti a ako HR riaditeľ v medzinárodnej IT spoločnosti, kde mal na starosti celkové zastrešenie všetkých HR procesov pre pobočky spoločnosti v Európe a Ázii. Ako senior konzultant v oblasti manažmentu a leadershipu sa venuje tiež individuálnemu osobnostnému a profesnému rozvoju manažérov a top executives. Medzinárodné trénerské a konzultačné skúsenosti nadobudol pri dizajnovaní a vedení tréningov, koučingov a rozvojových projektov pre stredných a vrcholových manažérov a ich tímy na Slovensku, v Čechách, Rakúsku, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, Turecku, Kazachstane, Indii, na Srí Lanke a v Spojených arabských emirátoch. Je členom Slovenskej asociácie koučov. Vo voľnom čase sa venuje rozvoju študentov a pedagógov v neziskovom projekte Maxman University, či dobrovoľníckej pomoci organizáciám v treťom sektore.

REGISTRUJTE SA

Miesto konania

Hotel Sheraton, Bratislava

26. január 2017, 13:00 – 17:00