Obrázok aktuality

Profesia days Bratislava 2022 v kocke a číslach

Podujatia
16. júna 2022

V poradí už 12. ročník Profesia days Bratislava priniesol v nových priestoroch Nivy centra množstvo inšpirácie, zábavy či pracovných príležitostí. Poďme sa teraz bližšie pozrieť na to, ako to celé prebiehalo a čo hovoria čísla.

Tento rok sme privítali 81 vystavovateľov, ktorí mali možnosť osloviť až 6 093 prácechtivých účastníkov, obzerajúcich sa po nových výzvach. Najväčšiu časť z registrovaných návštevníkov tvorila skupina vo veku 25 – 34 rokov, ktorých bolo až 35% z celkového počtu, zatiaľ čo 21% zo všetkých patrilo vekovým skupinám v rozmedzí 16 – 24, a takisto aj 35 – 44 rokov. Majorita zúčastnených (42%) má ukončený 2. stupeň vysokej školy a najviac sa im približovali absolventi strednej školy s maturitou, ktorých bolo 32% z celkového počtu. Kandidáti si hľadali prácu v odvetviach obchodu, administratívy, ekonomike, IT sektore, marketingu, službách, bankovníctve či cestovnom ruchu.

Ako aj po minulé roky, stánky vystavovateľov neušli pozornosti našich tajných uchádzačov, ktorí hodnotili individuálne každého vystavovateľa v piatich kategóriách. Zamerali sa na komunikatívnosť, informovanosť, kvalita materiálov, relevantnosť ponúk a originalita prezentácie. Na základe ich nezávislých hodnotení a po sčítaní všetkých bodov sa najatraktívnejšími vystavovateľmi Profesia days Bratislava 2022 stali vystavovatelia zo spoločnosti Accenture. V tesnom závese sa na druhom mieste umiestnili Hitachi Zosen Inova a o tretie miesto sa podelili Arval Competence Center a Henkel. Všetkým týmto blahoželáme.

Najbližšiu možnosť zúčastniť sa veľtrhu práce Profesia days budete mať už 5. a 6. októbra, kedy zavítame opäť do Košíc. Po prvýkrát prinesieme na východ Slovenska dvojdňový formát pracovného veľtrhu a veríme, že aj nové priestory Kasární Kulturpark v centre mesta pritiahnu kvalitných uchádzačov rovnako, ako tomu bolo v Bratislave. Čaká nás tiež nová Skill lab zóna, ktorá preverí zručnosti kandidátov a odhalí ich skryté talenty, ktoré môžu do budúcna využiť vo svoj prospech.

Napísal Tím Profesia
#Bratislavský kraj #Profesia days
Hodnotenie článku
One moment, please...

Please wait while your request is being verified...

One moment, please...

Please wait while your request is being verified...

One moment, please...

Please wait while your request is being verified...