10. januára 2022

O novej reakcii vás oboznámime notifikačným e-mailom

Reakcie uchádzačov na pracovné ponuky je jedna z najdôležitejších vecí, ktoré firmy pri nábore potrebujú. Vieme to aj v Profesii, rovnako vieme, že rôzne firmy preferujú rôzne prístupy. Preto si firma pri vytváraní ponuky u nás môže zvoliť reakciu bez životopisu, alebo si nastaviť dodatočné otázky, ktoré pomôžu nájsť tých najvhodnejších uchádzačov. Čítať ďalej »
13. decembra 2021

Čo sa v roku 2021 dialo v Profesii – veľké novinky a rekordné čísla z pohľadu zverejnených pracovných ponúk.

Pomaly sa blížime ku koncu ďalšieho roka, ktorý sme prežili v tieni pandémie. Na Slovensku máme však šikovné a flexibilné firmy, ktoré sa dokázali prispôsobiť a počas celého roka naberali do svojich radov nových ľudí, aj napriek tomu, že mnohí kolegovia sa počas roka videli iba cez počítačové obrazovky. Svedčia o tom aj rekordné čísla zverejnených pracovných ponúk, ktoré počas tohto roka zverejnili.   Čítať ďalej »
28. septembra 2021

Databáza životopisov: 9 tipov, ako ju využiť naplno

Databáza životopisov môže byť vaším skvelým pomocníkom. Môžete ju využiť na vyhľadávanie vhodných kandidátov na otvorené pozície, získanie prehľadu o voľných uchádzačoch na trhu práce či vytvorenie poolu kvalifikovaných kandidátov. Pripravili sme tipy, ktoré vám s ňou uľahčia prácu. Čítať ďalej »
28. septembra 2021

Spôsoby, ako si splniť povinnosť zamestnávania osôb so zdravotným znevýhodnením. Dielne.sk združujú chránené dielne a sociálne podniky, ktoré môžete využiť na náhradné plnenie

– Aktualizované 28. 9. 2021 – Každá spoločnosť s viac ako 20 zamestnancami má povinnosť zamestnávať aj občanov so zdravotným postihnutím. Ak to nerobí, musí zaplatiť štátu odvody alebo využiť náhradné plnenie. Prehľadný zoznam chránených dielní a sociálnych podnikov teraz jednoducho nájdete na dielne.sk. Čítať ďalej »
6. septembra 2021

Čo je employer branding a ako vám pomôže získať kvalitných uchádzačov

Firemná kultúra a dobré meno spoločnosti sú dôležité faktory pri rozhodovaní uchádzača, ktorej firme pošle svoj životopis. Aj preto sa employer branding alebo zamestnávateľská značka stávajú neoddeliteľnou súčasťou firemnej stratégie. Prečo o tom toľko počúvame, a ako vám práve employer branding môže pomôcť získať tie najlepšie talenty?  Čítať ďalej »
13. augusta 2021

Nový formulár životopisu na Profesii – 3 najvýraznejšie zmeny

Deň, kedy sa zmení spôsob, akým si uchádzači budú vytvárať životopis na Profesii sa nezávratne blíži. Už v septembri uvedieme do života našu najočakávanejšiu novinku – nový formulár životopisu. Vybrali sme pre vás 3 zaujímavé zmeny, ktoré ovplyvnia aj to, aké životopisy budú zamestnávatelia dostávať. Čítať ďalej »
29. júla 2021

Podporili sme príchod dokumentárneho filmu Nová šichta na Slovensko

Oceňovaný dokument Nová šichta o nádeji, dôstojnosti a húževnatosti budú môcť od štvrtka vidieť aj slovenskí diváci. Film zobrazuje skutočný príbeh prepusteného baníka Tomáša Hisema z Ostravy, futbalového fanúšika Baníka, ktorý vyfáral poslednýkrát po 25 rokoch a ocitol sa na trhu práce, vo svete rekvalifikačných kurzov a neistej pôdy pod nohami. Čítať ďalej »