15. decembra 2020

Rok personalistov v karikatúrach

Karikatúra je prehnané alebo skreslené zobrazenie osoby alebo javu. Forma umenia, ktorá je ako stvorená na zobrazenie každodenného pracovného života, do ktorého treba vniesť trochu nadhľadu. Preto sa Profesia spojila s jedným z top karikaturistov Shootym a už viac ako 10 rokov spoločne prinášajú kalendáre do vašich kancelárií. Čítať ďalej »
18. novembra 2020

Spôsoby, ako si splniť povinnosť zamestnávania osôb so zdravotným znevýhodnením. Dielne.sk združujú chránené dielne a sociálne podniky, ktoré môžete využiť na náhradné plnenie

Každá spoločnosť s viac ako 20 zamestnancami má povinnosť zamestnávať aj občanov so zdravotným postihnutím. Ak to nerobí, musí zaplatiť štátu odvody alebo využiť náhradné plnenie. Prehľadný zoznam chránených dielní a sociálnych podnikov teraz jednoducho nájdete na dielne.sk. Čítať ďalej »
17. septembra 2020

9 tipov, ako na dizajnové ponuky, ktoré spájajú potreby uchádzača aj firmy

Súčasťou dobrého employer brandingu sú aj kariérne stránky, ktoré dokážu zaujať kvalitných uchádzačov o prácu. Korporátne farby, fotky, videá, príbeh histórie vašej spoločnosti či benefity, na ktoré chcete nalákať uchádzačov, sú súčasťou náborovej stratégie, no v žiadnom prípade by nemali zatieniť to, čo je z pohľadu uchádzača najdôležitejšie. Pracovné ponuky. Čítať ďalej »
16. septembra 2020

Akadémia pre riaditeľov modernizuje prístup k vedeniu škôl

Záujem o prácu v školstve dlhodobo stagnuje. Prieskumy Profesie ukázali, že popri zodpovednosti za každodenný chod školy, riaditelia často nemajú čas ani prostriedky na ďalšie vzdelávanie sa. Akadémia pre riaditeľov prináša do školstva úspešné riešenia z firiem a praxou overené nástroje na moderné vedenie ľudí. Cieľom projektu je zamerať sa na motiváciu a rozvoj riaditeľov tak, aby z toho profitoval učiteľský zbor a nakoniec aj celá škola. Čítať ďalej »