Počet zimných brigád je najnižší za posledné 4 roky. Záujem uchádzačov, naopak, narástol

3. decembra 2019
3 min

Portál Profesia.sk zaznamenal v tomto roku nižší počet zimných brigád ako vlani. Zamestnávateľov však môže tešiť zvýšený počet reagujúcich ľudí.

Od 1. októbra do 30. novembra 2019 bolo na najväčšom pracovnom portáli uverejnených takmer 5-tisíc brigádnických ponúk. Zamestnávatelia hľadajú na Profesia.sk ľudí na dohodu pred zimnou sezónou najmä v tomto období.

Za posledné 4 roky ide o najnižší počet brigád

Keď porovnáme počet zimných brigád s troma predošlými rokmi, môžeme vidieť, že ide aktuálne ide o najnižšie číslo.

Oproti roku 2018 ponuka klesla o 12,6 percenta.

Záujemcov je viac

Zamestnávateľov môže tešiť, že oproti minulému roku narástol záujem uchádzačov. Aktuálne platí, že na jednu brigádnickú ponuku zareaguje v priemere 20 uchádzačov.

Keď rok 2019 porovnáme s predošlými troma obdobiami, môžeme vidieť, že aktuálne ide o najvyšší počet priemerných reakcií na ponuku. Vlani dostali firmy v priemere 16 životopisov na jeden inzerát.

Ponuku ovládol najmä obchod

Najčastejšou brigádou, na ktorú hľadali zamestnávatelia ľudí pred zimnou sezónou v tomto roku, bol predavač. Na túto pozíciu uverejnili 1151 pracovných ponúk. Na ďalších miestach skončili ďalšie pozície v obchode ako pokladník či dokladač tovaru.

Spomedzi ôsmych najčastejšie inzerovaných ponúk na dohodu ponúkali zamestnávatelia najvyššiu mzdu pri pozícii skladníka a to v priemere 5,75 eura na hodinu (v hrubom).

Enormný záujem o brigádu sekretárky

Keď sa pozrieme, na aké ponuky reagovali najčastejšie uchádzači, môžeme vidieť, že išlo najmä o prácu sekretárky. Konkurencia kandidátov tu bola enormná. Na jednu takúto ponuku zareagovalo v priemere až 158 uchádzačov.

Na ďalších miestach skončili pozície ako telefonický operátor, marketingový pracovník, asistent, administratívny pracovník, balič, barista či kuriér.

 

 

 

Kontakt pre médiá:

Nikola Richterová
PR Manager
Mob.: +421 917 697 726
e-mail: richterova@profesia.sk

 

 

Napísala Nikola Richterová
#Brigády