Slovenské firmy sa potrebujú naučiť prijímať zmeny. Profesia im ukáže skúsenosti transformačných lídrov

13. septembra 2022
5/5
3 min

Pandemické roky a vyhliadky do budúcna ukazujú, že ak chcú byť spoločnosti konkurencieschopné, musia byť otvorené novým spôsobom fungovania. Profesia chce zamestnávateľom pomôcť tým, že im predstaví skúsenosti, odžité chyby aj tipy od firiem, ktoré si určitou transformáciou už prešli.

Konferenciu s názvom Transformácia firiem a štátu – inšpirácia z biznisu organizuje Profesia spolu s partnermi MH Teplárenský holdingOpen HR forum. Inšpiratívny program čaká zamestnávateľov a verejnosť 22. septembra o 13:00 v Jurkovičovej Teplárni Bratislava.

Automatizácia, optimalizácia nákladov, zefektívnenie začlenenia pracovnej sily či nové prístupy k zákazníkov po skúsenostiach s pandémiou. Dôvody pre potrebu prijatia strategických zmien sú rôzne. Moderné podnikanie súčasnosti má však  jasnú spoločnú črtu – ak chce byť firma zdravá, musí byť spriaznená s procesom transformácie.

Otvárame prokrastinované témy

Skúsenosti zo slovenského trhu nám prezrádzajú, že nie každá spoločnosť je otvorená zmenám. Medzi dôvodmi je často neprehľadnosť v predikciách a požiadavkách trhu, nedostatočné znalosti o možnostiach transformácie, ale aj strach z neznáma. Téma konferencie preto otvára témy, ktoré sú, pre mnoho spoločností, dlho odkladanými riešeniami.

O svoje skúsenosti s prerodom spoločností sa prídu podeliť generálny riaditeľ MH Teplárenský holding Marcel Vrátný, generálny riaditeľ Nemocnice Bory Ľuboš Lopatka, ekonomický riaditeľ Slovenského národného divadla Matej Bošňák, vedúca HR oddelenia Magistrátu hlavného mesta Bratislava Martina Rothová, generálny riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne Richard Strapko a ďalší.

„Už sa nerozprávame prečo transformácia, ale je to dennodenná realita každého jednotlivca, firiem a štátu. To, čo zažívame v posledných mesiacoch sú úplné nové výzvy, s ktorými sme sa nikdy predtým nestretli. Potrebujeme iný prístup, nové znalosti a vedomosti, pozrieť sa na život z inej perspektívy, kde sa dokonca nemáme veľmi ani ako inšpirovať z minulosti. To je dôvod, prečo firmy a štát potrebujú hodnotových lídrov, ktorým budú ľudia dôverovať a ukážu im cestu ako to zvládnuť,“ hovorí výkonná riaditeľka Profesie Ivana Molnárová, ktorá otvorí program konferencie prednáškou Trendy 2022 na slovenskom trhu práce.

Vstupenky na akciu si môžu záujemcovia zakúpiť tu.

Kontakt pre médiá:

Nikola Richterová

+421917697726

nikola.richterova@profesia.sk

Napísala Nikola Richterová
Hodnotenie článku