Veľtrh Profesia days láka Slovákov k práci stále novými kreatívnymi spôsobmi. Do Košíc prichádza podujatie už po druhý raz

Podujatia
23. septembra 2018
5 min

Druhý ročník  veľtrhu práce, Profesia days Košice, je už takmer tu. Metropola východu bude žiť prácou 27. septembra. Záujem zamestnávateľov sa po minulom roku ešte zvýšil. Firmy na Slovensku majú totiž na osobný kontakt s uchádzačmi na východe menej príležitostí ako inde.  

5-tisíc. Presne toľko ľudí sa zúčastnilo minuloročného premiérového ročníka Profesia days Košice. Vystavovalo na ňom 70 zamestnávateľov, pričom záujem prevýšil pripravené kapacity. Aj z tohto dôvodu sa po roku vracajú Profesia days na východ opäť.

Veľtrh spoločnosti Profesia sa koná už 27. septembra v Spoločenskom pavilóne od 9:00 do 19:30. Na ľudí bude čakať viac ako 100 vystavovateľov, inšpirujúce prednášky, užitočné testovanie znalostí, či koučing a  ďalšie sprievodné aktivityCelé podujatie je zadarmo, jedinou podmienkou je rýchla registrácia.

Dopyt po IT-čkároch, ľuďoch do výroby a administratívnych pracovníkoch

Návštevníci, ktorí sa chcú informovať o voľných pracovných miestach, si budú môcť vybrať zamestnávateľov podľa druhu pozícií, ktoré ponúkajú. 

Najviac zamestnávateľov ponúkne IT, výrobné a administratívne voľné miesta. Práve administratíva je pritom odvetvím, o ktoré majú uchádzači na východnom Slovensku najväčší záujem.

Generálny partner dá šancu aj študentom a absolventom

Generálny partner, VSE Holding a.s., člen innogy, ponúkne návštevníkom pracovné ponuky v oblastiach ako energetika, obchod, IT a ďalších. Aby si študenti a čerství absolventi zjednodušili svoju cestu k pracovnému pohovoru u jedného z najväčších a najstabilnejších zamestnávateľov na východnom Slovensku, majú možnosť poslať stránke Dokáž to vo VSE svoju videovizitku a tí najkreatívnejší, ktorých vyberie odborná porota v zložení zástupcov VSE Holding a.s., člen innogy, budú osobne uvedení na hlavnom pódiu a získajú okrem príležitosti nového zamestnania aj hodnotné ceny.

Trendom v oblasti recruitmentu sa bude spoločnosť venovať v rámci svojej prednášky v miestnosti Profesia Master Class.  V IT & Start-up zone sa zamerajú na revolúciu spôsobenú digitalizáciou v tradičnom priemysle.

Zástupcov spoločnosti nájdete aj v štýlovej obývačke. Pri pohári domácej limonády sa budete môcť porozprávať s odborníkmi o tom, ako uspieť na preplnenom pracovnom trhu. Komunikovať nebudú len prostredníctvom svojich zamestnancom, ale aj robotom Sheldonom, ktorý sa bude pohybovať v priestoroch Spoločenského pavilónu.

Poradenstvo od odborníkov z Jaguaru

Automobilová spoločnosť Jaguar Land Rover sa po roku opäť stala hlavným partnerom podujatia Profesia days Košice. Priamo na veľtrhu bude Jaguar Land Rover hľadať uchádzačov na rôzne voľné pracovné pozície vo svojom závode, ktorý buduje. Okrem toho poskytne personálne poradenstvo a všetky potrebné informácie záujemcom o prácu u legendárnej automobilovej značky.

Podujatie sa stalo vzorom kreatívneho veľtrhu

Spoločnosť Profesia organizuje veľtrh Profesia days už deväť rokov. Podujatie sa rokmi rozšírilo a okrem Bratislavy sa koná aj v Prahe, Košiciach a v Žiline. Podujatie Profesia days je známe tým, že nejde o klasický veľtrh práce, pretože je prispôsobený rôznym cieľovým skupinám.

Organizátori preto očakávajú nielen nezamestnaných, ale aj študentov, ľudí po 50tke, absolventov, ale aj tých, čo dnes prácu majú a zaujímajú sa o svoje napredovanie na trhu práce.

Zabudnite na  nudné veľtrhy z minulého tisícročia

Návštevníci majú popri stánkoch so zamestnávateľmi k dispozícii pestrý program. Aj z tohto dôvodu je dobré vyhradiť si na podujatie dlhší čas. Na návštevníkov budú čakať na hlavnom pódiu slovenské osobnosti z rôznych oblastí.

Medzi nimi raper a stand-up komik Bekim, vystúpi aj naša najúspešnejšia basketbalistka Zuzana Žirková, či spoluzakladateľ značky Gym Beam Oliver Juhasz a ďalší. Uchádzači sa tu môžu inšpirovať úspešnými príbehmi.

Analýzy portálov Profesia.sk, či Platy.sk neraz ukázali, že slovenskí uchádzači o prácu majú často problém s nájdením toho správneho spôsobu, ako zaujať zamestnávateľov.

Špeciálna miestnosť Profesia Master Class, či ďalšie sprievodné aktivity záujemcom pomôžu zistiť, ako napísať správne životopis, čo je vhodné a čo nie pri platovom vyjednávaní so svojim šéfom, či na aké veci sa zameriavajú personalisti na pracovných pohovoroch. Záujemcovia navyše môžu zistiť, na akej úrovni majú svoje znalosti z cudzích jazykov. Pripravené je tiež IT testovanie, či osobnostné previerky, modelové pohovory a mnoho ďalšieho.

 

Kontakt pre médiá:

Nikola Richterová
PR Manager
Mob.: +421 917 697 726
e-mail: richterova@profesia.sk

 

 

 

Napísala Nikola Richterová
#Košický kraj #Profesia days