12. decembra 2017

Trinásty plat dostane na konci roka 17 percent zamestnancov. Na Slovensku sú rozšírené skôr koncoročné odmeny bez „garancie“

Na koniec roka sa zamestnanci obvykle netešia len kvôli vianočnému, či koncoročnému voľnu. Časť z nich má totiž v decembri na výplatnej páske vyššie číslo ako obvykle. Údaje z portálu Platy.sk ukazujú, že trinásty plat, či koncoročné odmeny predstavujú pre zamestnancov výrazné finančné prilepšenie si. Čítať ďalej »
15. novembra 2017

Po novembri ’89 výrazne narástol podiel vysokoškolákov. Podiel ponúk pre nich však v posledných rokoch klesá

Nežná revolúcia je v našej spoločnosti považovaná za zlomový bod. Po roku 1989 sa trh práce výrazne zmenil. Pád režimu však zmenil aj náš pohľad na vysoké školy. Spoločnosť Profesia spravila analýzu, vďaka ktorej je vidieť, že vysokoškolské štúdium nie je iba pre vyvolených, ale pre omnoho väčšiu skupinu ľudí. Čítať ďalej »
23. októbra 2017

Obľúbení zamestnanci zarobia o 17 percent viac. Z dobrého vzťahu s nadriadeným profitujú Slováci viac ako napríklad Poliaci

Čím priateľskejší vzťah, tým vyššia suma na výplatnej páske. Aj tak by sa dali popísať výsledky zamestnaneckého prieskumu portálu Platy.sk. Ten zistil, že väčšina Slovákov udržiava so svojimi nadriadenými kamarátsky vzťah. Podľa výsledkov sa im to oplatí. Tí, ktorí sú so svojimi šéfmi priatelia, dokážu totiž zarobiť v priemere až o 17 percent viac.
Čítať ďalej »