18. augusta 2020

Riadite výberové procesy aj vo svojom mobile? 4 dôvody, prečo by ste mali

Vedeli ste o tom, že náš nástroj na správu uchádzačov a výberových procesov mark môžete plnohodnotne využívať aj z vášho mobilu? Ak ste to doposiaľ nevyskúšali, prinášame vám 4 dobré dôvody, prečo by ste mali.

Mobil sa čím ďalej, tým viac stáva plnohodnotným „kolegom“ v našich pracovných životoch. Už dávno to nie je len šikovný nástroj na telefonovanie, hry alebo fotografovanie. Tieto malé počítače, ktoré nosíme neustále so sebou, nám dokážu zjednodušiť takmer každý aspekt nášho života.

TIP: Stretli ste sa už s pojmom ATS (applicant tracking system)? Ide o jednotné medzinárodné označenie pre nástroje na efektívnu správu uchádzačov. Ak ste ho doposiaľ nepočuli, zapamätajte si ho. V tomto článku sa sem-tam mihne.

Na porovnanie z „druhého brehu“ pripájame zaujímavosť v našich štatistikách Profesia.sk – až 53 % životopisov odošlú firmám uchádzači práve cez svoje mobilné zariadenia. Ako svoj mobil z pozície personalistu môžete využiť vy?

1. Neujde vám žiadny top kandidát

Ak si vo svojej práci niekedy pripadáte ako Lovec talentov, nebudete ďaleko od pravdy, najmä ak často hľadáte odborníkov v špecializovaných odvetviach, ktorých je na trhu práce ako šafranu. Iné to však nemusí byť ani pri „menej náročných“ pozíciách, pri ktorých je dôležitejší napríklad správny mix soft skillov. Zjednodušene – nájsť nového kolegu, ktorý je stelesnenie vašich predstáv, nie je samozrejmosťou.

Práve v tomto love vám môže mark v mobile výborne poslúžiť. Udrží vás informovaných o dianí vo výberovom konaní a v prípade, ak vám na e-mail pípne e-mail od skvelého uchádzača, môžete sa ihneď chopiť šance aj v situácii, keď nie ste práve pri počítači.

2. Dôležitú informáciu prepošlete kompetentným aj z vlaku či Severného pólu

Ste práve na stretnutí s potenciálnym budúcim kolegom a okamžite potrebujete skonzultovať jeho životopis s nadriadeným alebo manažérkou, pre ktorú by mohol byť zaujímavým prírastkom do tímu? Stačí ho preposlať z mobilu a do pár minút dostať odpoveď, ktorá môže výrazne ovplyvniť priebeh pohovoru.

Promptné preposielanie z mobilu vám môže prísť vhod aj pri akejkoľvek inej situácii, vďaka smartfónu a plne mobilne optimalizovanému ATS tak budete pripravení na akúkoľvek nepredvídanú situáciu.

Zatelefonuje vám uchádzač, že potrebuje presunúť termín pohovoru, ktorý ovplyvní aj ďalšieho vášho kolegu a vy ste práve na ceste do práce? Presuňte si informácie o pohovore v systéme a informujte všetkých zúčastnených.

Práca v marku z mobilu

3. Rýchly refresh informácií pred pohovorom

Každý HR manažér či personalista má sem-tam deň nabitý pohovormi. Ak sa v prestávkach medzi jednotlivými stretnutiami s uchádzačmi spoľahnete na svoj mobilný telefón, ušetríte si kopec času.

Využite prestávky a presuny na pohovory rýchlym osviežením informácií o jednotlivých uchádzačoch o zamestnanie. Naberiete vďaka tomu väčšiu istotu a každý pohovor bude efektívnejší a profesionálnejší.

Aj pokiaľ ste zástancom starej školy a každé ráno si vytlačíte životopisy na celý deň, stále sa oplatí mať „mobilnú istotu“ pre akýkoľvek neočakávaný prípad.

4. Synchronizácia s počítačom

Napokon to najdôležitejšie – s ATS v mobile máte kedykoľvek k dispozícii pokročilejší špecializovaný HR poznámkový blok, s ktorým budú vaše výbery nových zamestnancov efektívnejšie.

Už počas pohovoru si môžete písať poznámky priamo do „profilu uchádzača“, ihneď o nich informovať kolegov alebo si ho presunúť na nástenke náboru do príslušnej kolónky medzi vyradených alebo úspešne postupujúcich. Akákoľvek úprava v mobile sa ihneď prejaví aj vo vašom počítači, takže keď sa vrátite do kancelárie, výberové konanie už budete mať upratané.

Spoľahnúť sa na ATS v mobile znamená mať istotu, že za akýchkoľvek podmienok zvládnete situáciu profesionálne, udržíte informovaných kolegov aj seba a najmä zabezpečíte hladký priebeh náboru nových zamestnancov do firmy.

TIP: Všetkým klientom Profesie ponúkame možnosť vyskúšať si náš mark na 30 dní zadarmo. Či už sú vaše výberové konania nevyspytateľné, náročné, plynulé alebo ojedinelé, riešenie máme aj pre vás. Zistite viac informácií na webstránke marku.