19. decembra 2017

Aké novinky priniesla Profesia spoločnostiam v roku 2017?

Rok 2017 bol pre Profesiu nielen historickým míľnikom (oslávili sme 20. narodeniny), ale aj rokom zmien. Okrem nových kolegov a väčších priestorov na novej adrese sme priniesli niekoľko noviniek na samotnej stránke Profesia. Udržať si tempo inovácií pri raste firmy býva náročné a preto sme radi, že sa nám aj tento rok darilo napĺňať našu misiu – spájať ľudí hľadajúcich si novú prácu s ich potenciálnymi zamestnávateľmi.

Toto je 7 konkrétnych príkladov, ako sme v roku 2017 pracovali na zlepšovaní našich služieb.

Každý týždeň v roku 2017 bežal na stránkach Profesie viac ako jeden A/B test

A/B testy sú experimenty založené na porovnávaní existujúcej verzie webstránky (verzia A) s mierne upravenou verziou (verzia B) a porovnávajú, ktorá má lepšie výsledky. Zmena textu v tlačidle, alternatívne rozloženie stránky alebo nový prvok na stránke či v agentovi môže mať vplyv na to, či používateľ odošle reakciu na ponuku, alebo nie. Náš interný tím tento rok realizoval vyše 70 testov, z ktorých až 38% bolo úspešných (to znamená, že navrhovaná zmena priniesla výrazne lepšie výsledky). Čo sme napríklad testovali? Pozrite si jeden z úspešných príkladov – ďakovnú stránku po reakcii na ponuku.

Profesia.sk - A/B testy

Na vaše ponuky sme pridali nálepky

Začiatkom roku sme začali vaše ponuky označovať nálepkami, ktoré mali motivovať ľudí k tomu, aby reagovali na pracovné ponuky. V prípade, že ste v pracovnej ponuke uviedli plat alebo ste si dali záležať na spätnej väzbe pre kandidátov, ktorí vám poslali reakciu, zobrazila sa v zozname ponúk pri vašich ponukách špeciálna nálepka.

Profesia.sk - Nalepky pracovne ponuky

Motivujeme uchádzačov k vytváraniu kvalitných životopisov

Pri vyhľadávaní pasívnych kandidátov je základom dobrá databáza. Preto sme tento rok zaviedli hodnotenie kvality životopisu vzhľadom na jeho vyhľadateľnosť. Motivujeme uchádzačov, aby si vypĺňali údaje v databáze životopisov čo najdetailnejšie. Kvalita životopisu sa počíta z 23 parametrov, ktoré majú rôznu váhu a môže dosiahnuť hodnoty od 0 do 100. Od zavedenia tohto nástroja sa nám podarilo priemernú úroveň životopisu zvýšiť na 89,7.

Profesia.sk - Uroven zivotopisu - skore

Vylepšili sme vyhľadávanie v CV databáze

V roku 2017 sme našim klientom priniesli lepšie vyhľadávanie podľa kariérnych záznamov a zobrazovanie praxe kandidátov v zozname životopisov. Vo výsledkoch vyhľadávania vám zobrazujeme najprv tých kandidátov, ktorí majú na požadovanej pozícii prax. Aby sa vám životopisy zobrazovali podľa relevancie, treba si cez vyhľadávacie pole zvoliť aspoň 1 kľúčové slovo.

Na odporúčanie vašich ponúk využívame inteligentné algoritmy

Na Profesii sme tento rok pridali 6 plôch, ktoré využívajú machine-learningové algoritmy, ktoré dokážu inteligentne odporúčať vaše pracovné ponuky podobným skupinám uchádzačov na základe ich správania. Takúto plochu nájdete napríklad na hlavnej stránke Profesia.sk.

Profesia.sk - Pracovne ponuky pre vas - hlavna stranka

Prešli sme na robustnejšiu vyhľadávajúcu technológiu

Len v samotnej databáze životopisov spracujeme ročne vyše 5 miliónov vyhľadávaní. Aby bolo vyhľadávanie funkčné a používatelia dostávali relevantné výsledky, musí byť vyhľadávanie postavené na pevných základoch. Tento rok sme prešli na technológiu, ktorá v budúcnosti umožní nielen jednoduchšie vylaďovanie výsledkov vyhľadávania, ale aj nové možnosti analyzovania zadaných kľúčových slov, či využívania logických operátorov (tzv. boolean search).

Pýtame sa na váš názor

Pri vývoji nových služieb je pre nás dôležité, aby riešenia, ktoré prinesieme, boli naozaj funkčné a aby reflektovali potreby klientov. Preto sa pravidelne pýtame na názor uchádzačov aj firiem. Tento rok sme zorganizovali niekoľko používateľských testovaní, na ktorých sme hľadali riešenia pri hľadaní novej práce a nových zamestnancov. Ak by ste sa v budúcnosti chceli podobných stretnutí zúčastniť, môžete sa zaregistrovať do našej testovacej databázy.

Ďakujeme za vašu dôveru a tešíme sa na spoluprácu v roku 2018.