Tlačové správy

18. mája 2022

Veľká analýza portálu Profesia.sk: aká je pravda o pracovných miestach a platoch v Bratislave?

V hlavnom meste zamestnávatelia ponúkajú 38 percent pracovných príležitostí z celého Slovenska. Bratislava má aj aktuálne najviac otvorených voľných pozícií a najvyššie mzdy, ktoré inzerujú zamestnávatelia. Rozdiely v zverejnených platoch sú markantné, vyššie minimálne platy v Bratislave núkajú kandidátom na mnohých pozíciách.

Čítať ďalej »

11. mája 2022

Už čoskoro sa otvoria brány najväčšieho festivalu príležitostí: Profesia Days v tomto roku ponúknu návštevníkom možnosť spoznať svoje zručnosti

Chceli by ste si overiť svoje zručnosti a zistiť, na aké povolanie máte skutočný talent? Príďte sa nezáväzne otestovať na Profesia Days do Bratislavy. Najväčší festival práce sa uskutoční 18. a 19. mája v priestoroch multifunkčnej budovy Nivy centrum, kúsok od autobusovej stanice. Návštevou Profesia Days získate cenné kontakty a rady, môžete sa stretnúť s inšpirujúcimi osobnosťami, ale aj nadobudnúť bezplatný jazykový či IT certifikát.

Čítať ďalej »

3. mája 2022

Ponúka trh práce flexibilné možnosti aj pre matky? Aká je dostupnosť práce na skrátený úväzok?

Aj tento rok si druhú májovú nedeľu pripomíname Deň matiek. Pri tejto príležitosti spoločnosť Profesia zanalyzovala, či trh práce ponúka aj skrátené alebo flexibilné úväzky. Práve tie sú totiž jednou z možností, ako matkám s malými deťmi umožniť zosúladenie ich pracovného a rodinného života. Z dát portálu Profesia.sk vyplýva, že rastie počet takýchto ponúk. Čítať ďalej »

Aktuality

16. mája 2022

Na Profesii bolo zverejnených už viac ako 9600 pracovných ponúk vhodných pre ľudí z Ukrajiny

Onedlho to budú 3 mesiace od začiatku konfliktu na Ukrajine. Za túto dobu prešlo hranice so Slovenskom viac ako 400 000 utečencov. Zatiaľ čo veľká časť putovala smerom ďalej na západ, na Slovensku zostalo a požiadalo o dočasné útočisko vyše 63 000 z nich, z toho približne 36 000 dospelých, ktorí môžu dať nový impulz slovenskému trhu práce. Koľko z nich si skutočne hľadalo prácu a koľko si našlo uplatnenie? Čítať ďalej »

Profesia Talks

24. júna 2021

Profesia Talks 04: Nejasnosti aktuálne platnej novely Zákonníka práce a ich riešenia v aplikačnej praxi – Andrea Čupeľová

Najnovšia novela Zákonníka práce je platná už niekoľko mesiacov, no ani ona sa nevyhla pár kritickým oblastiam, ktorých aplikácia v praxi je nejasná alebo problematická. V podcaste Profesia Talks sme sa pozreli bližšie na to, ako tieto oblasti interpretovať a poskytnúť vám riešenia, ktoré môžete aplikovať aj vo vašej firme. Čítať ďalej »