Tlačové správy

20. marca 2019

Ponuky, ktoré sú napísané v cudzom jazyku, uchádzačov odrádzajú. Ponúkané mzdy sú však výrazne vyššie

Drvivá väčšina ponúk na najväčšom pracovnom portáli Profesia.sk je uvedená v slovenskom jazyku. Ukazuje sa, že na inzeráty v domácom jazyku reaguje viac uchádzačov, ako na tie, ktoré sú napísané v angličtine a nemčine. Z pohľadu uchádzačov to však môže byť chyba. Ponuky v cudzom jazyku totiž ponúkajú výrazne vyššie platy. Čítať ďalej »

Aktuality

11. apríla 2019

Máte voľné miesta pre absolventov? Ukážte ich na Instagrame Profesie

Koniec školského roka sa blíži a s tým je spojený nával čerstvých absolventov, ktorí budú hľadať pracovné príležitosti. Ako im dať do pozornosti práve vašu pracovnú ponuku? Oslovte ich tam, kde trávia svoj čas a odprezentujte svoje pracovné ponuky netradičným spôsobom. To všetko ešte pred prázdninami s novinkou od Profesie. Čítať ďalej »

11. apríla 2019

Infografika: Fakty a mýty o konkurencii v zamestnávaní

Konkurencia sa už dávno netýka len obchodu či služieb. Intenzívne konkurenčné prostredie pociťujú aj zamestnávatelia a personalisti majú často čo robiť, aby si vybojovali tých najlepších uchádzačov. Aké sú fakty a mýty konkurencie v zamestnávaní? Pozrite si našu infografiku aj s praktickými tipmi na záver.

Čítať ďalej »

21. marca 2019

Novinky na Profesia.sk – 1. kvartál 2019

Prehľad noviniek na našej stránke prinášame väčšinou každý polrok. Rok 2019 však odštartoval naplno aj v produktovom tíme Profesia.sk a preto by sme vás radi informovali o tom, čo je nové na stránke Profesia.sk už v prvom kvartáli. Čítať ďalej »