11. mája 2022

Už čoskoro sa otvoria brány najväčšieho festivalu príležitostí: Profesia Days v tomto roku ponúknu návštevníkom možnosť spoznať svoje zručnosti

Chceli by ste si overiť svoje zručnosti a zistiť, na aké povolanie máte skutočný talent? Príďte sa nezáväzne otestovať na Profesia Days do Bratislavy. Najväčší festival práce sa uskutoční 18. a 19. mája v priestoroch multifunkčnej budovy Nivy centrum, kúsok od autobusovej stanice. Návštevou Profesia Days získate cenné kontakty a rady, môžete sa stretnúť s inšpirujúcimi osobnosťami, ale aj nadobudnúť bezplatný jazykový či IT certifikát.

Po ročnej prestávke, spôsobenej pandémiou koronavírusu, sa Profesia Days vracajú do Bratislavy. Najobľúbenejšie podujatie zamerané na prácu, ktoré už dvanásty rok organizuje spoločnosť Profesia,  aj teraz prinesie atraktívny celodenný program, zaujímavých rečníkov či príležitosť stretnúť sa so svojím budúcim kolegom alebo šéfom. Ústrednou témou známeho festivalu príležitostí budú zručnosti, pretože práve tie v súčasnosti určujú úspech človeka na otvorenom trhu práce. V unikátnom Skill Labe záujemcovia budú mať možnosť svoje zručnosti otestovať, rozšíriť si ich a aj uplatniť.

Novinkou je zmena lokality. Aby sa podujatie ešte viac priblížilo návštevníkom, prevádzkovatelia najväčšieho pracovného portálu Profesia.sk sa ho rozhodli situovať do pekného priestoru s výbornou dostupnosťou, v blízkosti autobusovej stanice Nivy. Tisíce návštevníkov privíta na 2. poschodí v priestore označovanom ako Tržnica, vždy od 10. do 19. hodiny. Vstupné sa neplatí, treba sa však vopred zaregistrovať.

Generálnym partnerom Profesia Days Bratislava 2022 je spoločnosť Tesco Stores, a.s., ktorá je čerstvým víťazom ankety Najzamestnávateľ v kategórii obchod a služby a na festival prichádza s množstvom pracovných ponúk, najmä v obchode, v manažmente, v IT a v marketingu.

Hlavnými partnermi Profesia Days 2022 sú spoločnosti AT&T, IBM, Kaufland a Lidl.

Čo nájdete na Profesia Days?

Na účastníkov festivalu príležitostí čaká vo svojich stánkoch 77 výnimočných zamestnávateľov z oblastí administratívy, bankovníctva, cestovného ruchu, dopravy, elektroniky a energetiky, gastra, IT, logistiky, manažmentu, marketingu, manažmentu, obchodu, práva, stavebníctva, strojárstva, výroby, vzdelávania, ako aj zdravotníctva. Návštevníci tak z prvej ruky získajú užitočné informácie a odpovede na svoje otázky, ale aj prehľad, aké pracovné príležitosti momentálne trh práce ponúka. V Bratislave, kde hľadajú najviac ľudí a je aj najvyšší priemerný ponúkaný plat, firmy v apríli zverejnili viac než 11 500 pracovných ponúk, preto je si z čoho vyberať.

Špecialisti na ľudské zdroje záujemcom na podujatí zároveň poradia, ako zaujať na pohovore, rozprávať sa o plate či prezradia triky na zlepšenie životopisu.

Spoznajte svoje zručnosti

Tento ročník Profesia Days Bratislava prinesie tiež ďalšiu novinku pre návštevníkov – priestor, v ktorom špecialisti otestujú predispozície uchádzača alebo uchádzačky na vykonávanie zvolenej práce. Skill Lab bude aj miestom, v ktorom návštevníci budú môcť interagovať s umelou inteligenciou, vyskúšať si virtuálnu realitu a jej uplatnenie v práci.

Hlavné pódium plné osobností

Festival Profesia Days ponúkne aj pestrý sprievodný program, spojený s inšpiratívnymi prednáškami. Na hlavnom pódiu, ako to býva zvykom, vystúpi mnoho úspešných slovenských spíkrov a osobností, ktorý sa so záujemcami podelia o svoj príbeh i skúsenosti. Návštevníci sa môžu tešiť na hokejistu Mariána Gáboríka, vedca Pavla Čekana, moderátorov Zuzanu Kovačič HanzelovúMichala Kovačiča, automobilového pretekára Maťa Homolu, generálneho riaditeľa Slovenského národného divadla Mateja Drličku, herca Mareka Fašianga či tvorcov satirického podcastu Piatoček.

Prídu však aj TOP odborníci zo štátnej správy či z Európskej komisie, aby porozprávali o voľných pracovných ponukách či o predpokladoch, ktorými by uchádzači o prácu mali disponovať. Návštevníkom predstaví otvorené pracovné príležitosti napríklad štátny tajomník Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Ján Hargaš,  vedúci zastúpenia EK na Slovensku Vladimír Šucha, Tomáš Kozák z Ministerstva zahraničných a európskych záležitostí SR, ako aj ďalší zaujímaví hostia.

Ponuky pracovných príležitostí vystriedajú prednášky, ktoré podnietia k zamysleniu. Psychologičky Veronika RaganováVeronika Šemberová prinesú svoj pohľad na to, ako dosiahnuť vhodný balance medzi prácou a súkromím. Ako svoje ego využiť v leadershipe, zase prezradí konzultant Viktor Kostický. Influencerka Natália Pažická porozpráva, či každý z nás svojimi vedomými rozhodnutiami môže pomôcť našej planéte. Na hlavnom pódiu nebudú chýbať ani ďalšie významné autority. Moderátorom hlavného pódia na festivale príležitostí Profesia Days Bratislava 2022 bude Roman Juraško.

Situácia na trhu je pre uchádzačov naozaj priaznivá

Trh práce uchádzačom o zamestnanie v súčasnosti naozaj praje. Firmy inzerujú rekordné množstvá ponúk, k dispozícii sú tisícky voľných pracovných miest, dlhodobo sa nezamestnanosť na Slovensku drží na nízkej úrovni, zvyšuje sa priemerná ponúkaná mzda a zamestnávatelia robia všetko pre to, aby oslovili šikovných ľudí.

Prehľad pracovných ponúk v 2022 podľa krajov

Prehľad priemerne ponúkaných platov v 2022 podľa jednotlivých krajov

Preto ak rozmýšľate nad zmenou vo svojom živote, skúste sa inšpirovať. Zaregistrujte sa a navštívte Profesia Days Bratislava 2022.

 

 

 

Kontakt pre médiá:

Martin Menšík
Marketing Manager
Mob.: +421 905 820 567
e-mail: [email protected]

 

Lenka Stejskalová
Consultant
Mob.: +421 919 248 120
e-mail: [email protected]