9. októbra 2017

Na Profesia days zavítali popri ľuďoch bez práce aj stovky zamestnaných. Väčšina návštevníkov hľadala nové zamestnanie

Až 70 percent návštevníkov veľtrhu príležitostí malo do 34 rokov. Uchádzači prišli na Profesia days najmä z dôvodu hľadania práce, či získania informácií o zamestnávateľoch. Obrovské množstvo ľudí sa pritom zúčastnilo aj napriek tomu, že už zamestnanie má.

Premiéru Profesia days v Košiciach si nenechalo ujsť približne 5-tisíc  návštevníkov. Toto podujatie pritom neoslovilo iba nezamestnaných, ale aj ľudí, ktorí v súčasnosti prácu majú. K takmer tretine nezamestnaných návštevníkov sa totiž pridal skoro rovnaký počet zamestnaných východniarov.

Ľudia hľadali novú prácu a viac informácií o firmách

Návštevníci na Profesia days chceli najmä nájsť novú prácu, či získať užitočné informácie o zamestnávateľoch.

Ukazuje sa, že zmeniť zamestnanie nemajú problém najmä mladí ľudia. Tí totiž ešte nenesú zodpovednosť za splácanie hypotéky, prípadne staranie sa o rodinu. Veľtrh Profesia days pritom zaujal najmä vekovú skupinu ľudí do 34 rokov. Títo ľudia tvorili až 70 percent návštevníkov veľtrhu.

Táto veková skupina ľudí, inak nazývaná aj generácia Y, je pre súčasných zamestnávateľov špecifická. O uchádzačoch sa hovorí, že od zamestnávateľov vyžadujú iné veci, ako predošlé generácie zamestnancov – napríklad viac informácií o práci, možnosť napredovania, či väčšiu voľnosť. Návštevníci tak mohli klásť zamestnávateľom zoči-voči aj otázky, ktoré sa týkajú práve týchto vecí.

Najväčší záujem bol o prácu v administratíve

Návštevníci, ktorí si prišli hľadať na veľtrh prácu, mali najväčší  záujem o pozíciu administratívneho pracovníka, či asistenta. Prieskum na Profesia days tak iba potvrdil údaje z pracovného portálu Profesia.sk, podľa ktorých je práca v administratíve u uchádzačov najžiadanejšou nielen v Košickom, či Prešovskom kraji, ale aj vo všetkých ostatných regiónoch na Slovensku.

Ako zhodnotili veľtrh Profesia days jeho návštevníci?

Emília z Košíc: „Chcela by som sa poďakovať. Našla som si tam prácu.“

Vladimír z Krompách: „Chválim toto podujatie. Každý z vystavovateľov sa mi snažil čo najkonkrétnejšie odpovedať na moje otázky.“

Andrea z Humenného: „Veľmi oceňujem prístup a ochotu v zóne cudzích jazykov. Ocenila som tiež možnosť otestovať si svoje vedomosti v zaujímavom teste.“

 

Nenechajte si ujsť miesto na Profesia days v Bratislave

Zamestnávatelia, ktorí majú záujem stretnúť sa naživo nielen s uchádzačmi o prácu, majú už teraz možnosť zabezpečiť si miesto na Profesia days v Bratislave. V hlavnom meste ide o tradičné podujatie, ktoré sa bude konať v marci 2018 už po deviatykrát. V prípade záujmu nás môžete kontaktovať.

Tento rok sa podujatia v Incheba Expo Bratislava zúčastnilo 170 vystavovateľov a prišlo 16-tisíc návštevníkov. 

 

 

 

Kontakt pre médiá:

Nikola Richterová
PR Manager
Mob.: +421 917 697 726
e-mail: [email protected]