24. januára 2019

Stanovisko spoločnosti Profesia, s. r. o., k výmene informácií o voľných pracovných miestach medzi portálom Profesia.sk a rezortným informačným systémom v zastúpení ÚPSVaR. 

Spoločnosť Profesia, s. r. o., odmieta akékoľvek špekulácie a obvinenia z nekalých obchodných praktík a nestotožňuje sa s vyjadreniami o nerovnom prístupe. Ako prevádzkovateľ najväčšieho pracovného portálu www.profesia.sk nemáme žiadne výnimočné postavenie v súvislosti so zavedením povinného nahlasovania voľných pracovných miest.   Čítať ďalej »
10. januára 2019

Infografika: HR ťahák na rok 2019

S dobrým ťahákom bývajú odpovede na otázky o čosi jednoduchšie. Malého HR pomocníka na rok 2019 sme si preto pre vás pripravili aj my v Profesii. Na každý mesiac v ňom nájdete fakt či zaujímavosť o trhu práce, ktoré vás môžu postrčiť tým správnym smerom. Odporúča 5/5 analytikov z Profesia.Analyses. Čítať ďalej »
5. decembra 2018

Infografika: Vianočný špeciál

Spätné hodnotenia roka sú bežnou záležitosťou. Vďaka nim si uvedomíme, čo sa nám podarilo a na čom by sme v novom roku mali pracovať inak. V Profesii sme sa na rekapituláciu roka pozreli vianočným okom a zamerali sme sa na úsmevné a zaujímavé míľniky. Pozrite si ich v infografike. Čítať ďalej »
8. novembra 2018

Uchádzači budú vedieť vyhľadávať pracovné ponuky vo svojom okolí

Tento rok sa niesol v znamení zmien spôsobu vyhľadávania pracovných ponúk na Profesia.sk. V prvej fáze sme v  máji tohto roku začali detailnejšie rozlišovať ponuky podľa lokality. V najbližších týždňoch uvedieme druhú fázu, kde sme sa zamerali na uchádzačov. Po novom si budú môcť hľadať prácu nielen v konkrétnej lokalite, ale aj podľa vzdialenosti, do akej chcú do práce dochádzať. Tým pádom môžu byť vaše ponuky viditeľné pre väčší počet uchádzačov o prácu. Ako bude nové vyhľadávanie fungovať a čo sa zmení? Čítať ďalej »
7. novembra 2018

Firmy sú dnes nútené si konkurovať aj v HR. Dátové analýzy dávajú strategickú výhodu

Nízka nezamestnanosť, veľký počet voľných pracovných miest, narastajúca dôležitosť employer či HR marketingu – to je len niekoľko tém, ktoré dnes rezonujú na trhu práce, a ktorým sa Profesia venuje prostredníctvom svojich dátových analýz. O tom, aké dáta má Profesia k dispozícii a aké analýzy na ich základe pripravuje na mieru, sme sa rozprávali s Data Analysis & Research manažérom Tomášom Janotíkom. Čítať ďalej »
30. októbra 2018

Infografika: Všetko o platoch v ponukách

Správne nastavený plat v pracovnej inzercii často rozhodne o tom, či vás uchádzač uprednostní pred konkurenčnou ponukou. Pozreli sme sa na odmeňovanie po 1. máji, odkedy je povinné zverejňovanie platov. Čo sme zistili, nájdete v prehľadnej infografike. Čítať ďalej »