21. marca 2019

Novinky na Profesia.sk – 1. kvartál 2019

Prehľad noviniek na našej stránke prinášame väčšinou každý polrok. Rok 2019 však odštartoval naplno aj v produktovom tíme Profesia.sk a preto by sme vás radi informovali o tom, čo je nové na stránke Profesia.sk už v prvom kvartáli.
Ak vás zaujíma, aké zmeny sa diali na pracovnom portáli v minulom roku, pozrieť si ich môžete v prehľade zmien za prvý a druhý polrok 2018.

Čo máme pre vás nové?

1. Vyhľadávanie pracovných ponúk v okolí

Na tejto zmene sme pracovali v krokoch už počas minulého roku, keď sme upravili spôsob, ako sa zadáva lokalita v pracovných ponukách. V januári sme zmeny dotiahli do konca. Vaše ponuky sa tak môžu zobraziť uchádzačom, ktorí predtým na vaše ponuky natrafiť nemohli, lebo hľadali len vo vybranej lokalite. Prečítajte si viac o tom, ako funguje vyhľadávanie práce podľa lokality.

Profesia.sk - vyhľadávanie podľa lokality

2. Zadávanie počtu otvorených pozícií pri ponuke

Niektoré firmy inzerujú často kumulatívne pozície, čiže pracovné ponuky s rovnakým názvom, náplňou práce aj miestom výkonu práce a zároveň hľadajú na tieto pozície viacerých zamestnancov. Pri zadávaní takýchto ponúk máte od tohto roku možnosť zadať počet obsadzovaných pozícií priamo pri ponuke. Počet obsadzovaných pozícií sa v pracovnej ponuke nezobrazuje a slúži na štatistické účely evidencie nedostatkových pozícií na Slovensku. Výhodou pre vás je, že nemusíte zvlášť vaše ponuky nahlasovať Úradu práce (od januára to vyplýva zo zákona).

3. Pravidelná obnova pracovných ponúk

Pri pracovných ponukách, ktoré zverejňujete opakovane bez zmeny je často využívanou funkcionalitou obnova alebo kopírovanie pracovnej ponuky. Pre tieto prípady sme pripravili novinku Pravidelnú obnovu ponuky. S pravidelnou obnovou ušetríte čas, ktorý by ste strávili vytváraním ponuky manuálne, keďže obnovu urobí systém za vás. Prečítajte si viac o tom, ako aktivovať pravidelnú obnovu ponuky.

4. Nová nálepka „Výpomoc so srdcom“ v databáze životopisov

V rámci nášho CSR programu Výpomoc so srdcom sa snažíme pomôcť pri hľadaní práce ľuďom, ktorí sú na trhu práce zdravotne znevýhodnení. Ak majú títo uchádzači vytvorený v našej databáze životopis, zobrazujeme ho vrátane odkrytých kontaktných údajov potenciálnym zamestnávateľom. Firmy si tak nemusia míňať kredity na oslovenie týchto kandidátov s pracovnou ponukou. Tieto životopisy sú tiež označené nálepkou Výpomoc so srdcom.

Profesia.sk - Databáza životopisov - Výpomoc so srdcom

5. Vyhľadávanie podľa platu

V najbližších týždňoch na našej stránke pribudne možnosť vyhľadávania pracovných ponúk podľa platu. Celkovú ponúkanú mzdu môžete zadať v novom poli Celková mzda (brutto) vo formulári ponuky. Na výber budete mať medzi mesačnou a hodinovou mzdou a uviesť môžete rozpätie minimálnej a maximálnej mzdy pre každú pracovnú ponuku. Viac informácií nájdete na stránke Ako vyplniť informácie o mzde v pracovných ponukách.