6. marca 2018

Za veľtrhom Profesia days je približne 200 dní príprav. Zúčastnilo sa ho 16-tisíc návštevníkov

Minulotýždňová dvojdňová akcia zaujala najmä ľudí v mladom veku. Až 71 percent návštevníkov malo do 34 rokov. Zaujímavosťou je, že najväčšiu skupinu tvorili zamestnaní ľudia.

Veľtrh Profesia days zažil tento rok v Bratislave rekord. Na podujatí sa totiž zúčastnilo vyše 180 zamestnávateľov. Toto podujatie pritom neoslovilo iba nezamestnaných. Ukázalo sa totiž, že väčšina účastníkov prácu má.

Ľudia hľadali viac informácií o firmách a novú prácu

Práve táto skutočnosť potvrdzuje situáciu v hlavnom meste. Pomerne nízka nezamestnanosť a veľký dopyt po nových zamestnancoch vo firmách totiž spôsobuje, že ľudia si môžu viac vyberať.

O lepších miestach sa tak často informujú aj zamestnaní ľudia. Nie je preto prekvapujúce, že návštevníci Profesia days chceli najmä získať užitočné informácie o zamestnávateľoch, či nájsť novú prácu.

Ukazuje sa, že zmeniť zamestnanie nemajú problém najmä mladí ľudia. Tí totiž ešte nenesú zodpovednosť za splácanie hypotéky, prípadne staranie sa o rodinu. Veľtrh Profesia days pritom zaujal najmä vekovú skupinu ľudí do 34 rokov. Títo ľudia tvorili až 71 percent návštevníkov veľtrhu.

Návštevníci vyhľadávali najmä pozície v obchode, či administratíve

Zaujímavosťou je, že účastníci veľtrhu mali najväčší záujem práve o dve odvetvie, v ktorých zamestnávatelia v hlavnom meste hľadajú na pracovnom portáli Profesia.sk najviac ľudí.

Profesia days zažije o pár týždňov svoju premiéru v Žiline

Zamestnávatelia sa môžu už onedlho stretnúť naživo s uchádzačmi aj v ďalšom slovenskom meste. Po Bratislave a Košiciach bude tretím dejiskom najobľúbenejšieho pracovného veľtrhu na Slovensku Žilina. 

Prvý ročník veľtrhu na strednom Slovensku nás čaká už 17. mája 2018 v Event House Žilina.

 

 

 

 

 

Kontakt pre médiá:

Nikola Richterová
PR Manager
Mob.: +421 917 697 726
e-mail: [email protected]