Tlačové správy

16. februára 2020

Je v Praze stále blaze? Záujem Slovákov o prácu v Českej republike klesá

Práca v Česku bola vždy pomerne atraktívna. Slováci tu mohli pracovať bez jazykovej bariéry, pričom ich často lákala vidina vyšších platov. České ministerstvo práce minulý týždeň informovalo, že počet pracujúcich Slovákov tu po prvýkrát prekonal hranicu 200-tisíc. Tomuto trendu môže byť ale čoskoro koniec. Analýza portálu Profesia.sk dokazuje, že záujem Slovákov o prácu u našich „bratov“ výrazne opadáva. Čítať ďalej »

5. februára 2020

Svetový deň bez mobilu: Telefón v našich životoch je samozrejmosť. Je pritom stále bežnejšie, že nám ho hradí zamestnávateľ

Od roku 2011 oslavujeme 6. februára Svetový deň bez mobilu. Náročnosť života bez telefónu potvrdzuje, že táto vec sa za pár rokov stala pre nás absolútnou samozrejmosťou. Analýza portálu Platy.sk pritom potvrdzuje, že pomerne bežné sa na Slovensku stáva, že nám náklady za telefón hradí zamestnávateľ. Čítať ďalej »

Aktuality

16. decembra 2019

Rok 2019 v Profesii – novinky na portáli, ale aj nové produkty

Koniec roka sa neodvrátiteľne blíži a tak je načase, aby sme aj my v Profesii bilancovali. Rok 2019 sa niesol v znamení mnohých zmien, či už na našom pracovnom portáli, ale veľké veci sa diali aj pri iných produktoch či službách, ktoré patria do Profesia rodiny. Prečítajte si, čo všetko sme za uplynulý rok stihli. Čítať ďalej »