17. septembra 2020

9 tipov, ako na dizajnové ponuky, ktoré spájajú potreby uchádzača aj firmy

Súčasťou dobrého employer brandingu sú aj kariérne stránky, ktoré dokážu zaujať kvalitných uchádzačov o prácu. Korporátne farby, fotky, videá, príbeh histórie vašej spoločnosti či benefity, na ktoré chcete nalákať uchádzačov, sú súčasťou náborovej stratégie, no v žiadnom prípade by nemali zatieniť to, čo je z pohľadu uchádzača najdôležitejšie. Pracovné ponuky. Čítať ďalej »
16. septembra 2020

Akadémia pre riaditeľov modernizuje prístup k vedeniu škôl

Záujem o prácu v školstve dlhodobo stagnuje. Prieskumy Profesie ukázali, že popri zodpovednosti za každodenný chod školy, riaditelia často nemajú čas ani prostriedky na ďalšie vzdelávanie sa. Akadémia pre riaditeľov prináša do školstva úspešné riešenia z firiem a praxou overené nástroje na moderné vedenie ľudí. Cieľom projektu je zamerať sa na motiváciu a rozvoj riaditeľov tak, aby z toho profitoval učiteľský zbor a nakoniec aj celá škola. Čítať ďalej »
20. júla 2020

Prehľad noviniek v Profesii za 1. polrok 2020

Všetci sme plánovali prvý polrok asi trochu inak. Koronavírus so sebou priniesol veľkú dávku neistoty a zásadných zmien. Medzi novinkami, ktoré sa udiali na Profesii, sa preto neocitli iba vylepšenia týkajúce sa nášho portálu, ale aj novinky z oblasti komunikácie – či už medzi vami a vašimi uchádzačmi, alebo v rámci odborného poradenstva v rámci HR komunity. Čítať ďalej »
14. júla 2020

8 otázok, ktoré by sa zamestnávatelia mali opýtať pred návratom na pracovisko

Prinášame vám trochu iný pohľad na tému návratu zamestnancov na pracoviská. Americký mesačník Harward Business Review sa venuje odporúčaniam aplikovaným pre krajinu, ktorá počíta pozitívne prípady nového koronavírusu v číslach, ktoré prekračujú desaťtisíce za deň. Prečítajte si, ako k tejto neľahkej situácii pristupujú americkí zamestnávatelia a čo ich čaká pred tým, ako sa milióny zamestnancov vrátia na svoje pracovné miesta. Rovnaké otázky by si mali položiť aj personalisti na Slovensku. Čítať ďalej »
11. júna 2020

Do konca roka sprístupňujeme komplexné dáta o platoch pre kľúčové pracovné pozície v boji proti pandémii

V čase vrcholiacej krízovej situácie na Slovensku a prísnych opatrení sme im tlieskali na balkónoch. Ani dnes, keď sa chod krajiny pomaly vracia do normálu, si neprestávame uvedomovať dôležitosť práce ľudí starajúcich sa o zdravie a bezpečnosť. Rozhodli sme sa preto počas celého roka 2020 sprístupniť platové dáta na vybraných kľúčových pracovných pozíciách, aby sme podporili transparentnosť ich odmeňovania.  Čítať ďalej »
9. júna 2020

Ako sa firmy pripravujú na návrat zamestnancov

Zvýšená hygiena a nové pravidlá fungovania čakajú zamestnancov pri návrate do kancelárií.  Aké témy momentálne riešia HR oddelenia sme sa dozvedeli vďaka HR Pulse prieskumu, za ktorým stojí iniciatíva HR open forum a spoločnosť Profesia.  Čítať ďalej »