16. decembra 2019

Rok 2019 v Profesii – novinky na portáli, ale aj nové produkty

Koniec roka sa neodvrátiteľne blíži a tak je načase, aby sme aj my v Profesii bilancovali. Rok 2019 sa niesol v znamení mnohých zmien, či už na našom pracovnom portáli, ale veľké veci sa diali aj pri iných produktoch či službách, ktoré patria do Profesia rodiny. Prečítajte si, čo všetko sme za uplynulý rok stihli. Čítať ďalej »
18. novembra 2019

November v znamení noviniek na Profesia.sk

Vždy sme radi, keď vám môžeme priniesť nejakú novinku na našej stránke. A o to radšej sme, keď tieto novinky tvoríme spolu svami – našimi používateľmi. Pozrite si prehľad zmien, na ktorých sme v druhom polroku usilovne pracovali. Čítať ďalej »
13. novembra 2019

Profesia days Bratislava 2020 prinesú viaceré novinky

Už 11 rokov v Bratislave organizujeme najväčší a najnavštevovanejší festival príležitostí na Slovensku. Profesia days Bratislava spája zamestnávateľov a uchádzačov o pracovné príležitosti na jednom mieste. Je to podujatie pre všetkých, ktorí hľadajú nových kolegov, novú či lepšiu prácu a pre tých, ktorí sa chcú inšpirovať úspešnými príbehmi slovenských osobností, alebo sa dozvedieť o trendoch na trhu práce, či otestovať si svoje zručnosti. Inak tomu nebude ani v marci 2020, no vystavovatelia aj návštevníci sa opäť môžu tešiť na viaceré novinky. Čítať ďalej »
12. augusta 2019

Novinky na Profesia.sk – 1. polrok

V pravidelných intervaloch vám prinášame informácie o tom, čo sa na Profesii zmenilo a aké novinky náš produktový tím pripravuje. V prvom kvartáli sme sa intenzívne venovali vyhľadávaniu podľa platu a podľa vzdialenosti od vybranej lokality. Ani s rastúcou teplotou a blížiacou sa dovolenkovou sezónou naši programátori nezaháľali. Prinášame vám prehľad noviniek, ktorí je zameraný na zjednodušenie používania Profesia.sk pre firmy. Čítať ďalej »
8. augusta 2019

Infografika: Pozreli sme sa na 10 rokov trhu práce

Za 10 rokov sa toho dokáže udiať veľa. Trh práce na Slovensku napríklad stihol prekonať obrovskú krízu, zažiť rekordne nízku nezamestnanosť, rozmach hľadania práce na internete aj 10 ročníkov Profesia days. V spolupráci s Profesia.analyses sme pripravili prierez udalostí, ktoré HR svet vyformovali do tej podoby, v akej je dnes. Čítať ďalej »
8. augusta 2019

Legislatívne novinky v pracovnom práve (3. časť)

V spolupráci s advokátskou kanceláriou Taylor Wessing vám prinášame sériu videí, v ktorom sa odborníci z advokátskej kancelárie pozrú na jednotlivé legislatívne novinky v oblasti pracovného práva. V poslednej časti sme si pre vás pripravili informácie o zákaze mlčanlivosti o pracovných podmienkach, ale aj prehľad zmien, ktoré by mali uľahčiť zamestnávanie cudzincov na Slovensku. Čítať ďalej »
9. júla 2019

Infografika: Ozvláštnite svoju letnú rutinu s HR kvízom

Kalendár HRistu väčšinou naberá na extrémnych obrátkach v septembri, decembri a januári. Samozrejme, existujú aj výnimky, najmä ak firma chystá nábor väčšieho množstva zamestnancov z akéhokoľvek dôvodu. Ak sa však nič významné nedeje, je leto považované za spoločensky akceptovanú „uhorkovú sezónu“. Namiesto tradičnej infografiky sme preto pripravili Letný HR kvíz. Oddýchnite si od dát a namiesto nich načerpajte inšpiráciu z výsledku, ktorý vám pri najbližšom búrlivom období môže fúknuť čerstvý vietor do plachiet. Čítať ďalej »