Najobľúbenejší pracovný veľtrh štartuje v Košiciach už o 2 dni! Program je pripravený pre ľudí hľadajúcich prácu, stredoškolákov, vysokoškolákov, ale aj zamestnaných, či žiakov základných škôl

Podujatia
25. septembra 2017
5 min

Veľtrh Profesia days v Košiciach začína už o dva dni! Na podujatí sa zúčastní až 70 zamestnávateľov a okrem práce ponúkne aj zaujímavých spíkrov, jazykové, znalostné, či osobnostné testovanie a veľa ďalšieho. Východniari majú vstup k tomuto všetkému úplne zadarmo.

Už vo štvrtok 28. septembra v košickom Spoločenskom pavilóne zažije najobľúbenejší veľtrh Profesia days svoju premiéru na východnom Slovensku. Návštevníci sú vítaní od 9. do 20. hodiny. Vstup je úplne zadarmo. Podmienka je iba bezplatná registrácia. Tá bude prebiehať na mieste. Ľudia, ktorí sa však chcú vyhnúť prípadným radám sa môžu zaregistrovať už vopred.

Návštevníkom sa registrácia určite vyplatí. Vďaka tomu, že zadajú svoje meno a e-mailovú adresu, sú totiž automaticky zaradení do súťaže o žiadaný iPhone7, jedinečnú GoPro kameru, či FitBit náramok. Víťazi budú vyžrebovaní 4. októbra.

Profesia days pomôže uchádzačom zaujať personalistov

Do Košíc príde na konci septembra 70 zamestnávateľov. Ponúkať budú stovky voľných pracovných miest a stáží. Na to, aby uchádzači o prácu zaujali firmy a získali svoje vyhľadávané povolanie, im pomôže aj organizátor. Záujemcovia si totiž  budú môcť vytlačiť svoj životopis priamo na mieste. Následne s nimi môžu ísť za zamestnávateľmi, ktorí ich zaujali.

Spoločnosť Profesia vo svojom stánku navyše poskytne návštevníkom aj možnosť odfotografovania sa na svoj životopis. Profesionálna fotografia bude pre nich navyše úplne zadarmo. Personalisti totiž už neraz potvrdili, že uchádzači s fotografiami majú často výhodu, že si ich vedia lepšie zapamätať.

Podujatie myslí aj na deviatakov, ktorí majú vo svojej budúcnosti ešte nejasno

Podujatie Profesia days dokazuje, že pracovný veľtrh nie je len o hľadaní si práce. Do spoločenského pavilónu sa totiž rozhodne oplatí ísť aj žiakom základnej školy. Občianske združenie EDUPLEX totiž pre školákov posledných ročníkov vytvoril inovatívny vzdelávací program s názvom Čím chceš byť.

Siedmaci, ôsmaci, či deviataci sa vďaka nemu môžu jednoduchšie rozhodnúť, na akú školu ísť ďalej. Vďaka programu môžu záujemcovia zistiť, v čom vynikajú a v čo sú naopak ich slabé stránky. Hlavnými aktivitami projektu sú skupinové a individuálne úlohy, ktorými u detí prehlbujú orientáciu na svet profesií, firiem a stredných odborných škôl.

Vítaní sú aj zamestnaní profesionáli, priestor na zlepšenie je tu vždy

Záujemcovia majú tiež možnosť otestovať, ako sú na tom so svojimi znalosťami cudzích jazykov. Vďaka spoločnosti Empire môžu tiež s vyplnením testu počas celého dňa získať certifikát o dosiahnutej jazykovej úrovni podľa SERR (Spoločenského európskeho referenčného rámca pre jazyky). Ľudia majú k dispozícií testovanie z angličtiny a nemčiny.

Na veľtrhu v Košiciach sa bude vo väčšom venovať tiež IT sektoru. Ten je totiž momentálne na Slovensku vôbec najnedostatkovejším odvetvím. Užitočné vedomosti získajú úplní začiatočníci, pre ktorých bude program doobeda, ale aj pokročilí informatici. Pre tých bude program určený v poobedných hodinách. Pripravené sú napríklad workshopy základov programovania pre Android, či iOS, zdokonalenie sa v Exceli, ale aj vylepšenie znalostí z Powerpointu. Poslednou prednáškou bude školenie, ako vytvoriť a zdokonaliť webovú stránku. Návštevníci tiež budú môcť otestovať svoje IT zručnosti a zistiť, aký level zdatností majú pri používaní jednotlivých programov.

Najlepší IT expert sa zúčastní prestížnej akcie

Hlavné pódium zažije o 18:30 aj zaujímavú IT súťaž v kódovaní. Zapojiť sa môžu aj diváci, ktorí rozhodnú o tom, ktorí z deviatich šikovných programátorov sa prebojuje až do finále súťaže s názvom IT Battle. Tí najlepší z najlepších sa nakoniec stretnú vo finále, kde hrajú o vstupenku na prestížnu konferenciu Amuse v Budapešti.

Cesta vlakom vyjde návštevníkov iba polovicu

Cesta na podujatie bude vďaka spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko s polovičnou zľavou. Ak si uchádzač vyberie cestu vlakom, zaplatí len obyčajné cestovné do Košíc. Domov sa môže odviezť bezplatne. Ponuka platí od 27. do 29. septembra 2017. Podmienkou je, aby cestovný lístok označil organizátor podujatia pečiatkou potvrdzujúcou účasť na Profesia days Košice.

 

 

 

Kontakt pre médiá:

Nikola Richterová
PR Manager
Mob.: +421 917 697 726
e-mail: richterova@profesia.sk

 

 

 

 

 

Napísala Nikola Richterová
#Košický kraj #Profesia days