Sviatočný špeciál: Na aké ponuky práce reaguje najčastejšie Adam, Eva či Silvester?

21. decembra 2020
4 min

Analýza pracovného portálu Profesia.sk rozoberá, na akých pozíciách chcú pracovať Slováci s menami, ktoré sa nám neodmysliteľne spájajú s vianočnými sviatkami. O aké ponuky práce sa zaujímali Eva, Adam a Silvester v roku 2020?

Jedna z posledných analýz portálu Profesia.sk v tomto roku ukazuje pracovné záujmy ľudí s menami, ktoré sa nám neodmysliteľne spájajú s koncoročnými sviatkami.

Adamov a Evy spája „nákupná horúčka“

Pre obdobie vianočných sviatkov je typický aj nákupný ošiaľ. Obchodné centrá evidujú v tomto období vyšší počet zákazníkov. Zháňajú sa darčeky či veci na štedrovečerný stôl. Je preto symbolické, že práve obchod je odvetvím, kde si Adamovia a Evy hľadajú najčastejšie prácu.

Analýza najväčšieho portálu na Slovensku odhalila, že Adamovia a Evy si hľadajú prácu v približne rovnakých sektoroch. Adam si v roku 2020 hľadal prácu najčastejšie v obchode, doprave, špedícii a logistikevo výrobe. Evy reagovali najčastejšie na ponuky práce v obchode, administratívevo výrobe.

Ktoré pozície zaujali Adamov a Evy najviac?

Adamovia a Evy reagovali v roku najčastejšie na ponuky práce na pozíciu predavačov. Portál Profesia.sk však vidí rozdiely v záujmoch podľa dosiahnutého vzdelania.

Kým Adamovia a Evy s maturitou reagujú najčastejšie na spomínané ponuky predavačov, Adamovia s vysokoškolským vzdelaním druhého stupňa reagovali v roku 2020 najčastejšie na ponuky práce na administratívnych pracovníkov, procesných inžinierov a skladníkov. Evy s vysokoškolským titulom druhého stupňa reagovali tento rok najviac na ponuky práce administratívnych pracovníčok, asistentiek a recepčných.

Silvestrovia majú „priemyselnejšie“ záujmy

Analýza najväčšieho a najznámejšieho portálu na Slovensku pozrela tiež na to, na aké pozície reagujú ľudia s menom Silvester. Uchádzačov s týmto menom je však menej. Spomedzi sledovanej vzorky z databázy životopisov bolo 1335 uchádzačiek s menom Eva, 939 uchádzačov s menom Adam, no iba 35 Silvestrov. 

Kým Adamovia a Evy reagovali najviac na pracovné pozície v obchode, uchádzači s menom Silvester reagujú viac na ponuky práce, ktoré vieme zaradiť do priemyselnej výroby.

V TOP odvetviach, na ktoré ľudia s týmto menom reagujú najčastejšie vidíme výrobu, pomocné práce či strojárstvo.

Kde sa chce zamestnať Silvester?

Kandidáti, ktorí oslavujú meniny posledný deň v roku, reagovali v priemere najčastejšie na ponuky práce operátorov výroby, montážnikov či robotníkov.

Aj tu však opäť platí, že vidíme rozdiely v záujmoch ľudí podľa dosiahnutého vzdelania. Napríklad Silvester s maturitou reagoval v roku 2020 najviac na pozíciu elektromechanika. Silvestrovia s vysokoškolským vzdelaním druhého stupňa si hľadali prácu skôr v obchode. Najčastejšie išlo o vedúcich predajne.

 

 

 

Kontakt pre médiá:

Nikola Richterová
PR Manager
Mob.: +421 917 697 726
e-mail: richterova@profesia.sk

 

 

 

Napísala Nikola Richterová
#Netradičné