14. júla 2020

8 otázok, ktoré by sa zamestnávatelia mali opýtať pred návratom na pracovisko

Prinášame vám trochu iný pohľad na tému návratu zamestnancov na pracoviská. Americký mesačník Harward Business Review sa venuje odporúčaniam aplikovaným pre krajinu, ktorá počíta pozitívne prípady nového koronavírusu v číslach, ktoré prekračujú desaťtisíce za deň. Prečítajte si, ako k tejto neľahkej situácii pristupujú americkí zamestnávatelia a čo ich čaká pred tým, ako sa milióny zamestnancov vrátia na svoje pracovné miesta. Rovnaké otázky by si mali položiť aj personalisti na Slovensku.   Čítať ďalej »
11. júna 2020

Do konca roka sprístupňujeme komplexné dáta o platoch pre kľúčové pracovné pozície v boji proti pandémii

V čase vrcholiacej krízovej situácie na Slovensku a prísnych opatrení sme im tlieskali na balkónoch. Ani dnes, keď sa chod krajiny pomaly vracia do normálu, si neprestávame uvedomovať dôležitosť práce ľudí starajúcich sa o zdravie a bezpečnosť. Rozhodli sme sa preto počas celého roka 2020 sprístupniť platové dáta na vybraných kľúčových pracovných pozíciách, aby sme podporili transparentnosť ich odmeňovania.  Čítať ďalej »
9. júna 2020

Ako sa firmy pripravujú na návrat zamestnancov

Zvýšená hygiena a nové pravidlá fungovania čakajú zamestnancov pri návrate do kancelárií.  Aké témy momentálne riešia HR oddelenia sme sa dozvedeli vďaka HR Pulse prieskumu, za ktorým stojí iniciatíva HR open forum a spoločnosť Profesia.  Čítať ďalej »
15. mája 2020

Klientom Profesie ponúkame možnosť vyskúšať si náš nástroj na efektívnejší recruitment na mesiac zadarmo

Vedeli ste, že každý klient, ktorý inzeruje na Profesii, má prístup aj k online nástroju mark na efektívnu správu uchádzačov a výberových konaní? Stačí si ho aktivovať. Všetkým klientom Profesie, ktorí mark doposiaľ nepoužívali, teraz ponúkame možnosť vyskúšať si ho počas 30 dní zadarmo, aby ste sa mohli na základe osobnej skúsenosti rozhodnúť, či je mark pre vašu spoločnosť vhodné riešenie. Prečo by ste ho mali vyskúšať? Čítať ďalej »
15. mája 2020

Práca z domu a vôľa neznižovať platy. Takto bojujú firmy na Slovensku s korona vírusom

Spoločnosť Profesia v spolupráci s iniciatívou Open HR fórum prišli spoločne s myšlienkou vytvoriť nástroj, ktorý by mapoval, ako firmy na Slovensku zvládajú súčasnú situáciu. Tak vznikla platforma HR Pulse, ktorá získava najčerstvejšie informácie o opatreniach, využívaných HR nástrojoch a aktivitách, ktoré firmy prijali v rámci dôsledku zmien spôsobených pandémiou. Čítať ďalej »
21. februára 2020

Čo stojí lojalita zamestnancov?

„Vzdelávajte svojich ľudí tak, aby mohli odísť. Starajte sa o nich tak, aby nechceli.“ Richard Branson. Lojalita zamestnancov je komplexná téma, ktorá naberá na význame práve teraz, kedy majú zamestnanci viac možností ako kedykoľvek predtým. Preto sme sa pozreli na to, čo stojí lojalita zamestnanca.  Čítať ďalej »
18. februára 2020

Aké sú vaše najčastejšie otázky k používaniu Profesie?

Niektorí z vás používajú Profesiu pri každodennej práci, druhí našu stránku navštevujú len raz za čas. Každému sa však môže stať, že natrafí na situáciu, kedy si na Profesii nevie ďalej pomôcť. Preto sme pred takmer 2 rokmi spustili stránku podpora.profesia.sk, ktorá slúži ako pomocník s návodmi k rôznym témam. Teraz vám prinášame prehľad najčastejších otázok, s ktorými sa na nás obraciate. Čítať ďalej »