13. decembra 2021

Čo sa v roku 2021 dialo v Profesii – veľké novinky a rekordné čísla z pohľadu zverejnených pracovných ponúk.

Pomaly sa blížime ku koncu ďalšieho roka, ktorý sme prežili v tieni pandémie. Na Slovensku máme však šikovné a flexibilné firmy, ktoré sa dokázali prispôsobiť a počas celého roka naberali do svojich radov nových ľudí, aj napriek tomu, že mnohí kolegovia sa počas roka videli iba cez počítačové obrazovky. Svedčia o tom aj rekordné čísla zverejnených pracovných ponúk, ktoré počas tohto roka zverejnili.  

V Profesii sme pracovali z domu aj z kancelárie. A pracovali sme usilovne, čo uvidíte v sumári toho, čo sme za tento rok stihli.

Priniesli sme veľké aj malé produktové novinky

Nová Firemná zóna. Zmodernizovali sme konto klienta. Vytvorili sme Firemnú zónu, tak aby plnila funkciu plnohodnotného pracovného prostredia. Slúži na vytváranie nových pracovných ponúk, správu existujúcich a po novom aj systematickú prácu s reakciami uchádzačov. To vďaka tomu, že sme pre všetkých sprístupnili náš HR nástroj na správu uchádzačov mark. Prihláste sa do Firemnej zóny >>

Nový formulár životopisu sme vytvorili od úplných základov tak, aby bol moderný, informačne čo najpresnejší a jednoduchý na vyplnenie aj z mobilného telefónu. Pozrite si top 3 zmeny, ktoré nový formulár priniesol >>

Nový formulár životopisu bola pre nás srdcová vec, na ktorej sme pracovali vyše roka. Vedeli sme, že keď ho uvedieme do života, zaslúži si, aby sme ho poriadne oslávili. V spolupráci s agentúrou Triad sme vytvorili parádny reklamný spot, ktorý veríme, že ste už videli, no môžete si ho pokojne pozrieť znova. Pozrite si reklamný spot >>

formulár životopisu

Nový filter Práca z domu. Pandémia ovplyvnila spôsob, akým pracujeme a najmä to z kade pracujeme. Práca z domu bola počas uplynulého roka nariadená, odporúčaná, dobrovoľná, ale aj permanentná. Na situáciu sme zareagovali tým, že sme uchádzačom umožnili filtrovať aj pracovné ponuky, ktoré ponúkajú iba prácu z domu. Zistite, ako sa zobrazujú uchádzačom výsledky vyhľadávania >>

Nové úrovne znalostí. Rozšírili sme úrovne znalostí, ktoré je možné zadať pri vytváraní ponuky. Vybrať si môžete až z piatich možností – od úplného začiatočníka až po experta.

Automatické odosielanie reakcií. V HR nástroji ba správu uchádzačov mark pribudla nová funkcia Export konaní, vďaka ktorej si môžete vaše reakcie na pracovné ponuky automaticky odosielať tam, kde potrebujete (napr. do interného systému alebo externého ATS).

Platy.sk pridali v nástroji Salary Tool možnosť porovnanie pozícií. Môžete si zvoliť, ktoré reporty chcete pridať do porovnania a uvidíte prehľad platov na pozíciách na jednej obrazovke.

Medzinárodný prieskum platov Paylab spustil riešenie Paylab API, vďaka ktorému môžu firmy získať dáta o platoch na vlastné účely. Čo je Paylab API? >>

HR nástroj tulu posunul zjednodušenie administratívnych úkonom o úroveň vyššie. Nájdete v ňom právnikmi overené šablóny zmlúv na stiahnutie. Stačí si vybrať šablónu zmluvy, vyplniť údaje a šup, stiahnuť hotovú zmluvu. Pozrite si zmluvy.tulu.sk >>.

V roku 2021 sme behali, podcastovali a informovali

Vydali sme prvý ročník Profesia ročenky. Starostlivo namiešaná zmes dát, prieskumov a zaujímavých názorov odborníkov poskytla ucelený obraz trhu práce v roku 2020. Podobne kvalitný kokteil informácií a analýz môžete očakávať v Profesia ročenke 2021.

Spustili sme Profesia podcasty. Profesia v praxi prináša zaujímavé a užitočné rozhovory zo sveta práce pre uchádzačov ale aj profesionálov. Garantujeme, že sa v každej často dozviete niečo nové, či už o tom, ako správne dovolenkovať, ako pritiahnuť viac žien k do IT, alebo zaujímavé kariérne príbehy. Potešíte nás, ak dáte našim podcastom follow na Spotify alebo Apple podcasts.

Odbehli sme prvý ročník Profesia run. V časoch lockdownových a home officových sme rozšírili rady známych behov na Slovensku – prvým oficiálnym behom profesií. Profesia run trval týždeň a zapojení bežci zadávali svoje zabehnuté časy 5 km trasy spolu aj so svojimi povolaniami, vďaka čomu mnohé profesie objavili najrýchlejších bežcov vo svojich radoch. Už teraz sa tešíme na 2. ročník.

Vydali sme unikátne príručky pre zamestnávanie ľudí so zdravotným znevýhodnením. Stiahnite si praktické rady pre zamestnávateľov, ale aj uchádzačov >>

Pokračovali sme v prieskumoch HR Pulse. V spolupráci so združením HR Open Forum sme mapovali situáciu vo firmách prostredníctvom HR Pulse prieskumov. Počas leta prebiehal veľký prieskum medzi zamestnancami. Zisťovali sme postoje firiem k očkovaniu, ale aj to, ako sa Slovákom pracuje z domu.

Naše dáta vo veľkom využívame aj v pravidelnej komunikácii k verejnosti. Máme vynikajúce vzťahy s médiami, ktoré nás berú ako odborného partnera pre trh práce. Za rok 2021 sme vydali 37 tlačových správ.