Tlačové správy

6. decembra 2016

Výška koncoročných odmien a 13 platov oproti vlaňajšku vzrástla o 10 %

Mnohí zamestnanci sa ku koncu roka tešia na vyššie výplatné pásky, ktoré zohľadňujú odmenu nad rámec základnej mesačnej mzdy za celoročné úsilie a výkony v práci. Podľa portálu Platy.sk, v roku 2016 vzrástla priemerná výška 13. platu ako aj koncoročných odmien oproti minulému roku približne o 10 percent. Zároveň sa tiež zvýšil podiel ľudí, ktorí sa môžu týmito benefitmi pochváliť.

Čítať ďalej »

30. novembra 2016

Pracovný trh rastie, ale klesá záujem Slovákov cestovať či sťahovať sa za prácou mimo regiónu i do zahraničia

Pracovný trh v poslednom období láme historické rekordy. Slováci si môžu vyberať z množstva pracovných ponúk na Profesia.sk, nezamestnanosť klesá a ľudia sú čoraz viac otvorení ku zmene práce. Pod vplyvom pozitívneho vývoja na trhu práce dochádza k tomu, že ľudia čoraz viac vyhľadávajú prácu v mieste svojho bydliska a dochádzanie či sťahovanie sa za novými pracovnými príležitosťami nie je pre nich zaujímavé.

Čítať ďalej »

Aktuality

15. novembra 2016

Využite dáta o trhu a uchádzačoch vo váš prospech

Aktuálny vývoj pracovného trhu sa nesie v znamení rýchleho rastu počtu nových pracovných miest a poklesu nezamestnanosti. Dôsledkom toho je nižšia dostupnosť uchádzačov o prácu a vyhrotenie konkurencie medzi zamestnávateľmi. Naše nové dátové produkty vám prezradia ako v súčasnej situácii prilákať tých najvhodnejších ľudí pre vaše pozície. Čítať ďalej »

19. septembra 2016

Nová televízna kampaň Profesie bude zameraná na Poslov dobrých prác

V Profesii prichádzame v septembri s novou kampaňou, ktorá nadväzuje na komunikáciu zo začiatku roka. V jesennej kampani pokračujeme v motivácii ľudí, ktorí sú v práci nespokojní, no chýba im odhodlanie prácu skutočne zmeniť. Pomôcť pri hľadaní im majú tzv. „Poslovia dobrých prác“, ktorí im prostredníctvom kampaňovej webstránky môžu vhodnú ponuku odporučiť.
Čítať ďalej »