Profesia Talks 02: „Leasing“ zamestnancov ako spôsob udržania kľúčových ľudí – Petra Ďurčeková

24. mája 2021
2 min

[:sk]Dalo by sa povedať, že snom každého podnikateľa je vyjsť z akejkoľvek neštandardnej situácie minimálne o krok pred svojou konkurenciou. V Hotel pod Lipou RESORT sa im to v pandémiou ťažko skúšanom gastro segmente podarilo. A to vďaka tzv. leasingu zamestnancov. Vypočujte si viac v našom podcaste.

Náš moderátor Rastislav Duriš sa s Petrou Ďurčekovou, hotel manažérkou rezortu Hotel pod Lipou, porozprával o tomto netradičnom modeli spolupráce troch strán. Dozviete sa:

  • Čo viedlo manažment hotela k takémuto neštandardnému rozhodnutiu a ako v praxi funguje dočasné „prepožičanie“ zamestnancov inej firme?
  • Je tento model fungovania dlhodobo udržateľný a plošne aplikovateľný aj v iných segmentoch?
  • Ako prebiehala interná komunikácia a ako bolo toto rozhodnutie zamestnancami prijaté?
  • Odrazil sa takýto prístup na angažovanosti alebo lojálnosti zamestnancov?
  • Aký vplyv to malo na vnímanie značky zamestnávateľa?

Rozhovor kvôli protipandemickým opatreniam prebiehal online, preto sa za prípadnú zhoršenú kvalitu zvuku ospravedlňujeme.

 

TIP: Zaujala Vás táto téma? Voľne dostupný vzor zmluvy viažuci sa na Dočasné pridelenie zamestnanca medzi kmeňovým zamestnávateľom a zamestnancom nájdete na zmluvy.tulu.sk

Páči sa vám nás podcast a zaujímate sa o aktuálne HR témy? Dajte nám follow na vašej obľúbenej podcastovej platforme a hneď budete vedieť, kedy pridáme novú časť.

Spotify
Google Podcasts
Apple Podcasts[:]

Napísala Lucia Belanová