Tlačové správy

6. decembra 2016

Výška koncoročných odmien a 13 platov oproti vlaňajšku vzrástla o 10 %

Mnohí zamestnanci sa ku koncu roka tešia na vyššie výplatné pásky, ktoré zohľadňujú odmenu nad rámec základnej mesačnej mzdy za celoročné úsilie a výkony v práci. Podľa portálu Platy.sk, v roku 2016 vzrástla priemerná výška 13. platu ako aj koncoročných odmien oproti minulému roku približne o 10 percent. Zároveň sa tiež zvýšil podiel ľudí, ktorí sa môžu týmito benefitmi pochváliť.

Čítať ďalej »

30. novembra 2016

Pracovný trh rastie, ale klesá záujem Slovákov cestovať či sťahovať sa za prácou mimo regiónu i do zahraničia

Pracovný trh v poslednom období láme historické rekordy. Slováci si môžu vyberať z množstva pracovných ponúk na Profesia.sk, nezamestnanosť klesá a ľudia sú čoraz viac otvorení ku zmene práce. Pod vplyvom pozitívneho vývoja na trhu práce dochádza k tomu, že ľudia čoraz viac vyhľadávajú prácu v mieste svojho bydliska a dochádzanie či sťahovanie sa za novými pracovnými príležitosťami nie je pre nich zaujímavé.

Čítať ďalej »

Aktuality

19. januára 2017

Aký je ten váš byrokratický nezmysel v HR?

Spočítali ste si niekedy koľko času vy ako špecialisti na prácu s ľuďmi strávite administratívou? A to sa bavíme len o zamestnávaní. Špecialisti na odmeňovanie a benefity by vedeli pridať svoje postrehy, nelogickosti, či duplicitné výkazníctvo. Množstvo pokút pre zamestnávateľov za nesplnenie oznamovacích povinností len podčiarkuje tvrdý fakt, že zamestnávanie ľudí reguluje na Slovensku 15 rôznych zákonov. Čítať ďalej »

17. januára 2017

Starneme. Čo to znamená pre zamestnávateľov?

Naša populácia starne rýchlejšie, ako sa predpokladalo. Slováci budú o niekoľko rokov patriť medzi krajiny s najstaršou pracovnou silou v Európe. Nezamestnanosť klesá k historickým minimám a firmy majú dlhodobo problém obsadiť niektoré pozície. Čítať ďalej »

15. novembra 2016

Využite dáta o trhu a uchádzačoch vo váš prospech

Aktuálny vývoj pracovného trhu sa nesie v znamení rýchleho rastu počtu nových pracovných miest a poklesu nezamestnanosti. Dôsledkom toho je nižšia dostupnosť uchádzačov o prácu a vyhrotenie konkurencie medzi zamestnávateľmi. Naše nové dátové produkty vám prezradia ako v súčasnej situácii prilákať tých najvhodnejších ľudí pre vaše pozície. Čítať ďalej »