Veľtrh Profesia days nie je iba pre nezamestnaných. V Košiciach ho navštívili pracujúci, študenti, či živnostníci

Podujatia
3. októbra 2018
3 min

Druhý ročník veľtrhu Profesia days na východnom Slovensku je úspešne za nami. Do Spoločenského pavilónu v Košiciach zavítalo 5-tisíc ľudí. O vyše 100 vystavovateľov, spíkrov, či vzdelávanie prejavili záujem rôzne skupiny ľudí.

Najväčší pracovný portál na Slovensku zorganizoval podujatie Profesia days Košice po druhý raz. Záujem zamestnávateľov aj uchádzačov potvrdzuje, že o informácie z trhu práce je na východnom Slovensku veľký záujem.

Prevládali ženské uchádzačky

Kým v minulom roku boli na košickom veľtrhu zastúpené obe pohlavia viac-menej vyrovnane, tento rok zaujalo podujatie viac žien. Tie tvorili 65% návštevníkov.

Potvrdila sa všestrannosť Profesia days

Medzi 5-tisíc uchádzačmi bola väčšina do 34 rokov. Najväčšia časť mala vyštudovanú vysokú školu, podstatnú časť prítomných však tvorili aj ľudia so stredoškolským vzdelaním a desatina mala základné vzdelanie.

Tieto informácie tak potvrdzujú skutočnosť, že pracovné pozície na veľtrhu boli všestranné.

Organizátorov zároveň teší, že medzi zúčastnenými neboli iba ľudia bez práce. Čas na udalosť si minulý týždeň našli aj pracujúci, absolventi, či študenti.

Tieto rôzne skupiny na trhu práce boli motivované aj sprievodnými aktivitami, akými boli práve inšpiratívni spíkri, vzdelávacie prednášky, testovanie, možnosť modelových pohovorov, ale aj súťaže a mnoho ďalšieho.

V Košiciach je jednotkou administratíva

Účastníci Profesia days mali  najväčší záujem o prácu v administratíve.

Veľtrh tak potvrdil to, na čo poukazujú aj údaje najväčšieho pracovného portálu Profesia.sk. O prácu v administratíve je pritom najväčší záujem nielen v Košickom kraji, ale na celom Slovensku.

Miesto na Profesia days v Bratislave

Zamestnávatelia, ktorí majú záujem stretnúť sa naživo nielen s uchádzačmi o prácu, majú už teraz možnosť zabezpečiť si miesto na Profesia days v Bratislave.

V hlavnom meste ide o tradičné podujatie, ktoré sa bude konať v marci 2019 už po 10. raz. V prípade záujmu nás môžete kontaktovať.

 

 

 

 

Kontakt pre médiá:

Nikola Richterová
PR Manager
Mob.: +421 917 697 726
e-mail: richterova@profesia.sk

 

 

Napísala Nikola Richterová
#Košický kraj #Profesia days