2. augusta 2018

Extra dovolenku má k dispozícii desatina Slovákov, viac rozšírená je Česku. Vo svete sú však krajiny, kde neexistuje ani zákonom stanovené voľno

Benefit dovolenky navyše sa teší stále väčšej popularite. Najmä mladšie ročníky oceňujú v práci väčšiu voľnosť. Údaje z medzinárodného mzdového webu Paylab ukazujú, že omnoho viac ako na Slovensku, je tento benefit rozšírený v Českej republike. Treba však dodať, že naši susedia majú k dispozícii menej štátnych sviatkov.   Čítať ďalej »
22. júla 2018

Rastie dopyt po upratovačkách aj opatrovateľoch seniorov. Dôvodom sú ambiciózni Slováci, aj málo zariadení pre dôchodcov

Ambiciózni a kariérne orientovaní ľudia. Aj takto sa často charakterizuje súčasná generácia zamestnancov. Tá prináša nové zvyky nielen do kolektívu u svojho zamestnávateľa, ale celkovo na pracovný trh. Aj to ukazujú čísla portálu Domelia.sk, podľa ktorého sa výrazne zvyšuje ponuka a dopyt po pomocníkoch v domácnostiach. Čítať ďalej »
4. júna 2018

Porovnanie zárobkov podľa vzdelania: Zamestnanci s titulom majú nedostihnuteľný náskok už od nástupu do pracovného života.

Úroveň vzdelania je výrazným činiteľom, ktorý má vplyv na plat a platový progres zamestnancov počas celého života. Medzinárodný portál Paylab.com, ktorý vo svete zastrešuje mzdové portály, spravil analýzu v 13 európskych štátoch. Tá ukázala, že zamestnanci s vysokoškolským titulom predbehnú vo výške platu pracovníkov so strednou školou už ako absolventi. Tieto výsledky platia aj pre Slovensko, kde prebehla analýza z údajov zo mzdového portálu Platy.sk. Čítať ďalej »