Tlačové správy

5. augusta 2020

Leto 2020 na Slovensku potrebuje menej brigádnikov ako sme zvyknutí. To prináša enormný záujem o jednotlivé ponuky

Letná sezóna je tento rok iná ako tie predošlé. Kým počas minulých rokov hľadali zamestnávatelia výpomoc  na pracovnom portáli Profesia.sk už v apríli, tento rok v tomto období ešte často ani nevedeli, či letná sezóna bude. Ponuky na brigády neskôr predsa len prišli. Je ich však omnoho menej ako predošlé roky. Čítať ďalej »

29. júla 2020

Uchádzači s vysokoškolským vzdelaním „kradnú“ miesta stredoškolsky vzdelaným. Slováci s titulom reagujú najčastejšie na ponuky, na ktoré stačí maturita

Najnovšia analýza pracovného portálu Profesia.sk odhaľuje, že uchádzači s vysokoškolským vzdelaním reagujú častejšie na ponuky, ktoré požadujú maturitu ako inzeráty, pri ktorých skutočne treba univerzitný titul. Dôvodom však môže byť najmä to, že na Slovensku až toľko práce pre vysokoškolákov nie je. Čítať ďalej »

Aktuality

20. júla 2020

Prehľad noviniek v Profesii za 1. polrok 2020

Všetci sme plánovali prvý polrok asi trochu inak. Koronavírus so sebou priniesol veľkú dávku neistoty a zásadných zmien. Medzi novinkami, ktoré sa udiali na Profesii, sa preto neocitli iba vylepšenia týkajúce sa nášho portálu, ale aj novinky z oblasti komunikácie – či už medzi vami a vašimi uchádzačmi, alebo v rámci odborného poradenstva v rámci HR komunity. Čítať ďalej »

14. júla 2020

8 otázok, ktoré by sa zamestnávatelia mali opýtať pred návratom na pracovisko

Prinášame vám trochu iný pohľad na tému návratu zamestnancov na pracoviská. Americký mesačník Harward Business Review sa venuje odporúčaniam aplikovaným pre krajinu, ktorá počíta pozitívne prípady nového koronavírusu v číslach, ktoré prekračujú desaťtisíce za deň. Prečítajte si, ako k tejto neľahkej situácii pristupujú americkí zamestnávatelia a čo ich čaká pred tým, ako sa milióny zamestnancov vrátia na svoje pracovné miesta. Rovnaké otázky by si mali položiť aj personalisti na Slovensku. Čítať ďalej »