Tlačové správy

26. októbra 2016

Slováci odporúčajú pracovné ponuky svojim blízkym a známym, od polovice septembra ich odoslali až 17 426

Odporúčané ponuky z portálu Profesia.sk motivujú ľudí k reakcii na pracovnú ponuku viac, ako ponuky neodporúčané, pričom najčastejšie hľadajú prácu pre svojich blízkych ženy vo veku 25 až 34 rokov. Prostredníctvom Profesia.sk pošlú užívatelia v priemere 16 000 takýchto odporúčaní za mesiac. Na jedného odporúčateľa pripadajú v priemere 3 pracovné ponuky, ktoré odošle svojim blízkym. Pracovné pozície, ktoré odosielajú Slováci najčastejšie tvoria ponuky z oblasti administratívy, obchodu i pomocných prác. Čítať ďalej »

17. októbra 2016

Platy zamestnancov, ktorí denne využívajú v práci cudzí jazyk, sú o 31 % vyššie

Ľudia, ktorí pri svojej práci využívajú cudzí jazyk aktívne na dennej báze, zarábajú v priemere o 498 eur viac ako tí, ktorí ho využívajú málo alebo vôbec. Plat takýchto jazykovo zdatných zamestnancov je v priemere o 31 percent vyšší ako u ľudí, ktorí s cudzím jazykom nie sú v práci v intenzívnom kontakte. Vyššie platové ohodnotenie v súvislosti s mierou využívania jazyka sa aktuálne týka vyše tretiny pracujúcich ľudí. Práve títo ľudia uviedli, že cudzí jazyk využívajú denne, keďže je komunikačným jazykom v ich spoločnosti a využívajú ho aktívne slovom a písmom. Zistenia pochádzajú z internetového prieskumu platového portálu Platy.sk, ktorý sa realizoval koncom augusta na vzorke 8 634 zamestnancov. Čítať ďalej »

21. septembra 2016

Aké povinnosti plynú pre firmy pri zamestnávaní cudzincov?

Zjednodušenie administratívnej záťaže pre zamestnancov a uľahčenie podmienok pre vnútropodnikové presuny v rámci iných krajín a sezónnych prác – to by mala priniesť pripravovaná novela zákona o službách zamestnanosti, ktorá by mala vstúpiť do platnosti koncom novembra tohto roka. Ak zamestnávate cudzincov, resp. uvažujete nad hľadaním kvalifikovaných pracovníkov za hranicami SR, nasledujúca infografika vám pomôže zorientovať sa v problematike. Čítať ďalej »

Aktuality

19. septembra 2016

Nová televízna kampaň Profesie bude zameraná na Poslov dobrých prác

V Profesii prichádzame v septembri s novou kampaňou, ktorá nadväzuje na komunikáciu zo začiatku roka. V jesennej kampani pokračujeme v motivácii ľudí, ktorí sú v práci nespokojní, no chýba im odhodlanie prácu skutočne zmeniť. Pomôcť pri hľadaní im majú tzv. „Poslovia dobrých prác“, ktorí im prostredníctvom kampaňovej webstránky môžu vhodnú ponuku odporučiť.
Čítať ďalej »