Tlačové správy

24. augusta 2016

V lete si na Profesia.sk hľadá brigádu viac ako 12-tisíc ľudí

Od mája až do júla 2016 si na portáli Profesia.sk vytvorilo svoj životopis 103 263 ľudí. V letných mesiacoch je zo strany uchádzačov zvýšený dopyt aj po brigádach. Počas letných mesiacov si hľadá na Profesii brigádu viac ako 12-tisíc ľudí. Firmy v lete zvýšili záujem o brigádnikov, ide najmä o vykladačov tovaru, predavačov a pokladníkov. Uchádzači počas leta najčastejšie reagujú na pozíciu administratívny pracovník. Čítať ďalej »

16. augusta 2016

V stravovacích a ubytovacích službách Prešovský kraj prekonal v platoch 4 ďalšie regióny

Od roku 2010 platy v oblasti stravovacích a ubytovacích služieb rástli, priemerná mzda tvorí 729 eur v hrubom. Z pohľadu na typické pozície v tomto odvetví vyplýva, že najvyššiu priemernú mesačnú mzdu majú šéfkuchári, v priemere zarobia 1 217 eur v hrubom. Podľa portálu Platy.sk nadpriemerné platy má tiež manažment a kvalifikovaní zamestnanci. Platy nad úrovňou priemeru majú tiež zamestnanci v Bratislavskom a Trenčianskom kraji. Zaujímavosťou však je, že Prešovský kraj prekonal v platoch štyri slovenské regióny. Čítať ďalej »

26. júla 2016

Najúspešnejší polrok na trhu práce v histórii Slovenska. Firmám ale chýbajú uchádzači

Počet pracovných ponúk na portáli Profesia.sk dosiahol v prvom polroku tohto roka  21 % medziročný nárast, zverejnili sme 126 136 pracovných ponúk. Slovenskí a českí zamestnávatelia však čelia čoraz nižšiemu počtu uchádzačov. Najväčší dopyt zo strany firiem vzniká pri inžinierskych pozíciách. V prvom polroku zamestnávatelia zvýšili dopyt po ľuďoch v oblastiach služieb (+73 %) , cestovného ruchu a výroby. Oproti predchádzajúcemu roku sa podarilo najväčší percentuálny nárast počtu pracovných ponúk dosiahnuť v Trenčianskom kraji. Čítať ďalej »

Aktuality

16. augusta 2016

Infografika: Zamestnávanie cudzincov na Slovensku

Zjednodušenie administratívnej záťaže pre zamestnancov a uľahčenie podmienok pre vnútropodnikové presuny v rámci iných krajín a sezónnych prác – to by mala priniesť pripravovaná novela zákona o službách zamestnanosti, ktorá by mala vstúpiť do platnosti koncom novembra tohto roka. Ak zamestnávate cudzincov, resp. uvažujete nad hľadaním kvalifikovaných pracovníkov za hranicami SR, nasledujúca infografika vám pomôže zorientovať sa v problematike. Čítať ďalej »

15. júla 2016

Ako si poradiť s klesajúcou odozvou uchádzačov na pracovné ponuky?

Slovenský trh práce sa v súčasnom období veľmi intenzívne vyvíja. Evidovaná miera nezamestnanosti podľa Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny dosiahla v máji 2016 rekordných 9,45%, čím sa po prvýkrát od krízového roka 2009 dostala výraznejšie pod hranicu 10%. Medziročne miera nezamestnanosti poklesla o viac ako 2 percentuálne body, čo predstavuje najrýchlejšie tempo za posledné roky, ktoré prekonáva aj tie najoptimistickejšie očakávania. Čítať ďalej »