Tlačové správy

6. júla 2022

Máme dosť zdravotníkov? V ktorých regiónoch zamestnávatelia inzerujú najviac pracovných ponúk?

Okrem zamestnancov v školstve dvíhajú varovný prst aj pracovníci v zdravotníctve. Roky upozorňujú na to, že ich je nedostatok. Pracovný portál Profesia.sk preveril, ktoré pozície sú v tomto odvetví najžiadanejšie. Z dostupných dát jednoznačne vyplynulo, že v tomto roku zamestnávatelia hľadali najmä sestry. Najviac ponúk bolo k dispozícii v Bratislavskom kraji. Čítať ďalej »

28. júna 2022

Chystáte sa cez leto na brigádu do zahraničia? Profesia zanalyzovala, aká je ponuka a záujem uchádzačov

Letné brigády lákajú, a to nielen študentov stredných a vysokých škôl. Hoci je ponuka pracovných príležitostí momentálne bohatá aj na Slovensku, portál Profesia.sk zmapoval, v ktorých ďalších krajinách môžu našinci nájsť prácu. Dáta naznačujú, že Slováci majú najväčší záujem zamestnať sa mimo krajiny v oblasti poľnohospodárstva a najviac reagujú na pozíciu zberača. Ponuky práce však nájdu skôr v iných odvetviach. Čítať ďalej »

23. júna 2022

Počet uchádzačov o zamestnanie z Ukrajiny klesá, ponuky prevyšujú množstvo záujemcov

Počet kandidátov a kandidátok s expertnou znalosťou ukrajinčiny alebo so štatútom dočasného útočiska, ktorí si hľadajú prácu prostredníctvom portálu Profesia.sk, sa postupne znižuje. Už v máji zaznamenal najväčší pracovný portál na Slovensku výraznejší pokles novo pridaných CV od ľudí z Ukrajiny oproti predchádzajúcemu mesiacu. Aktuálne dáta spoločnosti Profesia naznačujú, že tento trend bude pokračovať. Čítať ďalej »

Aktuality

16. júna 2022

Profesia days Bratislava 2022 v kocke a číslach

V poradí už 12. ročník Profesia days Bratislava priniesol v nových priestoroch Nivy centra množstvo inšpirácie, zábavy či pracovných príležitostí. Poďme sa teraz bližšie pozrieť na to, ako to celé prebiehalo a čo hovoria čísla.   Čítať ďalej »

16. mája 2022

Na Profesii bolo zverejnených už viac ako 9600 pracovných ponúk vhodných pre ľudí z Ukrajiny

Onedlho to budú 3 mesiace od začiatku konfliktu na Ukrajine. Za túto dobu prešlo hranice so Slovenskom viac ako 400 000 utečencov. Zatiaľ čo veľká časť putovala smerom ďalej na západ, na Slovensku zostalo a požiadalo o dočasné útočisko vyše 63 000 z nich, z toho približne 36 000 dospelých, ktorí môžu dať nový impulz slovenskému trhu práce. Koľko z nich si skutočne hľadalo prácu a koľko si našlo uplatnenie? Čítať ďalej »

Profesia Talks

24. júna 2021

Profesia Talks 04: Nejasnosti aktuálne platnej novely Zákonníka práce a ich riešenia v aplikačnej praxi – Andrea Čupeľová

Najnovšia novela Zákonníka práce je platná už niekoľko mesiacov, no ani ona sa nevyhla pár kritickým oblastiam, ktorých aplikácia v praxi je nejasná alebo problematická. V podcaste Profesia Talks sme sa pozreli bližšie na to, ako tieto oblasti interpretovať a poskytnúť vám riešenia, ktoré môžete aplikovať aj vo vašej firme. Čítať ďalej »