16. júna 2022

Profesia days Bratislava 2022 v kocke a číslach

V poradí už 12. ročník Profesia days Bratislava priniesol v nových priestoroch Nivy centra množstvo inšpirácie, zábavy či pracovných príležitostí. Poďme sa teraz bližšie pozrieť na to, ako to celé prebiehalo a čo hovoria čísla.   Čítať ďalej »
16. mája 2022

Na Profesii bolo zverejnených už viac ako 9600 pracovných ponúk vhodných pre ľudí z Ukrajiny

Onedlho to budú 3 mesiace od začiatku konfliktu na Ukrajine. Za túto dobu prešlo hranice so Slovenskom viac ako 400 000 utečencov. Zatiaľ čo veľká časť putovala smerom ďalej na západ, na Slovensku zostalo a požiadalo o dočasné útočisko vyše 63 000 z nich, z toho približne 36 000 dospelých, ktorí môžu dať nový impulz slovenskému trhu práce. Koľko z nich si skutočne hľadalo prácu a koľko si našlo uplatnenie? Čítať ďalej »
10. januára 2022

O novej reakcii vás oboznámime notifikačným e-mailom

Reakcie uchádzačov na pracovné ponuky je jedna z najdôležitejších vecí, ktoré firmy pri nábore potrebujú. Vieme to aj v Profesii, rovnako vieme, že rôzne firmy preferujú rôzne prístupy. Preto si firma pri vytváraní ponuky u nás môže zvoliť reakciu bez životopisu, alebo si nastaviť dodatočné otázky, ktoré pomôžu nájsť tých najvhodnejších uchádzačov. Čítať ďalej »
13. decembra 2021

Čo sa v roku 2021 dialo v Profesii – veľké novinky a rekordné čísla z pohľadu zverejnených pracovných ponúk.

Pomaly sa blížime ku koncu ďalšieho roka, ktorý sme prežili v tieni pandémie. Na Slovensku máme však šikovné a flexibilné firmy, ktoré sa dokázali prispôsobiť a počas celého roka naberali do svojich radov nových ľudí, aj napriek tomu, že mnohí kolegovia sa počas roka videli iba cez počítačové obrazovky. Svedčia o tom aj rekordné čísla zverejnených pracovných ponúk, ktoré počas tohto roka zverejnili.   Čítať ďalej »
28. septembra 2021

Databáza životopisov: 9 tipov, ako ju využiť naplno

Databáza životopisov môže byť vaším skvelým pomocníkom. Môžete ju využiť na vyhľadávanie vhodných kandidátov na otvorené pozície, získanie prehľadu o voľných uchádzačoch na trhu práce či vytvorenie poolu kvalifikovaných kandidátov. Pripravili sme tipy, ktoré vám s ňou uľahčia prácu. Čítať ďalej »