12. augusta 2019

Novinky na Profesia.sk – 1. polrok

V pravidelných intervaloch vám prinášame informácie o tom, čo sa na Profesii zmenilo a aké novinky náš produktový tím pripravuje. V prvom kvartáli sme sa intenzívne venovali vyhľadávaniu podľa platu a podľa vzdialenosti od vybranej lokality. Ani s rastúcou teplotou a blížiacou sa dovolenkovou sezónou naši programátori nezaháľali. Prinášame vám prehľad noviniek, ktorí je zameraný na zjednodušenie používania Profesia.sk pre firmy. Čítať ďalej »
8. augusta 2019

Infografika: Pozreli sme sa na 10 rokov trhu práce

Za 10 rokov sa toho dokáže udiať veľa. Trh práce na Slovensku napríklad stihol prekonať obrovskú krízu, zažiť rekordne nízku nezamestnanosť, rozmach hľadania práce na internete aj 10 ročníkov Profesia days. V spolupráci s Profesia.analyses sme pripravili prierez udalostí, ktoré HR svet vyformovali do tej podoby, v akej je dnes. Čítať ďalej »
8. augusta 2019

Legislatívne novinky v pracovnom práve (3. časť)

V spolupráci s advokátskou kanceláriou Taylor Wessing vám prinášame sériu videí, v ktorom sa odborníci z advokátskej kancelárie pozrú na jednotlivé legislatívne novinky v oblasti pracovného práva. V poslednej časti sme si pre vás pripravili informácie o zákaze mlčanlivosti o pracovných podmienkach, ale aj prehľad zmien, ktoré by mali uľahčiť zamestnávanie cudzincov na Slovensku. Čítať ďalej »
9. júla 2019

Infografika: Ozvláštnite svoju letnú rutinu s HR kvízom

Kalendár HRistu väčšinou naberá na extrémnych obrátkach v septembri, decembri a januári. Samozrejme, existujú aj výnimky, najmä ak firma chystá nábor väčšieho množstva zamestnancov z akéhokoľvek dôvodu. Ak sa však nič významné nedeje, je leto považované za spoločensky akceptovanú „uhorkovú sezónu“. Namiesto tradičnej infografiky sme preto pripravili Letný HR kvíz. Oddýchnite si od dát a namiesto nich načerpajte inšpiráciu z výsledku, ktorý vám pri najbližšom búrlivom období môže fúknuť čerstvý vietor do plachiet. Čítať ďalej »
8. júla 2019

Legislatívne novinky v pracovnom práve (2. časť)

V spolupráci s advokátskou kanceláriou Taylor Wessing vám prinášame sériu videí, v ktorom sa odborníci z advokátskej kancelárie pozrú na jednotlivé legislatívne novinky v oblasti pracovného práva. Od 1. marca 2019 sú platné zmeny v zdaňovaní 13. miezd vyplácaných zamestnancom podľa Zákonníka práce. Aktuálnou je aj téma whistleblowingu (oznamovanie protispoločenskej činnosti). Čítať ďalej »
13. júna 2019

Legislatívne novinky v pracovnom práve (1.časť)

V spolupráci s advokátskou kanceláriou Taylor Wessing vám prinášame sériu videí, v ktorom sa odborníci z advokátskej kancelárie pozrú na jednotlivé legislatívne novinky v oblasti pracovného práva. V prvej časti sa budeme venovať príspevkom na rekreáciu, oznamovaniu údajov o zamestnancoch zaradených do 2. kategórie prác a povinnosti nahlasovať voľné pracovné miesta. Čítať ďalej »
6. júna 2019

Infografika: Malý prieskum absolventov na trhu práce

Čerstvá pracovná sila z vysokých a stredných škôl síce prichádza vždy v júni, no skladba absolventov sa s každým rokom mení. Aké majú mladí ľudia predstavy o budúcej pracovnej pozícii, plate a smerovaní ich kariéry? A o akých absolventov sa najviac zaujíma vaša konkurencia? Pozrite si malý prierez absolventmi v CV databáze Profesie v infografike. Čítať ďalej »