3. marca 2019

Profesia za 10 rokov vytvorila akciu, ktorá sa už nedá nazvať veľtrhom práce

Desiaty ročník podujatia Profesia days je už takmer tu. Spoločnosť Profesia predstavuje akciu pod novým pseudonymom festival príležitostí. Táto skutočnosť má nasvedčovať, že firma sa už nesnaží byť iba partnerom na sprostredkovanie vzťahu medzi uchádzačom ale partnerom, ktorý pomáha riešiť problémy slovenského trhu práce.

Minulý rok privítala dvojdňová akcia 16-tisíc ľudí. Toto vysoké číslo je potvrdením, že Profesia days nie je podujatím, ktoré má zaujať iba ľudí, ktorí sú nezamestnaní, ale aj takých, ktorí v súčasnosti prácu majú, no zaujímajú sa o trendy vo svojom odvetví a majú chuť sa zlepšovať.

Akcia spoločnosti Profesia sa koná v stredu a štvrtok 6. a 7. marca v bratislavskej Inchebe. Celé podujatie je zadarmo, jedinou podmienkou je rýchla registrácia.

Práca, inšpirácia, vzdelávanie, trendy vo vybraných odvetviach, ale aj zábava

Akcia, ktorá sa bude konať, ukazuje, že pracovné podujatie nemusí byť nudný veľtrh. Program je orientovaný do niekoľkých sekcií. Na hlavnom pódiu vystúpia spíkri úspešných mien ako napríklad Natália Kisková, Matej „Sajfa“ Cifra a mnoho ďalších.

Novinkou 10. ročníka Profesia days je najmä 6 tematických ostrovov. Záujemcovia môžu navštíviť Ostrov kreativity a marketingu, Ostrov podnikania, Ostrov zdravia, Ostrov spoločenskej zodpovednosti, Ostrov technológií a IT či Ostrov mladých talentov. Tieto priestory budú zamerané na workshopy, informácie a prednášky spíkrov orientované výlučne pre tieto odvetvia.

Ide o vyhradené priestory, ktoré budú venované aktuálnym témam, ktoré hýbu svetom v daných odvetviach. Okrem toho je pre ľudí pripravené aj testovanie, kde môžu zistiť, na akej úrovni ovládajú cudzie jazyky, IT zručnosti, či na akú prácu sa hodia. Dostupná bude aj Fun zóna, ktorá je pripravená záujemcov najmä zabaviť a ukázať nové spôsoby odreagovania sa. Zóna bez hraníc rieši najmä možnosti zamestnávania ľudí so zdravotným znevýhodnením.

Zóna príležitostí prinesie pozície pre ľudí s titulom aj maturitou

Jednou z častí Profesia days je už tradične aj Zóna príležitostí, ktorá prinesie predovšetkým stánky zamestnávateľov. Tých bude tento rok 200.

Uchádzači, ktorí prídu na akciu najmä za vidinou novej práce, si môžu vybrať zo všestrannej ponuky voľných pracovných miest. Najviac pracovných príležitostí bude predovšetkým v obchode a službách, v administratíve a IT.

Tohtoročným generálnym partnerom je Lidl Slovenská republika. Spoločnosť má od roku 2017 certifikáciu Top Employer na Slovensku i v Európe. Svoj status potvrdzujú aj v roku 2019, keď na Profesia days prichádzajú s novinkami na 4 miestach. V hlavnom stánku skladajúcom sa z 3 častí uvedie aktivity, ako napr. výroba vlastnej nákupnej tašky či simulátor vysokozdvižného vozíka. V rámci Ostrova mladých talentov bude pripravená festivalová virtuálna realita spolu s Lidl hrou.  V Ostrove zdravia si budete môcť vyrobiť smoothie, v Ostrove spoločenskej zodpovednosti predstaví svoj postoj k trvalej udržateľnosti a stanovené ciele do ďalších rokov.

Zamestnanec trávi cez týždeň viac času v práci ako doma

Profesia days Bratislava 2019 bude pilotný ročník, ktorý nastaví odrazoví mostík v rámci misie stať sa udržateľným festivalom, ktorý inšpiruje aj druhých na ceste k znižovaniu množstva odpadov. Profesia preto oslovila na spoluprácu neziskovú organizáciu Inštitút cirkulárnej ekonomiky, ktorý ako odborný garant pomohol nastaviť tento koncept.

Rozhodnutie, aby aj toto podujatie išlo cestou minimalizovania odpadu, prišlo aj z dôvodu, že šetrenie životného prostredia by malo začať už v práci. Ľudia si totiž často neuvedomujú, že väčšinu času cez pracovný týždeň trávia práve vo firme. Aj z tohto dôvodu je potrebné uvedomiť si, že napríklad triedenie odpadu nie je dôležité iba v domácnosti, ale aj inde.

 

 

 

Kontakt pre médiá:

Nikola Richterová
PR Manager
Mob.: +421 917 697 726
e-mail: [email protected]