Profesia days prichádzajú do Košíc už po tretí raz. Organizátori majú pre východniarov hneď niekoľko noviniek

Podujatia
18. septembra 2019
4 min

Profesia days je jediný festival na Slovensku, ktorý sa venuje témam, ktoré súvisia s trhom práce. Podujatie je známe tým, že cieľom tu nie je iba predstaviť zamestnávateľov s voľnými pracovnými miestami, ale zároveň vzdelávať, inšpirovať či zabaviť. Toto všetko sa udeje v Košiciach už po tretí raz.

Festivalová sezóna nekončí. Košice totiž jedno takéto podujatie zažijú v najbližších dňoch. Profesia days Košice privítajú všetkých nadšencov vo štvrtok 26. septembra v Spoločenskom pavilóne. Pre všetkých záujemcov je vstup zadarmo. Jediné, čo potrebujú, je vykonať rýchlu registráciu.

Festival Profesie prilákal doteraz tisíce východniarov

Hlavné mesto východu má za sebou už dva ročníky Profesia days. Na každom sa zúčastnilo približne 5-tisíc ľudí, pričom počet vystavovateľov neustále stúpa. Tento rok ich bude približne 100. Zamestnávatelia predstavia voľné pracovné miesta v rôznych odvetviach. Medzi nimi bude aj administratíva, obchod, či marketing, ktoré sú v tomto regióne žiadané.

Stánky firiem budú už tradične doplnené inšpiratívnymi prednáškami na hlavnom pódiu. Svoje rady a poznatky sprostredkuje návštevníkom napríklad známa tvár Marián Čekovský, šéfredaktor Košice:Dnes Dušan Karolyi, triatlonistka Alena Stevens, speváčka Lina Mayer a mnoho ďalších.

Brány sú otvorené pre všetkých

Podujatie Profesia days sa od klasických veľtrhov práce líši najmä tým pre koho je určené. Program totiž rozhodne nie je iba pre nezamestnaných. Vítaní sú aj študenti, ľudia, ktorí prácu majú či iné skupiny ľudí, ktoré sa zaujímajú o informácie a trendy z trhu práce.

Návštevníci sa môžu napríklad vzdelávať. Dostupná bude pre nich aj miestnosť Master Class, kde sa môžu dozvedieť, koľko by mala trvať príprava dobrého životopisu, ako nepodceniť pracovný pohovor či ako si vypýtať vyšší plat v práci.

Venovať sa budeme aj témam o správnom time manažmente, štúdiu v zahraničí alebo využívaní techník sebavedomia.

Organizátori sa ľuďom odvďačia za vernosť

Organizátori sa za priazeň odvďačia Košičanom aj pripravovanými novinkami. Po prvý raz predstavia pre ľudí dva tematické ostrovy. Prvý je Ostrov kreativity a marketingu. Tu je pre záujemcov pripravených niekoľko prednášok napríklad o tom, ako je dnes vo svete potrebné PR či ako správne narábať so sociálnymi sieťami, ak chceme získať novú prácu.

Druhým je Ostrov zdravia. Ľudia si tu môžu pozrieť prednášky na témy, ktoré sa venujú fyzickej, ale aj duševnej pohode na pracovisku. Pripravené sú napríklad prednášky so známym športovým fyziológom Viktorom Bielikom. Ten bude hovoriť o zachovaní si kondičky na pracovisku, či dodržiavaní zdravého stravovania aj počas hektických dní v zamestnaní. Rozoberať sa tu však bude aj aktuálna téma – ako nevyhorieť.

Do tretice pribudne Ostrov IT pod taktovkou odborného partnera Košice IT Valley. Pre odborníkov či záujemcov o oblasť informačných technológií budú pripravené odborné prednášky na témy ako e-commerce, online marketing, startupy, či dokonca energetika.

 

 

 

Kontakt pre médiá:

Nikola Richterová
PR Manager
Mob.: +421 917 697 726
e-mail: richterova@profesia.sk

 

 

Napísala Nikola Richterová
#Košický kraj #Profesia days