15. novembra 2017

Po novembri ’89 výrazne narástol podiel vysokoškolákov. Podiel ponúk pre nich však v posledných rokoch klesá

Nežná revolúcia je v našej spoločnosti považovaná za zlomový bod. Po roku 1989 sa trh práce výrazne zmenil. Pád režimu však zmenil aj náš pohľad na vysoké školy. Spoločnosť Profesia spravila analýzu, vďaka ktorej je vidieť, že vysokoškolské štúdium nie je iba pre vyvolených, ale pre omnoho väčšiu skupinu ľudí. Čítať ďalej »
23. októbra 2017

Obľúbení zamestnanci zarobia o 17 percent viac. Z dobrého vzťahu s nadriadeným profitujú Slováci viac ako napríklad Poliaci

Čím priateľskejší vzťah, tým vyššia suma na výplatnej páske. Aj tak by sa dali popísať výsledky zamestnaneckého prieskumu portálu Platy.sk. Ten zistil, že väčšina Slovákov udržiava so svojimi nadriadenými kamarátsky vzťah. Podľa výsledkov sa im to oplatí. Tí, ktorí sú so svojimi šéfmi priatelia, dokážu totiž zarobiť v priemere až o 17 percent viac.
Čítať ďalej »
2. októbra 2017

Slováci vedia po anglicky lepšie ako Maďari, či Česi. Väčšina uchádzačov však nedokáže viesť náročnejšiu konverzáciu

Angličtina je celosvetovo najuniverzálnejším jazykom. Veľký počet pracovných miest považuje jej znalosť za samozrejmosť. Štúdia, ktorú realizovala spoločnosť TrackTest.eu s pracovným portálom Profesia.sk, ukázal, že naše anglické znalosti sú na vyššej úrovni ako v Českej republike a Maďarsku. Najväčšia časť Slovákov dosahuje znalosti úrovne B1. Čítať ďalej »
25. septembra 2017

Najobľúbenejší pracovný veľtrh štartuje v Košiciach už o 2 dni! Program je pripravený pre ľudí hľadajúcich prácu, stredoškolákov, vysokoškolákov, ale aj zamestnaných, či žiakov základných škôl

Veľtrh Profesia days v Košiciach začína už o dva dni! Na podujatí sa zúčastní až 70 zamestnávateľov a okrem práce ponúkne aj zaujímavých spíkrov, jazykové, znalostné, či osobnostné testovanie a veľa ďalšieho. Východniari majú vstup k tomuto všetkému úplne zadarmo. Čítať ďalej »
18. septembra 2017

Dôvody, prečo musia východniari prísť na Profesia days do Košíc: Ľudia spoznajú zamestnávateľov, či zistia, aká práca im sedí

Pracovný veľtrh Profesia days prichádza po ôsmich úspešných ročníkoch v Bratislave aj do Košíc. Svoju premiéru tu odštartuje už o pár dní. Na východniarov budú vo štvrtok 28. septembra čakať nielen zamestnávatelia, ale aj spíkri, motivátori a množstvo zábavných aj užitočných vychytávok. Čítať ďalej »
12. septembra 2017

Ktorí uchádzači sú v regiónoch najžiadanejší? Bratislavskí zamestnávatelia chcú iných zamestnancov ako ostatní

Čoraz častejšie sa rozpráva o tom, ako sa po rokoch ekonomickej krízy konečne zmenila situácia na pracovnom trhu. Kým pred pár rokmi sa ľudia o prácu báli, dnes majú naopak starosti zamestnávatelia, pre ktorých je nájsť vhodných pracovníkov čoraz náročnejšie. Analýza portálu Profesia.sk však ukázala, že na Slovensku platí pravidlo iný kraj, iný mrav. Situácia je odlišná nielen v počtoch pracovných miest, ale v odvetviach v ktorých tamojší zamestnávatelia hľadajú pracovnú silu. Čítať ďalej »
28. augusta 2017

Platový progres mileniánov je u nás v porovnaní s ostatnými krajinami V4 najnižší

Mileniáni, či inak povedané generácia Y, sú ľudia približne vo veku 18 až 37 rokov. Ide o cieľovú skupinu, ktorá dnes svojím správaním výrazne ovplyvňuje nielen maloobchodný ale aj realitný trh. Medzinárodný platový portál Paylab sa preto rozhodol pozrieť bližšie, aká je kúpyschopnosť tejto skupiny ľudí. Analýza ukázala, že mzdy mileniánov rastú spolu s pribúdajúcim vekom pomalšie ako v susedných krajinách. Čítať ďalej »