Profesia days Bratislava 2022 v kocke a číslach

Podujatia
16. júna 2022
5/5
3 min
Obrázok tlačovej správy

V poradí už 12. ročník Profesia days Bratislava priniesol v nových priestoroch Nivy centra množstvo inšpirácie, zábavy či pracovných príležitostí. Poďme sa teraz bližšie pozrieť na to, ako to celé prebiehalo a čo hovoria čísla.

Tento rok sme privítali 81 vystavovateľov, ktorí mali možnosť osloviť až 6 093 prácechtivých účastníkov, obzerajúcich sa po nových výzvach. Najväčšiu časť z registrovaných návštevníkov tvorila skupina vo veku 25 – 34 rokov, ktorých bolo až 35% z celkového počtu, zatiaľ čo 21% zo všetkých patrilo vekovým skupinám v rozmedzí 16 – 24, a takisto aj 35 – 44 rokov. Majorita zúčastnených (42%) má ukončený 2. stupeň vysokej školy a najviac sa im približovali absolventi strednej školy s maturitou, ktorých bolo 32% z celkového počtu. Kandidáti si hľadali prácu v odvetviach obchodu, administratívy, ekonomike, IT sektore, marketingu, službách, bankovníctve či cestovnom ruchu.

Ako aj po minulé roky, stánky vystavovateľov neušli pozornosti našich tajných uchádzačov, ktorí hodnotili individuálne každého vystavovateľa v piatich kategóriách. Zamerali sa na komunikatívnosť, informovanosť, kvalita materiálov, relevantnosť ponúk a originalita prezentácie. Na základe ich nezávislých hodnotení a po sčítaní všetkých bodov sa najatraktívnejšími vystavovateľmi Profesia days Bratislava 2022 stali vystavovatelia zo spoločnosti Accenture. V tesnom závese sa na druhom mieste umiestnili Hitachi Zosen Inova a o tretie miesto sa podelili Arval Competence Center a Henkel. Všetkým týmto blahoželáme.

Najbližšiu možnosť zúčastniť sa veľtrhu práce Profesia days budete mať už 5. a 6. októbra, kedy zavítame opäť do Košíc. Po prvýkrát prinesieme na východ Slovenska dvojdňový formát pracovného veľtrhu a veríme, že aj nové priestory Kasární Kulturpark v centre mesta pritiahnu kvalitných uchádzačov rovnako, ako tomu bolo v Bratislave. Čaká nás tiež nová Skill lab zóna, ktorá preverí zručnosti kandidátov a odhalí ich skryté talenty, ktoré môžu do budúcna využiť vo svoj prospech.

Napísal Tím Profesia
#Bratislavský kraj #Profesia days
Hodnotenie článku