13. mája 2018

Do Žiliny prichádza podujatie Profesia days. Za 9 rokov v hlavnom meste si vybudovalo meno kreatívneho veľtrhu práce

Spoločnosť Profesia, ktorá na Slovensku prevádzkuje najväčší pracovný portál Profesia.sk,  začala organizovať veľtrhy práce pred deviatimi rokmi. Po úspechoch v Bratislave, sa Profesia days vlani premiérovo predstavili aj v Košiciach. Tento rok sa bude udalosť po prvýkrát konať aj v Žiline.  

Žilina zažije premiérový ročník Profesia days 17. mája v Event House. Veľtrh nemá za cieľ prilákať iba nezamestnaných, ale aj študentov, či ľudí, ktorí už prácu majú. Tomu je prispôsobený aj čas. Brány budú pre návštevníkov otvorené od od 9:00 až do 19:30. Vstup je bezplatný, jedinou podmienkou je rýchla registrácia.

Vyše 50 zamestnávateľov a tisíce voľných miest

Na ľudí, ktorí počas štvrtka 17. mája zavítajú na žilinské Profesia days, čaká vyše 50 zamestnávateľov. Tí budú ponúkať voľné miesta na rôznych pozíciách. Prevažne v odvetviach ako obchod, služby, IT, doprava, administratíva, ale aj manažment a ďalšie.

Hlavný partner Profesia days Žilina, Jaguar Land Rover Slovakia, ponúkne okrem voľných pracovných pozícií aj poradenstvo vo svojom stánku. Uchádzači budú mať možnosť zistiť nielen podrobné informácie o obsadzovaných pozíciách, ale aj o požiadavkách na kandidátov. Priamo na mieste tiež budú môcť vyplniť žiadosť o zamestnanie.

Práca už nestačí, lákadlom aj zvučné mená, možnosť výhry a program

Veľtrhu Profesia days sa v hlavnom meste za niekoľko rokov podarilo vryť do pamäte ľudí ako podujatie, ktoré nie je iba prezentáciou väčšieho počtu zamestnávateľov na jednom mieste. Aj to je dôvod, prečo si podujatie udržiava návštevnosť aj napriek znížujúcej sa nezamestnanosti.

Na veľtrh neprichádzajú iba ľudia bez práce, ale aj študenti, ktorí sa začínajú zaujímať o svoju budúcnosť, ale aj zamestnaní, ktorí sa chcú napríklad zdokonaliť vo všeobecných zručnostiach z oblasti práce.

Podujatie nestratí svoju tvár ani v Žiline. Návštevníci sa tu môžu vzdelávať napríklad o tom, čo je vhodné robiť na pohovore, ako napísať životopis alebo aké sú vhodné a nevhodné spôsoby pri pýtaní si vyššieho platu od svojho nadriadeného. Lákať pozornosť bude určite aj hlavné pódium, na ktorom vystúpia zvučné mená. Spíkri vo svojich prednáškach ukážu návštevníkom, že úspech môže byť rôznorodý. Motivovať, ale aj poradiť ľuďom príde napríklad komička Eva „Evelyn“ Kramerovátravelbloger Bez Mapy Milan Bardúr, tréner MŠK Žilina Adrián Guľa, výkonná riaditeľka spoločnosti Profesia Ivana Molnárová a mnoho ďalších. Návštevníci navyše môžu vyhrať aj hodnotné ceny.

Bezplatná kyvadlová doprava v meste

Ľudia, ktorí plánujú navštíviť Profesia days majú počas celého dňa k dispozícii mikrobusy, či bezplatnú kyvadlovú dopravu. Tá bude premávať po Žiline v intervale 30 minút. Využiť ju môžu tiež ľudia, ktorí sa na podujatie vyberú z okolitých miest, autobus bude totiž vychádzať zo Železničnej stanice a následne bude naberať ľudí na zastávkach Veľká okružná – Aupark, Hlinská a končí pri Event House.

 

 

Kontakt pre médiá:

Nikola Richterová
PR Manager
Mob.: +421 917 697 726
e-mail: [email protected]