24. februára 2021

Firmy chcú komunikovať tému očkovania svojim zamestnancom

Zaočkovať sa proti vírusu COVID-19 je ochotných stále viac a viac ľudí. Vyplýva to aj z prieskumov, ktoré pravidelne realizujú rôzne prieskumné agentúry či médiá. To môže byť dobrým znamením aj pre zamestnávateľov. Stále však existuje mnoho otázok týkajúcich sa očkovania, na ktoré zamestnávatelia nemajú odpovede. Čítať ďalej »
11. februára 2021

Stiahnite si komunikačné materiály k podpore očkovania pre zamestnancov

Jednou z tém tohtoročnej konferencie Trh práce bolo aj očkovanie zamestnancov proti vírusu COVID-19 z pohľadu zamestnávateľov. V panelovej diskusii k tejto téme vystúpili Michaela Benedigová zo Seesame communication, Radovan Pala z advokátskej kancelárie Taylor Wessing a Jaroslav Grygar zo spoločnosti Whirlpool Slovakia. Ak ste si diskusiu nestihli pozrieť naživo, prinášame vám teraz jej záznam. Čítať ďalej »
15. decembra 2020

Rok personalistov v karikatúrach

Karikatúra je prehnané alebo skreslené zobrazenie osoby alebo javu. Forma umenia, ktorá je ako stvorená na zobrazenie každodenného pracovného života, do ktorého treba vniesť trochu nadhľadu. Preto sa Profesia spojila s jedným z top karikaturistov Shootym a už viac ako 10 rokov spoločne prinášajú kalendáre do vašich kancelárií. Čítať ďalej »
18. novembra 2020

Spôsoby, ako si splniť povinnosť zamestnávania osôb so zdravotným znevýhodnením. Dielne.sk združujú chránené dielne a sociálne podniky, ktoré môžete využiť na náhradné plnenie

Každá spoločnosť s viac ako 20 zamestnancami má povinnosť zamestnávať aj občanov so zdravotným postihnutím. Ak to nerobí, musí zaplatiť štátu odvody alebo využiť náhradné plnenie. Prehľadný zoznam chránených dielní a sociálnych podnikov teraz jednoducho nájdete na dielne.sk. Čítať ďalej »