22. apríla 2020

Zmenili sme zadávanie znalostí vo formulári pracovnej ponuky

Vo svete recruitmentu sú zručnosti uchádzačov čoraz dôležitejšie. Tento trend sme zohľadnili aj v Profesii a vylepšili sme formulár ponukyUpravili a rozšírili sme spôsob zadávania znalostí pri písaní pracovnej ponuky.

Požadované znalosti v ponuke bez obmedzenia

Pri vytváraní pracovnej ponuky na portáli Profesia.sk, v časti Ostatné znalosti v políčku Znalosť a úroveň ovládania môžete teraz bez obmedzenia uviesť akúkoľvek znalosť, akú by mal vhodný uchádzač ovládať. Doteraz ste mali na výber z preddefinovaného zoznamu znalostí, ktoré však častokrát neboli dostačujúce. Po novom však nelimitujeme ani ich druh, ani ich počet.

Políčko Znalosť a úroveň ovládania odporúčame využívať na tzv. hard skills alebo znalosti, ktorým viete priradiť úroveň. Znalosti, ktoré by mal uchádzač mať a neviete im priradiť úroveň (napr. niektoré soft skills), môžete vpísať do políčka Osobnostné predpoklady a zručnosti.

Rozšírením políčka znalosti sme vyšli v ústrety spoločnostiam, ktoré vyžadujú špecifické znalosti, prípadne rôzne špeciálne programy. Navyše, po vpísaní začiatočných písmen, vám systém odporučí najčastejšie znalosti. Nemusíte tak zakaždým vpisovať celé slová. Napríklad, ak požadujete ovládanie Microsoft Word stačí, keď začnete písať prvé písmená a potom si z odporúčaní vyberie tú možnosť, ktorú požadujete. Znalosť však môžete uviesť aj v prípade, že sa v odporúčaniach nevyskytuje.

Znalosti sme rozšírili aj pre uchádzačov

Začiatkom roka sme podobným spôsobom rozšírili aj zadávanie znalostí pre uchádzačov v životopisoch na Profesia.sk. Tí si takto zadali už viac ako 40 000 rôznych „skillov“. Okrem najčastejšie ovládaných znalostí, ako napr. Microsoft Word, Microsoft Excel, alebo Microsoft PowerPoint si mohli uchádzači do životopisov pridať aj nové programovacie jazyky (napr. Go, Swift, TypeScript), špeciálne účtovné a rezervačné programy, modelovacie a prototypovacie programy s využitím vo výrobe alebo obchodnícke znalosti. Vďaka týmto zmenám môžete na Profesii nájsť špecialistov vo vašej oblasti oveľa rýchlejšie.