13. júna 2019

Legislatívne novinky v pracovnom práve (1.časť)

V spolupráci s advokátskou kanceláriou Taylor Wessing vám prinášame sériu videí, v ktorom sa odborníci z advokátskej kancelárie pozrú na jednotlivé legislatívne novinky v oblasti pracovného práva. V prvej časti sa budeme venovať príspevkom na rekreáciu, oznamovaniu údajov o zamestnancoch zaradených do 2. kategórie prác a povinnosti nahlasovať voľné pracovné miesta. Čítať ďalej »
6. júna 2019

Infografika: Malý prieskum absolventov na trhu práce

Čerstvá pracovná sila z vysokých a stredných škôl síce prichádza vždy v júni, no skladba absolventov sa s každým rokom mení. Aké majú mladí ľudia predstavy o budúcej pracovnej pozícii, plate a smerovaní ich kariéry? A o akých absolventov sa najviac zaujíma vaša konkurencia? Pozrite si malý prierez absolventmi v CV databáze Profesie v infografike. Čítať ďalej »
20. mája 2019

Novinka: Profesia má nástroj, ktorý vám uľahčí byrokraciu spojenú so zákazom mlčanlivosti o mzde

Informáciu o tom, že od 1. januára 2019 už svojich zamestnancov nemôžete zaviazať k mlčanlivosti o mzde a pracovných podmienkach, ste už určite počuli. Aj keď vás novela zákona nezaväzuje k vytváraniu dodatkov, ktorými sa ruší mlčanlivosť v pôvodných pracovných zmluvách, mali by ste im venovať pozornosť. Môžete sa tak vyhnúť pokute až vo výške 100 000 €. Čítať ďalej »
17. mája 2019

Infografika: Pár faktov o uchádzačoch v CV databáze Profesie

Uvažovali ste niekedy nad tým, akým uchádzačom sa textom v pracovnom inzeráte prihovárate? Alebo aké máte možnosti, keď obsadzujete špecifickú pracovnú pozíciu? Dáta o správaní ľudí pri hľadaní práce na portáli Profesia.sk a fakty z CV databázy nám dokážu prezradiť veľa. Pár z nich sme poskladali do zaujímavej infografiky, ktorá tentokrát mapuje práve uchádzačov na trhu práce. Čítať ďalej »
30. apríla 2019

Platové dáta sú teraz pre personalistov dostupnejšie: Vyskúšajte si nový Platový nástroj zadarmo

V Profesii cítime zvýšený dopyt po relevantných údajoch o platoch a odmeňovaní na Slovensku. V posledných mesiacoch sme preto pracovali na zlepšení relevancie dát z portálu Platy.sk a na zjednodušení prístupu k týmto dátam. Platový nástroj s neobmedzeným ročným prístupom k platovým reportom na všetkých pozíciách si teraz môžete vyskúšať na sedem dní zadarmoČítať ďalej »
11. apríla 2019

Máte voľné miesta pre absolventov? Ukážte ich na Instagrame Profesie

Koniec školského roka sa blíži a s tým je spojený nával čerstvých absolventov, ktorí budú hľadať pracovné príležitosti. Ako im dať do pozornosti práve vašu pracovnú ponuku? Oslovte ich tam, kde trávia svoj čas a odprezentujte svoje pracovné ponuky netradičným spôsobom. To všetko ešte pred prázdninami s novinkou od Profesie. Čítať ďalej »
11. apríla 2019

Infografika: Fakty a mýty o konkurencii v zamestnávaní

Konkurencia sa už dávno netýka len obchodu či služieb. Intenzívne konkurenčné prostredie pociťujú aj zamestnávatelia a personalisti majú často čo robiť, aby si vybojovali tých najlepších uchádzačov. Aké sú fakty a mýty konkurencie v zamestnávaní? Pozrite si našu infografiku aj s praktickými tipmi na záver. Čítať ďalej »
21. marca 2019

Novinky na Profesia.sk – 1. kvartál 2019

Prehľad noviniek na našej stránke prinášame väčšinou každý polrok. Rok 2019 však odštartoval naplno aj v produktovom tíme Profesia.sk a preto by sme vás radi informovali o tom, čo je nové na stránke Profesia.sk už v prvom kvartáli. Čítať ďalej »
15. marca 2019

Infografika: Prieskum o benefitoch, ktoré sú pre zamestnancov atraktívne

Nielen plat a náplň práce, ale aj ponuka benefitov v pracovnom inzeráte môže rozhodnúť o tom, či sa uchádzač rozhodne poslať životopis a reagovať na vašu ponuku. Ich skladba by však nemala byť univerzálna – najmä ak obsadzujete pozície na rôznych úrovniach pracovného zaradenia alebo sa snažíte prilákať uchádzačov z konkrétnej generácie. Naši špecialisti z Profesia.Analyses sa rozhodli preskúmať problematiku benefitov priamo u cieľovky – opýtali sa uchádzačov a zamestnancov. Výsledky si pozrite v infografike. Čítať ďalej »