10. januára 2019

Infografika: HR ťahák na rok 2019

S dobrým ťahákom bývajú odpovede na otázky o čosi jednoduchšie. Malého HR pomocníka na rok 2019 sme si preto pre vás pripravili aj my v Profesii. Na každý mesiac v ňom nájdete fakt či zaujímavosť o trhu práce, ktoré vás môžu postrčiť tým správnym smerom. Odporúča 5/5 analytikov z Profesia.Analyses. Čítať ďalej »
5. decembra 2018

Infografika: Vianočný špeciál

Spätné hodnotenia roka sú bežnou záležitosťou. Vďaka nim si uvedomíme, čo sa nám podarilo a na čom by sme v novom roku mali pracovať inak. V Profesii sme sa na rekapituláciu roka pozreli vianočným okom a zamerali sme sa na úsmevné a zaujímavé míľniky. Pozrite si ich v infografike. Čítať ďalej »
8. novembra 2018

Uchádzači budú vedieť vyhľadávať pracovné ponuky vo svojom okolí

Tento rok sa niesol v znamení zmien spôsobu vyhľadávania pracovných ponúk na Profesia.sk. V prvej fáze sme v  máji tohto roku začali detailnejšie rozlišovať ponuky podľa lokality. V najbližších týždňoch uvedieme druhú fázu, kde sme sa zamerali na uchádzačov. Po novom si budú môcť hľadať prácu nielen v konkrétnej lokalite, ale aj podľa vzdialenosti, do akej chcú do práce dochádzať. Tým pádom môžu byť vaše ponuky viditeľné pre väčší počet uchádzačov o prácu. Ako bude nové vyhľadávanie fungovať a čo sa zmení? Čítať ďalej »
7. novembra 2018

Firmy sú dnes nútené si konkurovať aj v HR. Dátové analýzy dávajú strategickú výhodu

Nízka nezamestnanosť, veľký počet voľných pracovných miest, narastajúca dôležitosť employer či HR marketingu – to je len niekoľko tém, ktoré dnes rezonujú na trhu práce, a ktorým sa Profesia venuje prostredníctvom svojich dátových analýz. O tom, aké dáta má Profesia k dispozícii a aké analýzy na ich základe pripravuje na mieru, sme sa rozprávali s Data Analysis & Research manažérom Tomášom Janotíkom. Čítať ďalej »
30. októbra 2018

Infografika: Všetko o platoch v ponukách

Správne nastavený plat v pracovnej inzercii často rozhodne o tom, či vás uchádzač uprednostní pred konkurenčnou ponukou. Pozreli sme sa na odmeňovanie po 1. máji, odkedy je povinné zverejňovanie platov. Čo sme zistili, nájdete v prehľadnej infografike. Čítať ďalej »
11. októbra 2018

Zmeny vo vyhľadávaní: uchádzači si po novom môžu hľadať prácu aj v širšom okolí svojho bydliska

Princípom vyhľadávania pracovných ponúk je, aby používatelia dostali na zadané parametre tie najrelevantnejšie výsledky. Ak sa to nedeje, je to problém. Môže sa im zdať, že vhodné pracovné ponuky pre nich neexistujú a zo stránky odchádzajú. Aj preto Profesia.sk vyše roka pripravovala technologické zmeny, aby vyhľadávanie a zobrazovanie výsledkov bolo jednoduchšie a presnejšie. Aké zmeny čakajú firmy aj uchádzačov o prácu, v rozhovore povedala Katarína Smolíková, produktová manažérka Profesia.sk. Čítať ďalej »
10. októbra 2018

Profesia vám v 6 epizódach podcastu priniesla aktuálne témy zo sveta recruitingu

Počas letných horúčav sme sa rozhodli vyskúšať trochu netradičný, „čerstvejší“ formát zdieľania informácií a spustili sme letný Profesia podcast. V 6 epizódach, ktorými sprevádzala naša PR manažérka Nikola Richterová, sme postupne otvorili témy pracovných ponúk, generačných a regionálnych rozdielov pri nábore zamestnancov, ale aj tipov, ako si budovať značku zamestnávateľa či osobnej komunikácie s uchádzačmi na veľtrhoch. Čítať ďalej »