6. decembra 2018

Prehľad zmien na Profesia.sk – 2. polrok 2018

Je dobrým zvykom raz za čas nechať operatívu bokom a pozrieť sa na „big picture“ toho, čo robíme. Preto vám podobne ako v prvom polroku prinášame rekapituláciu najdôležitejších zmien, ktoré sa udiali na pracovnom portáli Profesia.sk v druhej polovici roku 2018.

Nová služba Easy design (júl)

V lete sme priniesli do brandingového portfólia novú službu Easy design. V jednoduchom formulári si viete do vašich pracovných ponúk nahrať logo, obrázok a do profilu vašej spoločnosti aj video a prelinkovania na sociálne siete. Túto možnosť môžete využiť na podporu vašej značky zamestnávateľa a emotívnejšie priblížiť uchádzačom prácu vo vašej spoločnosti. Easy design si môžete aktivovať vo všetkých vašich ponukách už do 2 pracovných dní.

Vlastné znenie súhlasu o ochrane osobných údajov (október/november)

Pri každej jednej reakcii na pracovnú ponuku zverejnenej na Profesia.sk a pri každom životopise v databáze Profesia získavame od uchádzačov o prácu súhlas so spracovaním osobných údajov aj pre vašu spoločnosť. Pre spoločnosti, ktoré majú špecifické požiadavky ohľadom spracovávania osobných údajov, sme pri reakciách na pracovné ponuky pripravili možnosť určiť vlastné znenie súhlasu.

Nové nálepky pri pracovných ponukách (november)

V nálepkách pri pracovných ponukách vo výsledkoch vyhľadávania zobrazujeme dôležité informácie o danej práci. Od začiatku novembra môžete v ponukách vidieť 2 typy nových nálepiek – Zabezpečená doprava alebo Zabezpečené ubytovanie. Zobrazujú sa pri ponukách firiem, ktoré kompletne hradia dopravu alebo ubytovanie. Aj vďaka nálepkám si takéto ponuky pozrelo v priemere o 5% viac uchádzačov.

Vymenili sme „základy“ Profesie (november)

Základy Profesie ako internetového portálu tvoria servery a technológie. V novembri sme tieto základy vymenili a Profesiu presunuli do cloudu. Vďaka tomu môže Profesia fungovať znovu o čosi rýchlejšie (napr. pri vyhľadávaní práce, alebo importovaní pracovných ponúk) a dostupnejšie (menej výpadkov). Pri migrácii bola pre nás prvoradá bezpečnosť dát a ochrana osobných údajov, preto sa dôležité dáta nachádzajú na našich vlastných (dedikovaných) serveroch v Európskej únii.

Prípravy na nové vyhľadávanie v okolí (september-december)

Zmeny vo vyhľadávaní podľa lokality nadväzujú na prípravné kroky z prvého polroku. V septembri sme z pracovných ponúk začali lepšie mapovať lokalitu pracovnej ponuky, čím sme získali GPS súradnice pracovných ponúk. Vďaka tomu budeme vedieť vaše ponuky zobraziť väčšiemu množstvu relevantných uchádzačov pri vyhľadávaní práce v širšom okolí. Aktuálne prebieha finálne testovanie a nové vyhľadávanie by sme mali spustiť do konca tohto roku.

 

Váš názor je pre nás pri vývoji nových funkcionalít dôležitý bez ohľadu na to, či máte zamestnancov 1000 alebo 10. Aj tento rok sme s vami – našimi klientmi – absolvovali niekoľko osobných stretnutí od Bratislavy až po Humenné. Veríme, že aj v roku 2019 prinesieme nové funkcionality, ktoré vám zjednodušia nábor nových zamestnancov.