Marcové novinky v databáze životopisov

20. februára 2018
3 min

[:sk]Ten, kto dnes neoslovuje potenciálnych kandidátov aktívne, akoby nerobil recruiting na 100%. Špecialistov je na trhu ako šafranu a poznajú svoju hodnotu. Na ich hľadanie ponúka Profesia službu Databáza životopisov, vďaka ktorej môžete diskrétne osloviť zaujímavé kontakty. V poslednom období sme pracovali na niekoľkých novinkách. Čo nové na vás čaká v databáze životopisov v marci?

Vyhľadávanie cez kľúčové slová

Už minulý rok sme začali vo výsledkoch vyhľadávania zobrazovať pri životopisoch počet rokov praxe uchádzačov. Začiatkom roka sme pridali nové možnosti pri vyhľadávaní v databáze životopisov – pri vyhľadávaní cez kľúčové slová môžete využívať logické operátory „AND“ a „OR“ (tzv. „boolean search“) alebo si vybrať, či sa majú zoraďovať životopisy podľa dátumu, alebo podľa relevancie.

Vyhľadávanie v databáze životopisov pomocou logických operátorov

GDPR sa dotkne databázy životopisov

Na rozdiel od pracovných ponúk je udelenie súhlasu pre databázu životopisov komplikovanejšie. V súčasnosti umožňujeme prístup do databázy všetkým registrovaným a overeným firmám, ktoré si môžu túto službu bezplatne vyskúšať. Spoplatnené je až odkrytie kontaktu – e-mailu, adresy alebo telefónneho čísla. Aby boli životopisy uchádzačov chránené podľa GDPR, budeme pri životopisoch od konca februára anonymizovať meno a priezvisko uchádzačov. Viditeľné zostane len v prípade, že si už firma odkryla kontaktné údaje.

Viac informácií v zozname životopisov

Minulý rok sme sa pýtali našich klientov, aké informácie sú pre nich pri vyhľadávaní vhodných kandidátov najdôležitejšie. V zozname budete môcť vidieť lepšie rozdelenie toho, v akých oblastiach má uchádzač skutočnú prax a v ktorých oblastiach by chcel rozvíjať svoju kariéru. Novou informáciou v zozname budú spoločnosti, pre ktoré kandidát v minulosti pracoval, či lokalita, z ktorej pochádza.

Nové vyhľadávanie v databáze životopisov si môžete vyskúšať aj vo vašej firme. Stačí, ak sa prihlásite do vášho firemného konta alebo sa bezplatne registrujete na Profesia.sk. Na odkrytie kontaktov je potrebné si zakúpiť tzv. CV balíky.[:]

Napísal Anton Khúla