Tlačové správy

15. novembra 2017

Po novembri ’89 výrazne narástol podiel vysokoškolákov. Podiel ponúk pre nich však v posledných rokoch klesá

Nežná revolúcia je v našej spoločnosti považovaná za zlomový bod. Po roku 1989 sa trh práce výrazne zmenil. Pád režimu však zmenil aj náš pohľad na vysoké školy. Spoločnosť Profesia spravila analýzu, vďaka ktorej je vidieť, že vysokoškolské štúdium nie je iba pre vyvolených, ale pre omnoho väčšiu skupinu ľudí.

Čítať ďalej »

Aktuality

20. novembra 2017

Prečo Profesia uprednostňuje požiadavky uchádzačov pred firmami?

Ako klientovi Profesie sa vám v minulosti mohlo stať, že vám e-mailom prišiel krátky dotazník so spokojnosťou s našimi službami. Podobným spôsobom zbierame spätnú väzbu aj od ľudí, ktorí si na našich stránkach hľadajú prácu. Pravidelne ju vyhodnocujeme a spolu s produktovým tímom pripravujeme návrhy, ako spraviť Profesiu užitočnejšou pre obe strany – zamestnávateľov aj uchádzačov o prácu. Aké oblasti spomínajú používatelia v spätnej väzbe najčastejšie? Čítať ďalej »

16. augusta 2017

Letná challenge #PrekonajSa s Profesia.sk pokračuje

Začiatkom augusta sme na sociálnych sieťach a našom blogu odštartovali Mesiac výziev. Pod hashtagom #PrekonajSa sme vyzvali našich zamestnancov, ale aj širokú verejnosť, aby sa každý deň trochu premohli a nabúrali svoj denný stereotyp. Súťaž trvá do konca augusta, takže zapojiť sa stále môžete aj vy a vaši zamestnanci. Čítať ďalej »

15. augusta 2017

Ako zlepšiť vyhľadávanie pracovných ponúk na Profesia.sk?

Plat je v poradí až druhým kritériom pri hľadaní si práce. Viete čo je prvým? Lokalita. Ľudia pri ponukách zvažujú, ako dlho budú do práce cestovať, kedy budú musieť do práce vstávať a koľko voľného času im popri cestovaní do a z práce zostane na iné veci. Vo všeobecnosti platí, že ľudia z regiónov s vyššou nezamestnanosťou sú ochotní (alebo skôr nútení) cestovať ďalej. Aj tí však majú určité limity a vedia povedať, ktoré lokality sú pre nich zaujímavé, a ktoré už nie. Podľa toho si vyberajú lokalitu vo vyhľadávacích možnostiach. Čítať ďalej »