19. apríla 2018

Novela o zverejňovaní platov väčšiu transparentnosť neprinesie, firmám však spôsobí komplikácie

Začiatok mája môže priniesť firmám, ktoré hľadajú nových zamestnancov, nové problémy. Do platnosti totiž prichádza novela, ktorá zamestnávateľom prikazuje uvádzať v každej pracovnej ponuke aj základnú zložku mzdy. Výrazný zásah do personálnej politiky firiem pritom prichádza práve v čase, keď má množstvo zamestnávateľov problém zohnať novú pracovnú silu. Čítať ďalej »
11. apríla 2018

Situácia na trhu práce sa opäť mení, počet reakcií na ponuky narastá. Do firiem posielajú životopisy aj zamestnaní

Rekordná miera nezamestnanosti, či ďalší rekord v počte ponúk na najväčšom pracovnom portáli na Slovensku. Situácia na trhu práce spôsobila, že nájsť novú pracovnú silu je pre zamestnávateľov momentálne náročnejšie, ako tomu bolo niekoľko rokov dozadu. Profesia.sk však v súčasnosti vníma istý paradox. Počet reakcií na ponuky totiž počas posledných mesiacov začal opäť rásť. Čítať ďalej »
25. februára 2018

Stánky so zamestnávateľmi a hneď vedľa turnaj v kultovej hre. Profesia days predstavuje kreatívny spôsob, ako prilákať ľudí k práci

Deviaty ročník najobľúbenejšieho veľtrhu práce, Profesia days, začína už o dva dni. Vzhľadom na aktuálnu situáciu na trhu práce bude pre firmy zlomový. Veľká časť vystavovateľov totiž pociťuje znížený počet voľných uchádzačov o prácu. Zrejme aj to spôsobilo, že tento rok sa na podujatí predstaví rekordný počet zamestnávateľov. Čítať ďalej »