Tlačové správy

Aktuality

11. októbra 2018

Zmeny vo vyhľadávaní: uchádzači si po novom môžu hľadať prácu aj v širšom okolí svojho bydliska

Princípom vyhľadávania pracovných ponúk je, aby používatelia dostali na zadané parametre tie najrelevantnejšie výsledky. Ak sa to nedeje, je to problém. Môže sa im zdať, že vhodné pracovné ponuky pre nich neexistujú a zo stránky odchádzajú. Aj preto Profesia.sk vyše roka pripravovala technologické zmeny, aby vyhľadávanie a zobrazovanie výsledkov bolo jednoduchšie a presnejšie. Aké zmeny čakajú firmy aj uchádzačov o prácu, v rozhovore povedala Katarína Smolíková, produktová manažérka Profesia.sk. Čítať ďalej »

10. októbra 2018

Profesia vám v 6 epizódach podcastu priniesla aktuálne témy zo sveta recruitingu

Počas letných horúčav sme sa rozhodli vyskúšať trochu netradičný, „čerstvejší“ formát zdieľania informácií a spustili sme letný Profesia podcast. V 6 epizódach, ktorými sprevádzala naša PR manažérka Nikola Richterová, sme postupne otvorili témy pracovných ponúk, generačných a regionálnych rozdielov pri nábore zamestnancov, ale aj tipov, ako si budovať značku zamestnávateľa či osobnej komunikácie s uchádzačmi na veľtrhoch. Čítať ďalej »

8. októbra 2018

IT firma roka pre Profesiu? Zaslúžene

Na tohtoročnom IT Gala sme sa postarali o jedno z najväčších prekvapení. Titul IT firma roku 2017 sa stala Profesia a dokázala predčiť aj takých gigantov ako Eset. Skúsime preto odpovedať na viacero otázok, pre ktoré si myslíme, že sme uspeli. Čítať ďalej »