Spoločnosť Profesia od januára zmení obchodné meno, portál Profesia.sk ostáva nezmenený 

7. novembra 2023
5/5
4 min

Spoločnosť Profesia, spol. s r.o., ktorá prevádzkuje najväčší pracovný portál na Slovensku Profesia.sk, od 1. januára 2024 zmení obchodné meno na Alma Career Slovakia, s.r.o. Spolu s tým rozširuje aj portfólio ponúkaných produktov, ale zachováva existujúce produkty a kvalitu služieb. Pre uchádzačky a uchádzačov sa však nič nemení, keďže názov pracovného portálu ostáva rovnaký a aj naďalej nájdu aktuálne ponuky na webe Profesia.sk. Portál Profesia.sk sa za 26 rokov od vzniku stal stabilnou jednotkou na trhu práce a ročne uverejňuje státisíce inzerátov.  

Čo zmena prinesie?  

Fínska spoločnosť Alma Media sa stala vlastníkom spoločnosti Profesia v roku 2012. Medzinárodné zdieľanie skúseností s kolegami, ktorí sú tiež súčasťou firiem zo skupiny Alma Career, pomáha rýchlejšie sa posúvať vpred a zlepšovať služby. A Profesia zároveň tiež poskytuje svoje know-how, keďže produkty ako Platy.sk, Teamio či Seduo.sk sa po úspechu na slovenskom trhu práce môžu ľahšie dostať aj do ďalších desiatich európskych krajín. Na druhej strane, na Slovensko ľahšie môžu prísť produkty, ktoré pomôžu uchádzačom o prácu, zamestnancom aj zamestnávateľom, a zatiaľ tu chýbajú. 

Medzinárodná spolupráca obohatí aj prieskumy a množstvo dát o pracovnom trhu, ktoré Profesia pravidelne poskytuje médiám. Zmena tak prospeje nielen samotnej firme, ale aj širokej verejnosti. 

Rebranding sa netýka portálu Profesia.sk 

Hoci spoločnosť ako taká prechádza zmenou obchodného mena, uchádzači a uchádzačky si nebudú musieť zvykať na nový portál s pracovnými ponukami. Web Profesia.sk je jedným z najväčších produktov skupiny Alma Career, a preto nie je dôvod na jeho premenovanie. Aj naďalej tak budú najatraktívnejšie ponuky na pracovnom trhu ľahko dostupné na rovnakom mieste.

Inzerujúce firmy získajú silnejšieho partnera 

Premenovanie Profesie na Alma Career Slovakia je súčasťou stratégie zameranej na vytvorenie silnej nadregionálnej skupiny poskytujúcej HR riešenia pre lepší svet práce pre každého. Alma Career je novou značkou pre B2B klientelu a bude mať pozitívny vplyv na zvyšovanie kvality poskytovaných služieb, portál Profesia.sk aktuálne využíva na hľadanie nových zamestnancov takmer 6000 spoločností. Nepríde ani k prerušeniu fungovania produktov. V súčasnosti prebieha projekt informovania existujúcich klientov o tejto zmene.  

Vedením spoločnosti je poverený Milan Jasný, ktorý zastáva pozíciu riaditeľa pre Česku republiku, Slovensko a Poľsko. V manažmente spoločnosti aj naďalej pôsobí zakladateľ Profesie Dalibor Jakuš. 

“Našou najväčšou konkurenčnou výhodou oproti globálnym hráčom je dokonalá znalosť domácich trhov. Stratégia Alma Career stojí na silných lokálnych produktoch. Najväčšou výzvou je pre nás zaistiť, aby sme po ukončení integrácie na tom boli vo všetkých ohľadoch lepšie ako dnes. Aby sme mali lepšiu produktovú ponuku, lepšiu firemnú kultúru, lepšiu starostlivosť o zákazníka, lepšie výsledky a aby sme dokázali lepšie a rýchlejšie inovovať,” hovorí Milan Jasný, riaditeľ Alma Career pre Česko, Slovensko a Poľsko. 

Alma Career, ktorá je jednou z obchodných vetiev spoločnosti Alma Media Oy, pôsobí v 11 krajinách Európy, konkrétne vo Fínsku, v Litve, Lotyšsku, Estónsku, Česku, na Slovensku, v Poľsku, Slovinsku, Chorvátsku, Bosne a Hercegovine a Severnom Macedónsku. Navyše spolupracuje s partnermi v ďalších krajinách, ako je Albánsko, Bulharsko, Rumunsko, Srbsko alebo Čierna Hora. 

Ďalšie podrobné informácie nájdete na novom webe.

Kontakt pre médiá:

Ľubica Melcerová
PR Manager
Mob.: +421 917 697 726
e-mail: lubica.melcerova@profesia.sk

Napísala Lubica Melcerova
Hodnotenie článku