6. júla 2022

Máme dosť zdravotníkov? V ktorých regiónoch zamestnávatelia inzerujú najviac pracovných ponúk?

Okrem zamestnancov v školstve dvíhajú varovný prst aj pracovníci v zdravotníctve. Roky upozorňujú na to, že ich je nedostatok. Pracovný portál Profesia.sk preveril, ktoré pozície sú v tomto odvetví najžiadanejšie. Z dostupných dát jednoznačne vyplynulo, že v tomto roku zamestnávatelia hľadali najmä sestry. Najviac ponúk bolo k dispozícii v Bratislavskom kraji. Čítať ďalej »
28. júna 2022

Chystáte sa cez leto na brigádu do zahraničia? Profesia zanalyzovala, aká je ponuka a záujem uchádzačov

Letné brigády lákajú, a to nielen študentov stredných a vysokých škôl. Hoci je ponuka pracovných príležitostí momentálne bohatá aj na Slovensku, portál Profesia.sk zmapoval, v ktorých ďalších krajinách môžu našinci nájsť prácu. Dáta naznačujú, že Slováci majú najväčší záujem zamestnať sa mimo krajiny v oblasti poľnohospodárstva a najviac reagujú na pozíciu zberača. Ponuky práce však nájdu skôr v iných odvetviach. Čítať ďalej »
23. júna 2022

Počet uchádzačov o zamestnanie z Ukrajiny klesá, ponuky prevyšujú množstvo záujemcov

Počet kandidátov a kandidátok s expertnou znalosťou ukrajinčiny alebo so štatútom dočasného útočiska, ktorí si hľadajú prácu prostredníctvom portálu Profesia.sk, sa postupne znižuje. Už v máji zaznamenal najväčší pracovný portál na Slovensku výraznejší pokles novo pridaných CV od ľudí z Ukrajiny oproti predchádzajúcemu mesiacu. Aktuálne dáta spoločnosti Profesia naznačujú, že tento trend bude pokračovať. Čítať ďalej »
31. mája 2022

Preferujú zamestnávatelia vykonávanie práce v kancelárii alebo nastala zmena? Ako sa aktuálne vyvíja počet ponúk s čiastočným alebo úplným home office?

Kým pred pandémiou iba niekoľko firiem poskytovalo svojim zamestnancom možnosť, aby pracovali z domu, uplynulé dva roky zmenili fungovanie väčšiny spoločností. Z dát najväčšieho pracovného portálu Profesia.sk vyplýva, že v tomto roku narástol počet ponúk, ktoré ponúkajú uchádzačom o zamestnanie čiastočnú prácu z domu. Zamestnávatelia ponúkajú aj prácu na diaľku, týka sa však väčšinou vysokošpecializovaných IT pozícií. Čítať ďalej »
24. mája 2022

Stredné školy opúšťajú maturanti. Oplatí sa im nastúpiť do práce alebo pokračovať v ďalšom štúdiu? Čo hovoria platové štatistiky?

Portál Platy.sk aktuálne zmapoval, či má dosiahnuté vzdelanie vplyv na plat a ďalší vývoj mzdy počas života. Rozdiely v platoch v prípade ľudí s ukončeným stredoškolským vzdelaním a pracovníkmi s vysokoškolským vzdelaním naozaj sú. Zamestnanci s vysokoškolským titulom majú na Slovensku vyšší zárobok než pracovníci s ukončeným stredoškolským vzdelaním.  Čítať ďalej »
18. mája 2022

Veľká analýza portálu Profesia.sk: aká je pravda o pracovných miestach a platoch v Bratislave?

V hlavnom meste zamestnávatelia ponúkajú 38 percent pracovných príležitostí z celého Slovenska. Bratislava má aj aktuálne najviac otvorených voľných pozícií a najvyššie mzdy, ktoré inzerujú zamestnávatelia. Rozdiely v zverejnených platoch sú markantné, vyššie minimálne platy v Bratislave núkajú kandidátom na mnohých pozíciách. Čítať ďalej »
11. mája 2022

Už čoskoro sa otvoria brány najväčšieho festivalu príležitostí: Profesia Days v tomto roku ponúknu návštevníkom možnosť spoznať svoje zručnosti

Chceli by ste si overiť svoje zručnosti a zistiť, na aké povolanie máte skutočný talent? Príďte sa nezáväzne otestovať na Profesia Days do Bratislavy. Najväčší festival práce sa uskutoční 18. a 19. mája v priestoroch multifunkčnej budovy Nivy centrum, kúsok od autobusovej stanice. Návštevou Profesia Days získate cenné kontakty a rady, môžete sa stretnúť s inšpirujúcimi osobnosťami, ale aj nadobudnúť bezplatný jazykový či IT certifikát. Čítať ďalej »
3. mája 2022

Ponúka trh práce flexibilné možnosti aj pre matky? Aká je dostupnosť práce na skrátený úväzok?

Aj tento rok si druhú májovú nedeľu pripomíname Deň matiek. Pri tejto príležitosti spoločnosť Profesia zanalyzovala, či trh práce ponúka aj skrátené alebo flexibilné úväzky. Práve tie sú totiž jednou z možností, ako matkám s malými deťmi umožniť zosúladenie ich pracovného a rodinného života. Z dát portálu Profesia.sk vyplýva, že rastie počet takýchto ponúk. Čítať ďalej »