18. septembra 2017

Dôvody, prečo musia východniari prísť na Profesia days do Košíc: Ľudia spoznajú zamestnávateľov, či zistia, aká práca im sedí

Pracovný veľtrh Profesia days prichádza po ôsmich úspešných ročníkoch v Bratislave aj do Košíc. Svoju premiéru tu odštartuje už o pár dní. Na východniarov budú vo štvrtok 28. septembra čakať nielen zamestnávatelia, ale aj spíkri, motivátori a množstvo zábavných aj užitočných vychytávok. Čítať ďalej »
18. septembra 2017

Slováci vedia po anglicky lepšie ako Maďari, či Česi. Väčšina uchádzačov však nedokáže viesť náročnejšiu konverzáciu

Angličtina je celosvetovo najuniverzálnejším jazykom. Veľký počet pracovných miest považuje jej znalosť za samozrejmosť. Štúdia, ktorú realizovala spoločnosť TrackTest.eu s pracovným portálom Profesia.sk, ukázal, že naše anglické znalosti sú na vyššej úrovni ako v Českej republike a Maďarsku. Najväčšia časť Slovákov dosahuje znalosti úrovne B1. Čítať ďalej »
12. septembra 2017

Ktorí uchádzači sú v regiónoch najžiadanejší? Bratislavskí zamestnávatelia chcú iných zamestnancov ako ostatní

Čoraz častejšie sa rozpráva o tom, ako sa po rokoch ekonomickej krízy konečne zmenila situácia na pracovnom trhu. Kým pred pár rokmi sa ľudia o prácu báli, dnes majú naopak starosti zamestnávatelia, pre ktorých je nájsť vhodných pracovníkov čoraz náročnejšie. Analýza portálu Profesia.sk však ukázala, že na Slovensku platí pravidlo iný kraj, iný mrav. Situácia je odlišná nielen v počtoch pracovných miest, ale v odvetviach v ktorých tamojší zamestnávatelia hľadajú pracovnú silu. Čítať ďalej »
28. augusta 2017

Platový progres mileniánov je u nás v porovnaní s ostatnými krajinami V4 najnižší

Mileniáni, či inak povedané generácia Y, sú ľudia približne vo veku 18 až 37 rokov. Ide o cieľovú skupinu, ktorá dnes svojím správaním výrazne ovplyvňuje nielen maloobchodný ale aj realitný trh. Medzinárodný platový portál Paylab sa preto rozhodol pozrieť bližšie, aká je kúpyschopnosť tejto skupiny ľudí. Analýza ukázala, že mzdy mileniánov rastú spolu s pribúdajúcim vekom pomalšie ako v susedných krajinách. Čítať ďalej »
23. augusta 2017

Veľtrh Profesia days mieri na opačný koniec republiky. Ľudia stretnú naživo zamestnávateľov, či úspešných Slovákov z východu

Najobľúbenejší pracovný veľtrh na Slovensku prichádza na východ. Po ôsmich úspešných ročníkoch Profesia days v Bratislave mieri podujatie na opačný koniec republiky. V Košiciach budú na návštevníkov čakať nielen zamestnávatelia, ale aj zábava, vzdelávanie, či zaujímaví spíkri z východu, ktorí robia svojmu regiónu dobré meno nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.   Čítať ďalej »
16. augusta 2017

O platoch hovoríme, ale „potichu“. Až 6 z 10 Slovákov povie blízkym, koľko zarába

Otázka platu je v pracovno-právnom vzťahu zrejme najcitlivejšou témou na diskusiu. Väčšina zamestnaných ľudí sa totiž zhoduje na tom, že informácia o mzde je osobnou záležitosťou každého človeka. Napriek tomu sa ukazuje, že množstvo Slovákov nielenže chce vedieť, koľko zarábajú ich kolegovia, ale výšku svojho príjmu nemajú problém povedať svojej rodine, či známym. Dokázal to prieskum platových portálov, ktoré sú združené pod medzinárodným webom Paylab.com. Čítať ďalej »
8. augusta 2017

Ľudia s maturitou majú na výber z viacerých ponúk, pozície im však „berú“ ľudia s vysokou školou

Trh práce sa v súčasnosti neustále rozrastá. Pracovné príležitosti však nepribúdajú pre všetky skupiny uchádzačov rovnako. Údaje z pracovného portálu Profesia.sk ukazujú, že počet pracovných miest s minimálnou požiadavkou stredoškolského vzdelania stúpa omnoho rýchlejšie, ako množstvo pozícií, na ktoré treba vysokoškolský titul. Čítať ďalej »
6. júla 2017

Hodnota absolventov na trhu práce rastie. Ich platové očakávania preto stúpajú rýchlejšie, ako predošlé roky

Firmy potrebujú zamestnancov stále viac, reakcie na ich pracovné ponuky však neustále klesajú. Uchádzačov na trhu práce je totiž stále menej. Aj z tohto dôvodu môžeme vnímať čoraz väčší dopyt po absolventoch. Tí si podľa údajov portálu Profesia.sk túto situáciu uvedomujú a ich mzdové očakávania minulý rok rástli rýchlejšie ako predošlé obdobia. Čítať ďalej »
20. júna 2017

Kto boduje na trhu práce najviac? Toto je rebríček najžiadanejších absolventov vysokých škôl

Zamestnávatelia azda ešte nikdy nečakali na príchod nových absolventov na trh práce tak netrpezlivo, ako je tomu v súčasnosti. Záujem o čerstvo doštudovaných uchádzačov o prácu oproti minulým rokom stúpa. Absolútne najžiadanejšími sú absolventi informatiky, strojárstva a ekonomiky. Ukázal to tradičný prieskum spoločnosti Profesia.   Čítať ďalej »