Tlačové správy

7. februára 2017

Práca v zahraničí láka hlavne odborníkov a špecialistov

Ochota ľudí vycestovať za prácou do zahraničia je v krajinách strednej a východnej Európy pomerne vysoká. Iba traja z desiatich zamestnancov z tohto regiónu úplne vylučujú možnosť zárobku v zahraničí. Takmer polovica zamestnaných ľudí z regiónu CEE deklaruje, že by bola ochotná vycestovať za prácou do zahraničia či už na kratšiu dobu niekoľkých týždňov a mesiacov alebo na dlhšie obdobie. Na ponúkanú prácu sú však náročnejší. O prácu v zahraničí prejavujú záujem v oveľa väčšej miere muži ako ženy. Slováci spolu s Čechmi uprednostňujú skôr krátkodobé pracovné pobyty. Vyplýva to z medzinárodného prieskumu Work Migration Abroad, ktorý realizoval platový portál Paylab.com v 11 krajinách strednej a východnej Európy na vzorke 35 476 respondentov.

Čítať ďalej »

27. januára 2017

Slováci si zvolili firmy, ktoré považujú za Najzamestnávateľov a ocenili aj spoločnosti s najlepšími výberovými procesmi

Spoločnosť Profesia vyhlásila víťazov v ankete Najzamestnávateľ 2016 a udelila ocenenia za najlepšie výberové procesy RecruitRank Awards 2016. Pri oboch oceneniach rozhodovala verejnosť. Cieľom podujatia je priniesť reálny pohľad ľudí na Slovensku na to, ako vnímajú zamestnávateľov, ktorí dokážu osloviť svojim férovým prístupom k zamestnancom, ale aj kvalitnými výberovými procesmi. Čítať ďalej »

23. januára 2017

Ako sa vyvíjali platy zamestnancov na Slovensku v roku 2016?

Rast platov v roku 2016 bol na Slovensku najvýraznejší za posledných 6 rokov. Podľa analýzy portálu Platy.sk, kde si v roku 2016 porovnalo svoj plat viac ako 70 000 zamestnancov, vyplýva, že základný hrubý plat v roku 2016 rástol oproti roku 2015 o 4,8%. Priemerný základný plat za rok 2016 predstavoval sumu 920 EUR v hrubom. Čítať ďalej »

Aktuality

21. februára 2017

Pracovný trh 2025 – čo nás čaká a ako sa pripraviť?

Konferencia Trh práce, ktorú zorganizovala Profesia začiatkom roka v Bratislave, ponúkla personalistom prehľad tém, ktoré budú rezonovať najbližší rok v oblasti ľudských zdrojov. Tohtoročný program bol zameraný okrem prognóz a legislatívnych zmien aj na možnosti, ako riešiť nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily na Slovensku. Aký vývoj môžeme očakávať v najbližších rokoch? Čítať ďalej »

19. januára 2017

Aký je ten váš byrokratický nezmysel v HR?

Spočítali ste si niekedy koľko času vy ako špecialisti na prácu s ľuďmi strávite administratívou? A to sa bavíme len o zamestnávaní. Špecialisti na odmeňovanie a benefity by vedeli pridať svoje postrehy, nelogickosti, či duplicitné výkazníctvo. Množstvo pokút pre zamestnávateľov za nesplnenie oznamovacích povinností len podčiarkuje tvrdý fakt, že zamestnávanie ľudí reguluje na Slovensku 15 rôznych zákonov. Čítať ďalej »

17. januára 2017

Starneme. Čo to znamená pre zamestnávateľov?

Naša populácia starne rýchlejšie, ako sa predpokladalo. Slováci budú o niekoľko rokov patriť medzi krajiny s najstaršou pracovnou silou v Európe. Nezamestnanosť klesá k historickým minimám a firmy majú dlhodobo problém obsadiť niektoré pozície. Čítať ďalej »