Festival Profesia days prichádza do Žiliny opäť. Druhý ročník bude väčší a prinesie špeciálny program

Podujatia
6. mája 2019
5 min

Prvý ročník Profesia days Žilina privítal tisíce návštevníkov. Záujem bol tak veľký, že sa Profesia rozhodla podujatie na strednom Slovensku zopakovať. Tentokrát bude festival väčší a prinesie aj atraktívnu zónu, ktorá bude venovaná marketingu.

Prvé podujatie Profesia days vzniklo v roku 2010. Konalo sa v hlavnom meste a vystavovalo na ňom 50 zamestnávateľov. Premiérový ročník v Žiline pritom dokonca Bratislavu prekonal. Vlani sa ho zúčastnilo až 57 vystavovateľov.

Zvyšujúci sa záujem a nové priestory

Veľký záujem o Profesia days Žilina spôsobil, že podujatie sa presúva z Event Housu do hotela Holiday Inn. Na návštevníkov bude čakať v stredu 15. mája od 9:00 do 19:00 vyše 60 vystavovateľov. Tí budú ponúkať voľné miesta na rôznych pozíciách. Prevažne v odvetviach ako obchod, služby, IT, doprava, administratíva, ale aj manažment a ďalšie.

Podujatie je pre záujemcov k dispozícií úplne zadarmo. Jedinou podmienkou je rýchla registrácia.

Hlavným partnerom je Národná diaľničná spoločnosť. Pôsobí po celom Slovensku, kde zamestnáva viac ako 1 700 ľudí. Prozákaznícky orientovaná spoločnosť je zameraná na správu a údržbu diaľnic, ktoré zabezpečuje prostredníctvom 15 stredísk správy a údržby. Realizuje investičnú činnosť s cieľom výstavby kvalitnej, dostupnej a bezpečnej diaľničnej siete. V spolupráci s prevádzkovateľom mýtneho systému zabezpečuje spoplatnenie cestnej infraštruktúry v SR. Svojou činnosťou zvyšuje úroveň bezpečnosti cestnej premávky a zabezpečuje náležitý komfort cestujúcej verejnosti.

NDS je zamestnávateľ, ktorý ponúka kvalitné pracovné podmienky, stabilné pracovné zázemie a širokú škálu benefitov. NDS je známa nízkou mierou fluktuácie čo značí o silnej a rastúcej spoločnosti.

Organizátori vypočuli minuloročných návštevníkov

Žilinská premiéra dopadla pred rokom nad očakávania. Za jeden deň navštívilo Profesia days až 5-tisíc ľudí. Aj z tohto dôvodu sa organizátori rozhodli podujatie zväčšiť. K dispozícií preto bude 1200 metrov štvorcových, na ktorých nebudú mať priestor iba zamestnávatelia, ale aj bohaté a zaujímavé sprievodné aktivity.

Jednými z nich sú inšpirujúce prednášky úspešných osobností. Na Žilinčanov sa už teraz tešia a chcú odprezentovať svoj príbeh úspechu napríklad herečka Lujza Garajová Schrameková, redaktor televízie Markíza Ján Tribula, zakladatelia show Temné kecy Jerry „Veľmajster“ Szabo a Ivo „Ladižo“ Ladižinský a mnoho ďalších.

Marketing hýbe svetom

Špeciálnou novinkou druhého ročníka Profesia days Žilina je najmä Marketingová zóna. Jej partnerom je IAB Slovakia. Tá prinesie prednášky, ktoré sa budú venovať témam, ktoré sú trendy práve v tomto odvetví.

Marketing je v súčasnosti jedným z najatraktívnejším odvetvím na celom Slovensku. Táto informácia sa potvrdila aj na minuloročnom podujatí, keď väčšina uchádzačov sa zaujímala najmä o kreatívne pozície. V marketingovej zóne si tak nájdu svoje ľudia, ktorí sa aktívne zaujímajú o toto odvetvie, ale aj tí, ktorí by sa chceli naučiť nové veci.

Vzdelávanie, informácie, ale aj zábava

Podujatie Profesia days je typické tým, že nejde o nudný veľtrh práce. Tento festival príležitostí je na Slovensku známy najmä z toho dôvodu, že prináša zamestnanie, vzdelávanie, inšpiráciu aj zábavu na jedno miesto.

Jediný festival na Slovensku orientovaný na prácu je pritom vhodný pre široké spektrum návštevníkov. Má preto čo ponúknuť ľuďom, ktorí si prácu aktuálne hľadajú, ale aj študentom.

Zavítať by sem mali určite aj ľudia, ktorí dnes prácu majú. Profesia days totiž prinášajú množstvo aktivít, vďaka ktorým sa vedia ľudia zdokonaliť. Môžu tak urobiť napríklad v tom, čo aktuálne robia alebo v správaní sa na trhu práce. Organizátori sa zameriavajú aj na témy, ako sa správať ako profesionál. Odborníci preto napríklad poradia, ako napísať životopis, ako si správne vyargumentovať vyšší plat, ako sa správať na pracovnom pohovore. Okrem toho sa môžu návštevníci otestovať, na akej úrovni je ich znalosť cudzích jazykov a mnoho ďalšieho.

 

 

 

Kontakt pre médiá:

Nikola Richterová
PR Manager
Mob.: +421 917 697 726
e-mail: richterova@profesia.sk

 

 

 

Napísala Nikola Richterová
#Profesia days #Žilinský kraj