Zaraďte sa medzi ľudí, ktorí si našli prácu s Profesiou. Príďte na Profesia days

Podujatia
16. februára 2015
5 min

Profesia organizuje už 6. ročník veľtrhu práce Profesia days. Dvojdňové podujatie sa tento rok uskutoční 25. a 26. februára v Incheba Expo Bratislava.

Situácia na trhu práce sa zlepšuje a vlani stúpol počet zverejnených pracovných ponúk oproti predchádzajúcemu roku o 22%. Každý piaty človek na Slovensku už niekedy cez Profesiu sebe alebo svojim blízkym našiel prácu. Pridajte sa k nim.

Počet vystavovateľov spomedzi firiem či konzultačných spoločností, ktoré budú na Profesia days, už v týchto dňoch dosiahol 140, čo predstavuje počet vystavovateľov na vlaňajšom ročníku. Vstup na veľtrh je pre každého zadarmo. Stačí si nezabudnúť životopis.

Záštitu nad veľtrhom prevzal Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny a tiež hlavné mesto Bratislava a primátor Ivo Nesrovnal.

Veľtrh práce Profesia days 2014

Minulý ročník Profesia days navštívilo 20 tisíc návštevníkov od študentov, absolventov, pracujúcich, matiek po materskej dovolenke alebo nezamestnaných. Veľtrh so všeobecnou časťou aj špecializovanými zónami je určený pre všetky skupiny záujemcov o prácu.

Absolventov očakávajú najväčšie mená v oblasti auditu a bankovníctva ale aj obchodu

Aj tento rok bude špeciálne mladej generácii určená zóna Absolventi, do ktorej sa bude môcť návštevník dostať cez svoj ISIC alebo iný doklad potvrdzujúci, že ide o študenta.

Zamestnávatelia budú priamo na veľtrhu ponúkať trainee programy či letné stáže. HR špecialisti poradia záujemcom z generácie Y ako si nájsť prvú prácu alebo zorientovať sa, čím by sa chceli po skončení školy živiť.

Ak sa informatikom podarí na dva dni odlepiť od klávesnice, v  sekcii IT swarm spoločnosť Artin predstaví auto, z ktorého raz bude prvé robotické auto schopné fungovať aj v reálnej cestnej premávke. Na pódiu svoje príbehy odprezentujú Nethemba, Learn2Code či Yablko.

Pre ľudí, ktorí sa nevidia v online svete, bude tento rok vytvorená prvý raz Zóna výroba, kde nájdu uchádzači stánky strojárskych a výrobných firiem spolu s ukážkami ich výrobných strojov.

Veľtrh práce Profesia days 2014

Treba začať čo najskôr alebo čo robiť, keď nechcete sedieť od 8 do 5 v práci

S hľadaním si uplatnenia je treba začať čo najskôr. Vďaka spolupráci so školami, firmami ako Martinus, ktoré si uvedomujú, že vzdelávať sa treba v každom veku, a portálu Edujobs.sk vznikla sekcia Vzdelávanie pre ľudí, ktorí ešte študujú, no nechcú nechať svoju budúcnosť na iných.

Na Profesia days chceme pritiahnuť aj stredoškolákov. S partnerom sekcie, dm drogerie markt, v sekcii Vzdelávanie máme pripravený aj program pre ľudí ešte sa len chystajúcich na strednú školu.

Ak si myslíte, že vás po škole nezláka žiaden zamestnávateľ alebo máte potrebu šéfovať aspoň sami sebe, príďte sa pozrieť do zóny Podnikaj.

Špeciálnu pozornosť tento rok venujeme skupinám ľudí, ktoré to majú na trhu práce o čosi ťažšie. Neziskové združenia a občianske aktivity pripravujú workshopy a prednášky so zameraním na ohrozené skupiny.

Ako je už dobrým zvykom, cesta na veľtrh je vďaka spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko je s polovičnou zľavou.

Môžete sa tešiť na program, ktorý pre vás stále aktualizujeme

  • Streda, 25. februára, 10:30 – 11:00

Otvorenie veľtrhu (Hlavné pódium)
Branislav Ondruš | Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny, Ivana Molnárová | CEO Profesia, Ivo Nesrovnal | primátor Bratislavy

  • Streda, 25. februára, 11:00 – 11:30

Novinárčina naživo (Hlavné pódium)
Henrich Krejča | TV Markíza

  • Streda, 25. februára, 11:30 – 12:00

Trainee program vo Volkswagen Slovakia (Pódium absolventi)
Ing. Katarína Petruľáková | Volkswagen Slovakia

  • Streda, 25. februára, 15:30 – 16:00

Čo mi dal audit? (Pódium absolventi)
Frantisek Zummer | Audit Manager v PWC

  • Štvrtok, 26. februára, 11:00 – 11:30

Úspech prináša talent v kombinácii s tvrdou prácou (Hlavné pódium)
Ivan Jakeš | motocyklista z Rally Dakar

  • Štvrtok, 26. februára, 11:00 – 11:30

Ako uspieť na Appstore ( IT Pódium)
Michal Štencl | CEO v Sygic

  • Štvrtok, 26. februára, 15:30 – 16:00

Keď motyka vystrelí alebo dreamjob vďaka dobrovoľníctvu (Workshopy Bez hraníc)

Veľtrh práce Profesia days 2014, partneri

Napísal Tím Profesia
#Profesia days