Portfólio produktov Profesie dopĺňa mobilná aplikácia Práca za rohom 

Produktové novinky
20. novembra 2023
5/5
8 min

Možnosť pracovať v blízkosti konkrétnej adresy je pre mnohých uchádzačov a uchádzačky na Slovensku častou prioritou. Potvrdzujú to dáta z Profesie, ktoré hovoria o tom, že deväť z desiatich si hľadá prácu tak, že zadajú najskôr miesto pracoviska, a až potom si vyberajú z pracovných ponúk. A podobne to funguje aj v susednom Česku. 

Práve odtiaľ sme priniesli na Slovensko mobilnú aplikáciu Práca za rohom, ktorá je ideálnym rozšírením k inzercii na portáli Profesia. A to nielen preto, že umožňuje nábor formou, ktorá je pre mladú generáciu najbližšia. Prečítajte si o tom, čo všetko vám tento nový spôsob inzercie ponúka. 

Ako funguje Práca za rohom? 

Základným parametrom vo vyhľadávaní v mobilnej aplikácii Práca za rohom je blízkosť pracoviska k bydlisku uchádzača. Podľa presne zadanej adresy bydliska a výkonu práce uchádzačom ponúka otvorené pozície vo vzdialenosti, ktorú si sami zvolili ako vhodnú – ponuky, ktoré sú najbližšie, sa vo výsledkoch zobrazujú ako prvé.

Ak sa v blízkosti objaví nová pracovná ponuka, aplikácia automaticky upozorní uchádzača notifikáciou. Výhodou je, že uchádzači a uchádzačky môžu reagovať kedykoľvek a kdekoľvek priamo z mobilu, bez nutnosti využiť k tomu počítač. Reakcie od schopných potenciálnych pracovníkov a pracovníčok tak na svoje pracovné pozície môžete získať rýchlejšie.

Potrebujete, aby zamestnanci chodili na pracovisko? Určite vyskúšajte Prácu za rohom

Práca za rohom je ideálnym nástrojom na hľadanie nových ľudí najmä vtedy, ak ponúkaná pozícia vyžaduje fyzickú prítomnosť na pracovisku. Ak majú zamestnanci blízko do práce, strávia menej času dochádzaním a sú spokojnejší a vy znižujete riziko, že nedorazia do práce napríklad kvôli neočakávanej dopravnej situácii. Navyše, mnohí sú v dôsledku zníženia nákladov na dopravu ochotní zmeniť prácu aj za cenu nižšej mzdy než tej, ktorú mali v zamestnaní ďalej od domova.

Zverejnenie ponuky v Práci za rohom na rozdiel od Profesie vyžaduje uvedenú presnú adresu pracoviska, a nie iba kraj. Poradie ponúk je totiž určené vzdialenosťou a najbližšia ponuka je vždy zobrazená najvyššie.

Benefitujte zo spojenia silnej značky Profesia.sk a technologickej novinky Práca za rohom

Profesia.sk je najväčší a najznámejší pracovný portál na Slovensku, ktorý mesačne navštívi viac ako 1 200 000 ľudí. Práca za rohom je zas populárna aplikácia, ktorú si od roku 2016 stiahlo už 5 miliónov ľudí v Česku a Poľsku.

Veríme, že toto spojenie prinesie mnohé benefity pre inzerujúce firmy ale takisto aj pre kandidátov a kandidátky, ktorí pre seba hľadajú to najlepšie možné zamestnanie.

Aby sme sa uistili, že aplikácia funguje správne, už pár týždňov náhodne importujeme pracovné inzeráty z Profesie do Práce za rohom a propagujeme ju cez online kampane, aby si na ňu používatelia a používateľky postupne zvykali.

Ak chcete mať istotu, že aj váš inzerát sa okrem Profesie zobrazí aj v aplikácii, pridajte si ju zadarmo cez doplnkové služby v objednávkovom formulári.

Pre aké typy firiem je ideálne doplniť si inzerciu na Profesii o Prácu za rohom? 

Aplikácia Práca za rohom je ideálna pre firmy, ktoré hľadajú zamestnancov s potrebou fyzickej prítomnosti na pracovisku a ktoré sú zároveň zamerané na nábor pracovnej sily v konkrétnych geografických lokalitách. Je vhodná pre malé a stredné podniky, ktoré chcú efektívne osloviť uchádzačov v ich okolí, ale aj pre veľké korporácie, ktoré hľadajú flexibilné a inovatívne spôsoby, ako pritiahnuť nové talenty. Či už ide o obchodné reťazce, výrobné spoločnosti, služby alebo iné odvetvia, aplikácia umožňuje oslovovať uchádzačov, pre ktorých je blízkosť pracoviska kľúčovým faktorom pri rozhodovaní o zamestnaní. 

Aký príbeh malo uvedenie Práce za rohom v Čechách, z ktorej je dnes už etablovaná mobilná pracovná aplikácia? 

Práca za rohom vznikla v rámci inovačného projektu s cieľom osloviť nových kandidátov a zvýšiť počet reakcií pre firmy. Pri vývoji aplikácie sme vychádzali z poznatku, že pre viac ako 68 % uchádzačov je rozhodujúca lokalita pracoviska a súčasne nemajú čas denne aktívne vyhľadávať pracovné ponuky. To viedlo k vytvoreniu konceptu aplikácie, ktorá ponúka tisíce pracovných príležitostí priamo vo vreckách uchádzačov a uchádzačiek, pričom ich v reálnom čase informuje o zaujímavých ponukách v ich okolí. 

Práca za rohom zaznamenala v Českej republike veľký úspech, čím doplnila portály Jobs.cz a Prace.cz, a stala sa ďalšou značkou, ktorá efektívne pomáha spájať firmy a kandidátov. Očakávame, že aplikácia na Slovensku bude rovnako hodnotný nástroj pre zamestnávateľov a uchádzačov, ktorí hľadajú prácu v konkrétnych oblastiach a majú záujem o rýchle a efektívne spôsoby náboru a hľadania práce.

Prečo prinášame aplikáciu Práca za rohom k úspešnej Profesii? 

Práca za rohom je odpoveďou na aktuálne potreby slovenského trhu práce. Táto aplikácia nie je len ďalšou platformou, ale skutočným mostom medzi firmami a ľuďmi, ktorí hľadajú prácu priamo v ich okolí. Na Slovensko ju prinášame, aby sme rozšírili možnosti Profesie.sk o rýchlejšie a cielenejšie spojenie medzi zamestnávateľmi a potenciálnymi zamestnancami. Aplikáciou sa zameriavame na tých, ktorí dávajú prednosť práci blízko domova a uprednostňujú jednoduchosť a rýchlosť mobilných technológií. Je to náš spôsob, ako priniesť pracovný trh priamo do vreciek ľudí.

Ako zverejníte otvorenú pozíciu na Práci za rohom?  

1. Vytvoríte si inzerát na Profesii. 
2. V doplnkových možnostiach vyberiete rozšírenie inzercie na Prácu za rohom.  
3. Inzerát sa v rovnakom znení objaví aj v mobilnej aplikácii. 
Reakcie na inzeráty vyhodnocujete taktiež rovnakým spôsobom, akým ste zvyknutí. 

Vyskúšajte si Prácu za rohom do konca roka zadarmo 

Aby ste si výhody aplikácie otestovali sami, až do konca roka máte aktuálne príležitosť inzerovať v Práci za rohom úplne bez poplatku. Skúste ju medzi prvými, kým ju kandidáti postupne objavujú. Inzercia bude od 1. januára spoplatnená ako doplnok k Profesii za 29 €. S príchodom nového roka ju širokému okruhu ľudí predstavíme v televízii aj v online priestore. Kampaň zameriame na podporu stiahnutia aplikácie v radoch uchádzačov a uchádzačiek a prinesieme tak pre vaše inzeráty oveľa viac pozornosti. 

Napísal Tím Profesia
Hodnotenie článku