Magický skladník, jednorožec či myší kožíšek. Akými bizarnými názvami ponúk sa firmy snažili zaujať? 

27. decembra 2023
5/5
4 min

Množstvo ponúk práce, no nedostatok uchádzačov a uchádzačiek. Aj taký bol pracovných trh v roku 2023. Niektoré firmy sa rozhodli nalákať záujemcov a záujemkyne originálnymi názvami pracovných ponúk, no pôsobia skôr bizarne. Ako každý rok, aj tentoraz prináša portál Profesia.sk silvestrovský zoznam toho najnetradičnejšieho. 

Inzerát ako z Rokfortu 

Fanúšikov a fanúšičky čarodejníckych kníh a filmov mohla osloviť ponuka, v ktorej hľadali magického skladníka, ktorý bude kúzliť so zásielkami. Je možné, že úspešný uchádzač či uchádzačka čaroval tak, že všetci dostali svoje zásielky ešte skôr ako čakali. Najmä v predvianočnom nápore je to neoceniteľná zručnosť.

Jednorožec kuchárom 

Bájne stvorenie bolo historicky vnímané ako symbol dobra, čistoty či krásy. Na východe Slovenska takého hľadali do burgrárne, kde sa najmä spomínaná čistota naozaj zíde. Navyše, ak si ponuku prezerali mileniáli, pri termíne nástupu si mnohí určite spomenuli na spevácku súťaž z čias ich puberty. A keď to nepresvedčí zareagovať na ponuku, tak už nevieme, čo áno.  

Ponuky pre skladníkov prepisovali slovenčinu 

Profesia dlhodobo apeluje na firmy, aby boli inzeráty aj samotné názvy rodovo vyvážené a pri každej ponuke, ktorá oslovuje mužov aj ženy, sme radi, že to posúva spoločnosť opäť o čosi vpred. Tento rok získali skladníčky dokonca novú prezývku.  

Mikuláš hľadal operátora výroby 

Na personálnom oddelení na Južnej Morave mali veselú vianočnú náladu a možno tam pracuje priamo Mikuláš. Bol štedrý, popri rozdávaní sladkostí a ovocia deťom, stíhal dospelým ponúkať prácu aj ubytovanie. A možno práve preto, že nestíhal, hľadal kolegov.  

Prácu si mohli nájsť aj knižné a filmové postavy 

S bájnymi aj rozprávkovými postavami sa pred sviatkami roztrhlo vrece. Jednou z najikonickejších českých rozprávok, ktoré mnohí sledujú práve cez Vianoce, je Princezná so zlatou hviezdou. Vedúci pracovník či pracovníčka však musel okrem požiadaviek na vzdelanie, prax či mäkké zručnosti mať aj Řád myšího kožíšku. Princezná Lada tak vo výberovom procese ťažko našla konkurenciu. 

Šancu dostali aj tento rok hrdinovia z akčných filmov a literatúry. V metropole východu Slovenska už zamestnávali Batmana, a teraz k nemu potrebovali Robina.  

V hlavnom meste zas dostal šancu mušketier. Priemerný počet reakcií na jednu ponuku na Profesia.sk je tento rok 16, no v prípade tejto ponuky stačili aj tri.  

Firmy mierili aj na najvyššie miesta 

U kolegov na Profesia.cz uviedli už priamo v názve ponuky, koho presne chcú za nového kolegu, hľadali totiž priamo Boha. Polemizovať už môžeme iba o tom, či ponúkaný plat nie je pri takýchto nárokoch trochu neúctivý. 

Najprv vlk, potom lev 

Minulý rok bola jednou z najnetradičnejších ponúk tá pre Vlka z Wall street. Tento rok hľadali do tímu obchodníkov leva. Možno práve takéto ponuky sú za tým, keď z času na čas zo zoologických záhrad ujde nejaké zviera. 

Aj citoslovce v názve má zaujať 

Na záver sme si nechali výstrel zo zbrane. Tou však tentoraz nemá byť reálna strelná zbraň a pozícia poľovníka, ale ústa. Uchádzači a uchádzačky, ktorí sa, ako sa hovorí, vykecajú z každej situácie, mohli svoju schopnosť zužitkovať ako konzultanti. 

Kontakt pre médiá:

Ľubica Melcerová
PR Manager
Mob.: +421 917 697 726
e-mail: lubica.melcerova@profesia.sk

Napísala Lubica Melcerova
Hodnotenie článku