11. apríla 2019

Máte voľné miesta pre absolventov? Ukážte ich na Instagrame Profesie

Koniec školského roka sa blíži a s tým je spojený nával čerstvých absolventov, ktorí budú hľadať pracovné príležitosti. Ako im dať do pozornosti práve vašu pracovnú ponuku? Oslovte ich tam, kde trávia svoj čas a odprezentujte svoje pracovné ponuky netradičným spôsobom. To všetko ešte pred prázdninami s novinkou od Profesie. Čítať ďalej »
11. apríla 2019

Infografika: Fakty a mýty o konkurencii v zamestnávaní

Konkurencia sa už dávno netýka len obchodu či služieb. Intenzívne konkurenčné prostredie pociťujú aj zamestnávatelia a personalisti majú často čo robiť, aby si vybojovali tých najlepších uchádzačov. Aké sú fakty a mýty konkurencie v zamestnávaní? Pozrite si našu infografiku aj s praktickými tipmi na záver. Čítať ďalej »
21. marca 2019

Novinky na Profesia.sk – 1. kvartál 2019

Prehľad noviniek na našej stránke prinášame väčšinou každý polrok. Rok 2019 však odštartoval naplno aj v produktovom tíme Profesia.sk a preto by sme vás radi informovali o tom, čo je nové na stránke Profesia.sk už v prvom kvartáli. Čítať ďalej »
15. marca 2019

Infografika: Prieskum o benefitoch, ktoré sú pre zamestnancov atraktívne

Nielen plat a náplň práce, ale aj ponuka benefitov v pracovnom inzeráte môže rozhodnúť o tom, či sa uchádzač rozhodne poslať životopis a reagovať na vašu ponuku. Ich skladba by však nemala byť univerzálna – najmä ak obsadzujete pozície na rôznych úrovniach pracovného zaradenia alebo sa snažíte prilákať uchádzačov z konkrétnej generácie. Naši špecialisti z Profesia.Analyses sa rozhodli preskúmať problematiku benefitov priamo u cieľovky – opýtali sa uchádzačov a zamestnancov. Výsledky si pozrite v infografike. Čítať ďalej »
24. januára 2019

Stanovisko spoločnosti Profesia, s. r. o., k výmene informácií o voľných pracovných miestach medzi portálom Profesia.sk a rezortným informačným systémom v zastúpení ÚPSVaR. 

Spoločnosť Profesia, s. r. o., odmieta akékoľvek špekulácie a obvinenia z nekalých obchodných praktík a nestotožňuje sa s vyjadreniami o nerovnom prístupe. Ako prevádzkovateľ najväčšieho pracovného portálu www.profesia.sk nemáme žiadne výnimočné postavenie v súvislosti so zavedením povinného nahlasovania voľných pracovných miest.   Čítať ďalej »
10. januára 2019

Infografika: HR ťahák na rok 2019

S dobrým ťahákom bývajú odpovede na otázky o čosi jednoduchšie. Malého HR pomocníka na rok 2019 sme si preto pre vás pripravili aj my v Profesii. Na každý mesiac v ňom nájdete fakt či zaujímavosť o trhu práce, ktoré vás môžu postrčiť tým správnym smerom. Odporúča 5/5 analytikov z Profesia.Analyses. Čítať ďalej »