11. apríla 2019

Máte voľné miesta pre absolventov? Ukážte ich na Instagrame Profesie

Koniec školského roka sa blíži a s tým je spojený nával čerstvých absolventov, ktorí budú hľadať pracovné príležitosti. Ako im dať do pozornosti práve vašu pracovnú ponuku? Oslovte ich tam, kde trávia svoj čas a odprezentujte svoje pracovné ponuky netradičným spôsobom. To všetko ešte pred prázdninami s novinkou od Profesie.

Ukážte absolventom, kde budú pracovať

Profesia spúšťa novú letnú kampaň #prvyjob na svojom Instagramovom profile. Prístupná je pre všetkých klientov, ktorí majú svoje pracovné pozície zverejnené na Profesia.sk.

Ukážte kúsok z toho, čo absolventa vo vašej spoločnosti čaká. Pošlite nám fotografiu konkrétneho pracovného miesta vhodného pre absolventov. Či už je to miesto za stolom s počítačom v open office, práca v sklade, vo výrobnej hale alebo v služobnom aute.

Fotografiu so stručným popisom pracovnej pozície a označením vašej spoločnosti bezplatne zverejníme na našom Instagramovom konte Profesia a tiež v rámci Facebookovej skupiny Práca pre absolventov.

Ako sa zapojiť do kampane?

Podmienkou zapojenia do kampane #prvyjob je pracovná ponuka vhodná pre absolventa a zverejnená na Profesia.sk. Následne nám cez formulár pošlite fotografiu pracovného miesta, ktoré chcete spropagovať, stručný popis a link na pracovnú ponuku. Fotografie budeme zverejňovať od 1. 5. do 30. 6. 2019. V tomto čase nám môžete posielať vaše pracovné ponuky.

Vyplniť formulár

Prečo Instagram?

Je to najlepšia dostupná platforma na zasiahnutie a komunikáciu s cieľovou skupinou absolventov. Podľa štatistík z minulého roka má Instagram na Slovensku viac ako 860 000 používateľov. Ide o najrýchlejšie rastúcu sociálnu sieť. Výhodou oproti Facebooku je, že najväčšia skupina používateľov Instagramu sú mladí ľudia do 30 rokov.

instagram, vzor

Vzorový príklad postu

Prečo fotografia pracovného miesta?

Prečo nie. Mladí ľudia sú zvedaví a nevedia si predstaviť, ako môže ich pracovný deň reálne vyzerať. Pohľad do zákulisia ešte pred pohovorom môže vzbudiť ich záujem. Nekladieme medze, ako by mala fotografia vyzerať, čím zaujímavejšiu a autentickejšiu fotku zverejníte, tým viac reakcií môžete získať.

Rady a tipy, ako vytvoriť zaujímavú fotografiu:

  • Buďte autentickí – odfoťte pracovné miesto realisticky, či už je to v sklade alebo v kancelárii. Odporúčame nepoužívať propagačné alebo ilustračné fotografie.
  • Buďte konkrétni – vyvarujte sa všeobecným fotografiám ako budova firmy, fotky z veľkej diaľky, fotky zasadačiek či firemných priestorov.
  • Buďte kreatívni – príde vám pracovná pozícia v open office za počítačom nudná? Pohrajte sa s daným pracovným miestom – môžete odfotiť kolektív, ktorý na nového kolegu čaká, pripraviť mu nejaké prekvapenie k nástupu, ukázať štartovací balíček pre nového kolegu. Prípadne vyjadrite fotkou nejaký aspekt náplne práce, ktorá na absolventa čaká.