3 želania pre klientov Profesie do nového roku

19. decembra 2022
5/5
4 min

V závere roka by sme sa vám v mene celej Profesie chceli poďakovať za dôveru, účasť na podujatiach a cennú spätnú väzbu, ktorú vždy zohľadňujeme pri formovaní našich produktov. V roku 2023 nás všetkých čakajú veľké výzvy, a preto by sme vám chceli popriať to, čo si myslíme, že je pri práci recruitera dôležité.

Aby ste s uchádzačmi komunikovali čo najefektívnejšie

Komunikácia s uchádzačmi je pri nábore kľúčová, no zároveň aj časovo náročná. Preto sme tento rok priniesli pre všetkých klientov možnosť spravovať kandidátov cez konto Profesie a využívať funkcionality, ktoré komunikáciu zjednodušujú a šetria čas. Sú nimi napríklad e-mailové šablóny s premennými či hromadné akcie. Pozrite si krátke inštruktážne video, ktoré predstavuje výhody týchto funkcionalít.
Vylepšili sme aj užívateľskú skúsenosť uchádzačov v náborovom procese. V prehľade reakcií po novom uvidia, či ste si ich životopis už pozreli.

Aby ste mali čo najlepšiu odozvu od uchádzačov

Neustále hľadáme nové spôsoby, ako pritiahnuť pozornosť kandidátov k vašim pracovným ponukám. V roku 2022 mal portál Profesia.sk viac ako 65 000 000 návštev od 11 000 000 unikátnych používateľov. Pravidelne investujeme do reklamy, čo sa odráža aj na znalosti značky portálu – už tretí rok po sebe ju pozná viac ako 90% ekonomicky aktívnych Slovákov a Sloveniek.

Po úspešnom testovaní sme zvýšili frekvenciu posielania e-mailových agentov s vašimi ponukami. Tie odporúčame na základe inteligentných algoritmov, ktoré vyhodnocujú správanie uchádzačov na našej stránke.

Uvedomujeme si aj dôležitosť osobného kontaktu medzi zamestnávateľmi a záujemcami o prácu. Preto sme aj tento rok zorganizovali festivaly príležitostí Profesia days v Bratislave a Košiciach, kam sa nám podarilo prilákať viac ako 12 000 návštevníkov.

Boli sme tiež partnerom viacerých konferencií. Veľký záujem vzbudila napríklad konferencia Neurodiverzita na pracovisku, ktorá bola zameraná na využitie potenciálu ľudí s neurodiverzitnými poruchami v pracovnom živote. Budúce talenty prilákala konferencia READYCON, určená pre končiacich stredoškolákov, do ktorej sa zapojilo 265 stredných škôl a viac ako 16 000 stredoškolákov po celom Slovensku.

Aby ste sa mali na koho obrátiť, ak potrebujete pomôcť s náborom nových zamestnancov

Vnímame, aké dôležité je poznať odpovede na všetky otázky, a preto sme vám vždy poruke. Naši kolegovia z podpory zákazníkov vám radi poradia s používaním Profesie alebo nastavením pracovnej ponuky, zatiaľ čo account manažéri a manažérky pomôžu so zorientovaním sa medzi našimi službami a odporučia to najlepšie pre vás.


Tešíme sa na rok 2023 a veríme, že prinesieme ďalšie vylepšenia, ktoré vám pomôžu k tomu, aby ste si našli tých správnych kolegov. Ak by ste nám chceli čokoľvek odkázať, môžete nám zanechať spätnú väzbu. Radi si prečítame, ako ste tento rok vnímali z pohľadu zamestnávateľa vy. Ďakujeme a prajeme pokojné prežitie sviatkov a úspešný nový rok.

Napísal Tím Profesia
Hodnotenie článku