We will notify you about a new application via notification email

Product updates
10. January 2022

Reakcie uchádzačov na pracovné ponuky je jedna z najdôležitejších vecí, ktoré firmy pri nábore potrebujú. Vieme to aj v Profesii, rovnako vieme, že rôzne firmy preferujú rôzne prístupy. Preto si firma pri vytváraní ponuky u nás môže zvoliť reakciu bez životopisu, alebo si nastaviť dodatočné otázky, ktoré pomôžu nájsť tých najvhodnejších uchádzačov.

Reakcie od uchádzačov nájdete priamo v marku

Od 18. 1. 2022 vás o novej reakcii informujeme notifikačným e-mailom. Z e-mailu sa jednoducho prekliknete priamo na detail uchádzača v Profesii, kde nájdete všetky jeho prílohy a históriu. V prípade potreby si ju môžete aj stiahnuť. Reakciu uchádzača s prílohou už nebudeme posielať.  

Pracovné ponuky s vlastnou reakčnou linkou

V prípade, že používate v pracovných ponukách vlastnú reakčnú linku, reakcie od uchádzačov vám budú chodiť bez zmeny, tak ako doteraz.

Odosielanie reakcií do externého ATS systému

Ak používate vlastný ATS systém, alebo systém na správu uchádzačov tretej strany, umožníme vám odosielať si do neho reakcie. V nastaveniach marku si môžete vybrať spôsob, akým chcete reakcie odosielať:

  1. Link pre odosielanie konaní – získate odkaz s exportom reakcií.
  2. Link pre odosielanie reakcií – zadáte adresu, na ktorú sa majú reakcie posielať.

Odporúčame poradiť sa s dodávateľom vášho ATS alebo interného systému, ktorý spôsob je pre vás vhodný. Detailný návod si môžete pozrieť aj v časti Pomoc.

Čo to znamená?

  • Viac prehľadu pri práci s uchádzačmi. V marku máte okamžite prístup ku kompletným informáciám, môžete s uchádzačom komunikovať alebo si naplánovať pohovor, uvidíte históriu komunikácie či poznámky.
  • Sto percentnú dohľadateľnosť reakcií. Stop strateným e-mailom, reakciám v spame či príliš veľkým prílohám.
  • GDPR pod palcom. Po uplynutí doby platnosti súhlasu ku spracovaniu osobných údajov sa uchádzač automaticky anonymizuje. Eliminujete tak akékoľvek riziko z pohľadu porušenia GDPR.
  • Sme šetrnejší k planéte. Jeden e-mail s prílohou predstavuje 50g emisií CO2 v porovnaní s e-mailom bez prílohy, ktorý predstavuje iba 4g emisií CO2 .

 Ako vás budeme o reakcii od uchádzača informovať si môžete pozrieť aj v pripravenej infografike.

Vo Firemnej zóne nájdete všetko potrebné na úspešný nábor

Nedávno sme dali Firemnej zóne nový dizajn a pre každého klienta sme sprístupnili sekciu Vaši uchádzači z marku. Záleží nám na tom, aby klienti Profesie mali u nás všetko potrebné na úspešný nábor nových kolegov, od vytvorenia ponuky, jej dizajnu a zobrazovania a následne na prácu s uchádzačmi. V sekcii Vaši uchádzači v marku máte ku každej vytvorenej pracovnej ponuke automaticky priradené konanie. V ňom sa vám zbierajú uchádzači. Vďaka tomu máte perfektný prehľad, koľko reakcií ste dostali a hlavne uchádzačov si viete vždy dohľadať. Aj keď si konanie ukončíte, stále sa k nemu a k reakciám viete vrátiť. Vo firemnej zóne zvládnete celý náborový proces s prehľadom.

Written by Lucia Belanová
Article review