Tlačové správy

Aktuality

8. novembra 2018

Uchádzači budú vedieť vyhľadávať pracovné ponuky vo svojom okolí

Tento rok sa niesol v znamení zmien spôsobu vyhľadávania pracovných ponúk na Profesia.sk. V prvej fáze sme v  máji tohto roku začali detailnejšie rozlišovať ponuky podľa lokality. V najbližších týždňoch uvedieme druhú fázu, kde sme sa zamerali na uchádzačov. Po novom si budú môcť hľadať prácu nielen v konkrétnej lokalite, ale aj podľa vzdialenosti, do akej chcú do práce dochádzať. Tým pádom môžu byť vaše ponuky viditeľné pre väčší počet uchádzačov o prácu. Ako bude nové vyhľadávanie fungovať a čo sa zmení? Čítať ďalej »

7. novembra 2018

Firmy sú dnes nútené si konkurovať aj v HR. Dátové analýzy dávajú strategickú výhodu

Nízka nezamestnanosť, veľký počet voľných pracovných miest, narastajúca dôležitosť employer či HR marketingu – to je len niekoľko tém, ktoré dnes rezonujú na trhu práce, a ktorým sa Profesia venuje prostredníctvom svojich dátových analýz. O tom, aké dáta má Profesia k dispozícii a aké analýzy na ich základe pripravuje na mieru, sme sa rozprávali s Data Analysis & Research manažérom Tomášom Janotíkom. Čítať ďalej »

30. októbra 2018

Infografika: Všetko o platoch v ponukách

Správne nastavený plat v pracovnej inzercii často rozhodne o tom, či vás uchádzač uprednostní pred konkurenčnou ponukou. Pozreli sme sa na odmeňovanie po 1. máji, odkedy je povinné zverejňovanie platov. Čo sme zistili, nájdete v prehľadnej infografike. Čítať ďalej »