22. decembra 2020

Čo vám priniesol mark v roku 2020 (a možno ste nepostrehli)

Tento rok môžeme nazvať akokoľvek, len nie normálny. Zmien, ktoré sa dotkli našich profesijných, ale aj osobných životov, bolo neúrekom. Radi by sme preto na jednom mieste zhrnuli to najpodstatnejšie, čo vám tento rok priniesol systém na správu uchádzačov mark.

Mark na skúšku

Prvú časť roku sme venovali poctivej príprave a programovaniu skúšobnej verzie marku. Aby ste nekupovali mačku vo vreci, máte možnosť si mark na 30 dní vyskúšať zdarma so všetkými jeho funkcionalitami.

„Pajplajn“ alebo prehľad náborového procesu

Jednou z najväčších noviniek, ktorú priniesol redizajn marku minulý rok, bola tzv. pipeline, ktorú nájdete vo výberovom konaní v záložke Nábor. Je to prehľadné zobrazenie náborového procesu, v ktorom vidíte v akom kroku sa nachádzajú jednotliví uchádzači. Počas tohto roku sme v pipeline pracovali na ďalších vylepšeniach. Uchádzačov si môžete jednoducho presúvať v náborovom procese chytením myši (drag&drop), môžete si ju prispôsobovať (ktoré kroky majú byť viditeľné, poradie krokov), alebo robiť hromadný výber v rámci jedného kroku pipelinu. Tiež môžete meniť jej nastavenia aj pri aktívnych konaniach a najnovšie sme pridali aj vyhľadávanie uchádzačov nad celou pipeline v prípade, že sa vám na pozíciu prihlási veľa kandidátov.
Pipeline v marku

Práca s uchádzačmi

Mať prehľad o uchádzačoch, ktorí sa vám hlásia na jednotlivé pozície je základom efektívneho náboru. Obľúbených uchádzačov si viete označiť hviezdičkou. V zozname a detaile uchádzačov pribudol zdroj, odkiaľ k vám uchádzač prišiel. Takisto, vyradení uchádzači nezmiznú z konania úplne, ale zobrazujú sa na konci a viete si ich rýchlo dohľadať.

Plánovanie pohovorov

Novinky neobišli ani plánovanie pohovorov s uchádzačmi priamo v marku. Na základe vašej spätnej väzby sme pripravili možnosť naplánovania odoslania e-mailu na neskôr. Užitočná funkcionalita v prípade, že vám prichádzajú reakcie na ponuku v rôznom čase, vy však potrebujete dať vedieť ďalšie informácie všetkým kandidátom v rovnaký čas. Do marku tento rok tiež pribudla možnosť pozvania kolegu do konania. Ak sú súčasťou náborového procesu aj manažéri, ktorí nemajú prístup do marku, pozvánka im umožní vstúpiť do systému, pozrieť si životopis a iné dokumenty, ktoré uchádzač zaslal a pridať k nemu poznámku. Užitočnou novinkou pri plánovaní udalostí v marku je tiež upozornenie v kalendári v prípade, že už máte niečo v uvedenom čase naplánované.

Formuláre na zaslanie životopisu

Len prednedávnom pribudli novinky aj pri formulároch, cez ktoré vám uchádzači môžu posielať životopisy. Tieto formuláre si môžete vložiť priamo prostredníctvom HTML do vašich kariérnych stránok. V marku pribudol aj nový typ – odporúčacie formuláre, cez ktoré vám môžu vhodných kandidátov odporučiť napríklad vaši zamestnanci.

Dúfame, že tieto novinky vám spríjemnia a zefektívnia prácu pri výbere zamestnancov. Radi by sme vám v mene celého tímu mark popriali pokojné Vianoce a veľa úspešných pohovorov v novom roku.