Tlačové správy

Aktuality

20. mája 2019

Novinka: Profesia má nástroj, ktorý vám uľahčí byrokraciu spojenú so zákazom mlčanlivosti o mzde

Informáciu o tom, že od 1. januára 2019 už svojich zamestnancov nemôžete zaviazať k mlčanlivosti o mzde a pracovných podmienkach, ste už určite počuli. Aj keď vás novela zákona nezaväzuje k vytváraniu dodatkov, ktorými sa ruší mlčanlivosť v pôvodných pracovných zmluvách, mali by ste im venovať pozornosť. Môžete sa tak vyhnúť pokute až vo výške 100 000 €.

Čítať ďalej »

17. mája 2019

Infografika: Pár faktov o uchádzačoch v CV databáze Profesie

Uvažovali ste niekedy nad tým, akým uchádzačom sa textom v pracovnom inzeráte prihovárate? Alebo aké máte možnosti, keď obsadzujete špecifickú pracovnú pozíciu? Dáta o správaní ľudí pri hľadaní práce na portáli Profesia.sk a fakty z CV databázy nám dokážu prezradiť veľa. Pár z nich sme poskladali do zaujímavej infografiky, ktorá tentokrát mapuje práve uchádzačov na trhu práce. Čítať ďalej »

30. apríla 2019

Platové dáta sú teraz pre personalistov dostupnejšie: Vyskúšajte si nový Platový nástroj zadarmo

V Profesii cítime zvýšený dopyt po relevantných údajoch o platoch a odmeňovaní na Slovensku. V posledných mesiacoch sme preto pracovali na zlepšení relevancie dát z portálu Platy.sk a na zjednodušení prístupu k týmto dátam. Platový nástroj s neobmedzeným ročným prístupom k platovým reportom na všetkých pozíciách si teraz môžete vyskúšať na sedem dní zadarmoČítať ďalej »