S koncom roka rastie dopyt po kuriéroch. Profesia zaznamenala v októbri najvyšší počet ponúk

7. novembra 2022
5/5
2 min

Donedávna platilo, že najväčší dopyt po kuriéroch či kuriérkach zaznamenala Profesia ešte v roku 2018. Firmy vtedy uverejnili zhruba tisíc ponúk. Tieto čísla sa podarilo prekonať až teraz. Do 6. novembra uverejnili firmy už 1140 ponúk. Dopyt sa zvyšuje najmä pred vianočným obdobím.

Najväčší pracovný portál na Slovensku zaznamenal v októbri 2022 presne 155 pracovných ponúk na kuriéra či kuriérku. Tento počet je doposiaľ najvyšší, aký stihli zamestnávatelia pridať za jeden mesiac.

Profesia potvrdzuje, že koniec roka býva obdobím, kedy sa na trhu práce vyskytuje najviac kuriérskych príležitostí. Zamestnávatelia ponúkajú najmä prácu na plný úväzok a živnosť. Práve počas zimnej sezóny je však medzi inzerátmi zastúpený vyšší podiel práce na dohodu.

Ponuky práce najmä na západnom Slovensku

Dostupnosť kuriérskej práce nie je v našich regiónoch rovnaká. Analýza potvrdzuje, že príležitosť na prácu v tejto oblasti je väčšia na západe. Najviac pracovných ponúk vidno v Bratislave a okolí, Trnavskom a Nitrianskom kraji.

Naopak, najmenej ponúk je v prešovskom regióne.

Lepšia situácia pre uchádzačov

Hľadanie kuriérskych pracovných príležitostí bolo náročné najmä počas pandemického roka 2020. Na jednu ponuku zareagovalo v priemere až 88 uchádzačov či uchádzačiek. Dnes je situácia z pohľadu ľudí už omnoho priaznivejšia.

V roku 2022 platí, že na jeden inzerát zareaguje v priemere 28 ľudí. Najvyššiu konkurenciu možno vidieť v Košickom a Bratislavskom kraji, kde zareaguje na jednu ponuku práce v priemere 34, respektíve 30 ľudí.

Naopak, najnižšia je v žilinskom regióne. Keď tu firma uverejní inzerát práce na kuriéra či kuriérku v priemere zareaguje 18 uchádzačov a uchádzačiek.

Kontakt pre médiá:

Nikola Richterová

+421917697726

nikola.richterova@profesia.sk

Napísala Nikola Richterová
Hodnotenie článku