Po troch rokoch prichádza do Košíc unikátny formát Profesia days. Prináša širší program a zostáva zadarmo

22. septembra 2022
5/5
4 min

Obľúbený festival príležitostí mení svoje dejisko a vôbec po prvýkrát sa na východe predstaví ako dvojdňové podujatie. Profesia days sa konajú v Košiciach už po štvrtý raz.

Rok 2022 je konečne iný ako tie dva predošlé. Spoločnosť Profesia je šťastná, že po pandemickej prestávke prináša svoj unikátny festival príležitostí Profesia days opäť do Košíc. Podujatie organizuje spolu s hlavnými partnermi, ktorými sú spoločnosti Východoslovenská energetika, Magna a Takeda.

Inšpiratívny program čaká na východniarov v stredu a štvrtok 5. a 6. októbra 2022 v Kulturparku Košice od 10. do 19. hodiny.  

Vylepšený koncept zostáva zadarmo

Profesia days sa po pauze vracajú s novou štruktúrou. Okrem zmeny miesta majú východniari k dispozícii širší program, ktorý je vôbec po prvý raz rozdelený do dvoch dní.

Napriek tomu, že Profesia si toho tento rok pripravila pre Košice viac, vstup zostáva zadarmo. Jedinou podmienkou je rýchla a bezplatná registrácia.

Selektovanie stánkov podľa pracovných oblastí

Počet vystavovateľov presiahol tento rok číslo 70. Profesia days ponúknu návštevníkom voľné pracovné miesta v rôznych sektoroch. Záujemcovia, ktorí prídu na podujatie s cieľom hľadania práce, môžu stánky pohodlne rozdeľovať podľa svojich vlastných preferencií.

Či už je to administratíva, marketing, obchod, cestovný ruch, gastro, IT či ďalšie, uchádzači a uchádzačky budú mať k dispozícii širokú škálu pracovných miest a stáží. Cieľovou skupinou sú ľudia v Košickom a Prešovskom kraji.

Konkrétne tipy od ostrieľaných osobností

Profesia days dávajú záujemcom a záujemkyniam možnosť napredovať. Jedným so spôsobov je napríklad inšpirácia od úspešných ľudí pochádzajúcich najmä z východného Slovenska.

Na dvoch pódiách vystúpia cestovateľský bloger Milan Bardún známy ako Milan bez mapy, zakladateľ herného vyvojárskeho štúdia Peter Nagy, moderátorka úspešného podcastu Nevyhorení Zuzana Matuščáková, koučka Lívia Pastorekovámnoho ďalších.

Ďalšou tohtoročnou novinkou je Skill Lab. Pôjde o miesto, kde záujemci a záujemkyne môžu otestovať svoje mäkké či tvrdé zručnosti. Následne môžu vďaka spoznaniu svojich silných stránok zistiť, aký druh práce ich má šancu napĺňať.

Program pre všetky vekové kategórie

Festival príležitostí Profesia days je dlhé roky známy tým, že nejde o podujatie, ktoré by bolo vhodné iba pre študentov a ľudí, ktorí sa aktívne hľadajú prácu. Podrobne zostavovaný program je vymyslený tak, aby bol vhodný skutočne pre každého.

Aktivity, prednášky a diskusie môžu tak zaujať aj zamestnaných, mamičky na materskej či ďalšie špecifické skupiny v spoločnosti. Cieľom podujatia je zabezpečiť, aby ľudia rozumeli trhu práce, spoznávali nové trendy a vedeli, čo robiť pre to, aby nezaspali na vavrínoch a zostali žiadanými.

Novinkou je tento rok špecializovaný program pre ľudí nad 45 rokov. Podujatie poskytne skúseným návštevníkom a návštevníčkam nové možnosti napredovania, ale aj nové pracovné výzvy.

Kontakt pre médiá:

Nikola Richterová

+421917697726

nikola.richterova@profesia.sk

Napísala Nikola Richterová
Hodnotenie článku