9 originálnych out of office správ, po ktorých vás už nikto nevyruší

Rady a tipy
25. júla 2023
3/5
4 min

Nastavujete si pred odchodom na dovolenku automatické odpovede? Ak áno, máme pre vás výber tých, ktorými sa môžete inšpirovať, aby ste boli originálni. A tiež pár takých, ktoré zariadia, že vás už nikto nebude chcieť na dovolenke otravovať. Samozrejme, všetky spomínané berte s rezervou a dúfame, že sa pri ich čítaní pobavíte rovnako ako my. 

Ideálna šablóna pre všetkých rodičov

Zdravím vás, som na dovolenke, a aj keď mám prístup k e-mailu, radšej si užívam čas so svojou rodinou. Moje deti vyrastajú rýchlosťou nadzvukového lietadla, a ak ešte raz mrknem, budú mať 35 rokov. A ja budem mať 73, čo nechcem.

Dôležité je ukázať, že vám na prichádzajúcom e-maile záleží

Ďakujem veľmi pekne za správu, ale odpoveď na ňu, bohužiaľ, musím odložiť. Keďže sú prázdniny, som mimo kancelárie. Kým sa vrátim, bude váš e-mail starostlivo zaparkovaný v mojej schránke a verím, že sa mu nič nestane. Prajem vám krásne leto!

Niekedy môžete v ostatných vyvolať aj štipku závisti…

Pekný deň, mám pre vás dobrú aj zlú správu. Tá zlá – som mimo kancelárie. Tá dobrá je, že som mimo kancelárie a užívam si dovolenku na Malorke.

… alebo ukázať, že máte zmysel pre humor

404: Personalista nebol nájdený

Je nám ľúto, požadovaný personalista teraz neexistuje. Zrejme bol vymazaný alebo premiestnený inam – napríklad na dovolenku.

Čo takto kvíz, ktorý za vás vyrieši dôležité problémy?

Budem mimo kancelárie a zareagujem až za dva týždne. Keď už ste ale tu, pomôžte mi vyriešiť spor medzi mnou a kolegami:

Ktorý diel Bridget Jonesovej bol najlepší?

  1. Denník Bridget Jonesovej
  2. Bridget Jonesová: S rozumom v koncoch
  3. Dieťa Bridget Jonesovej
  4. Na toto sa nedá s čistým svedomím odpovedať!

Viete, že si môžete odpovede kandidátom zautomatizovať? V našej náborovej aplikácii Teamio sa navyše dajú odpovede aj naplánovať. Napríklad tak, aby sa automaticky poslali až o niekoľko dní neskôr.

Vďaka tejto správe si zase druhá strana stanoví priority

Som na dovolenke od XYZ do XYZ. Každému odosielateľovi povoľujem jeden e-mail. Ak mi pošlete viac e-mailov, budem ich náhodne mazať, kým nezostane len jeden. Zvažujte teda múdro a myslite na to, že ste mi už jeden e-mail poslali.

Nebojte sa do e-mailu prihodiť aj darček

Zdravím! Ďakujem za váš e-mail. Bohužiaľ (alebo bohuvďaka pre mňa), som na dovolenke. A kým začnete závidieť, mám pre vás niečo, čo vás dnes aspoň trochu rozveselí. Na nasledujúcom odkaze si môžete vychutnať desaťhodinovú videoslučku praskajúceho krbu. 

Občas je fajn priznať farbu hneď na začiatku

Keď som mimo kancelárie, dostávam e-mailov viac než dosť. Ak teda chcete, aby som vám odpovedal/a, napíšte mi znovu po dátume XYZ, pretože inak sa správa prosto a jednoducho stratí. 🙂 

Varovanie predovšetkým

Dobrý deň, buďte opatrní – na nasledujúcich riadkoch vás čaká veľa cudzieho šťastia a radosti. Tým chcem povedať: som na dovolenke, ležím na pláži a práve teraz sa mi vaša správa veľmi nehodí. Ale nebojte sa, zastupuje ma kolegyňa/kolega, ktorej/ktorému môžete napísať na nasledujúcu e-mailovú adresu.

A na záver Out of office slovami klasika 

Dobrý deň, v termíne od XYZ do XYZ si čerpám riadnu dovolenku. Na Váš e-mail zareagujem po svojom návrate v týždni od XYZ. Ak odpoveď potrebujete skôr, prosím, kontaktujte moju kolegyňu/môjho kolegu XY na adrese meno.priezvisko@email.sk. Ďakujem. 

Napísal Tím Profesia
Hodnotenie článku