Pre ľudí z Ukrajiny predstavujeme najväčší špecializovaný pracovný portál v strednej Európe

24. marca 2022
3 min

Ukrajinci a Ukrajinky, ktorí chcú pracovať na Slovensku, v Českej republike či v Poľsku, môžu odteraz hľadať všetky príležitosti na jednom mieste. Profesia v spolupráci so spoločnosťou LMC, ktorá prevádzkuje pracovné portály v Českej republike a v Poľsku, predstavuje nový unikátny projekt. Workania.eu združuje pracovné ponuky pre ľudí z Ukrajiny z osvedčených pracovných portálov.

Nový medzinárodný portál Workania.eu aktuálne ponúka uchádzačom a uchádzačkám z Ukrajiny inzeráty naprieč Slovenskom, Českou republikou a Poľskom. Na web sú importované všetky inzeráty, ktoré sú vhodné pre ukrajinskú pracovnú silu, z portálov Profesia.sk, Práce.cz, Jobs.cz a Pracazarogiem.pl.

Najväčší pracovný portál pre ľudí z Ukrajiny v strednej Európe

Workania evidovala 23. marca zhruba 4-tisíc pracovných príležitostí v rôznych odvetviach. Cieľom tejto spolupráce je poskytnúť jedno univerzálne miesto, kde nájdu utečenci a utečenkyne najviac relevantných a overených pracovných ponúk, ktoré označili zamestnávatelia ako vhodné pre ľudí z Ukrajiny. V najbližšom období pribudne na stránke aj možnosť efektívnejšieho filtrovania, či informácie o tom, ako si vybaviť povolenia a ako funguje hľadanie práce v jednotlivých štátoch.

Medzinárodný priestor má za cieľ vytvorenie jednotnej komunikácie o voľných pracovných miestach vo viacerých štátoch. Uchádzači a uchádzačky z Ukrajiny sa preto môžu dostať k prehľadným informáciám bez ohľadu na to, v akej krajine sa nachádzajú.

Ukrajinské call centrum pre pomoc uchádzačom

Ukrajinskí uchádzači a uchádzačky budú mať navyše od 4. apríla k dispozícii špecializované call centrum.  Traja pracovníci so znalosťou ukrajinského jazyka budú ľuďom dostupní na bezplatnom telefonickom čísle 0800 202 202, ktoré bude k dispozícii v pracovných dňoch od 8.00 do 17.00.

 

 

 

Kontakt pre médiá:

Nikola Richterová
PR Manager
Mob.: +421 917 697 726
e-mail: richterova@profesia.sk

 

 

 

Napísala Nikola Richterová
#Produktové novinky #Ukrajina