Tlačové správy

11. mája 2022

Už čoskoro sa otvoria brány najväčšieho festivalu príležitostí: Profesia Days v tomto roku ponúknu návštevníkom možnosť spoznať svoje zručnosti

Chceli by ste si overiť svoje zručnosti a zistiť, na aké povolanie máte skutočný talent? Príďte sa nezáväzne otestovať na Profesia Days do Bratislavy. Najväčší festival práce sa uskutoční 18. a 19. mája v priestoroch multifunkčnej budovy Nivy centrum, kúsok od autobusovej stanice. Návštevou Profesia Days získate cenné kontakty a rady, môžete sa stretnúť s inšpirujúcimi osobnosťami, ale aj nadobudnúť bezplatný jazykový či IT certifikát.

Čítať ďalej »

3. mája 2022

Ponúka trh práce flexibilné možnosti aj pre matky? Aká je dostupnosť práce na skrátený úväzok?

Aj tento rok si druhú májovú nedeľu pripomíname Deň matiek. Pri tejto príležitosti spoločnosť Profesia zanalyzovala, či trh práce ponúka aj skrátené alebo flexibilné úväzky. Práve tie sú totiž jednou z možností, ako matkám s malými deťmi umožniť zosúladenie ich pracovného a rodinného života. Z dát portálu Profesia.sk vyplýva, že rastie počet takýchto ponúk. Čítať ďalej »

29. apríla 2022

Spomínate si, ako sme si kedysi hľadali prácu? Profesia.sk oslavuje 25. narodeniny a analyzuje, ako sa vyvíjal náš pracovný trh

V súčasnosti si už prácu cez inzeráty v denníkoch nemusíme hľadať. Ako sa zvyšovala penetrácia internetu na Slovensku, čoraz viac pracovných ponúk sa presunulo do online prostredia. Momentálne na najväčšom pracovnom portáli Profesia.sk pribúda rekordné množstvo inzerátov ponúkajúcich voľné pracovné miesta. Počas uplynulých 25 rokov sa zmenili tiež požiadavky zamestnávateľov na zručnosti uchádzačov. Čítať ďalej »

Aktuality

16. mája 2022

Na Profesii bolo zverejnených už viac ako 9600 pracovných ponúk vhodných pre ľudí z Ukrajiny

Onedlho to budú 3 mesiace od začiatku konfliktu na Ukrajine. Za túto dobu prešlo hranice so Slovenskom viac ako 400 000 utečencov. Zatiaľ čo veľká časť putovala smerom ďalej na západ, na Slovensku zostalo a požiadalo o dočasné útočisko vyše 63 000 z nich, z toho približne 36 000 dospelých, ktorí môžu dať nový impulz slovenskému trhu práce. Koľko z nich si skutočne hľadalo prácu a koľko si našlo uplatnenie? Čítať ďalej »

Profesia Talks

24. júna 2021

Profesia Talks 04: Nejasnosti aktuálne platnej novely Zákonníka práce a ich riešenia v aplikačnej praxi – Andrea Čupeľová

Najnovšia novela Zákonníka práce je platná už niekoľko mesiacov, no ani ona sa nevyhla pár kritickým oblastiam, ktorých aplikácia v praxi je nejasná alebo problematická. V podcaste Profesia Talks sme sa pozreli bližšie na to, ako tieto oblasti interpretovať a poskytnúť vám riešenia, ktoré môžete aplikovať aj vo vašej firme. Čítať ďalej »