Nový formulár životopisu na Profesii – 3 najvýraznejšie zmeny

Produktové novinky
13. augusta 2021
3 min

[:sk]Deň, kedy sa zmení spôsob, akým si uchádzači budú vytvárať životopis na Profesii sa nezávratne blíži. Už v septembri uvedieme do života našu najočakávanejšiu novinku – nový formulár životopisu. Vybrali sme pre vás 3 zaujímavé zmeny, ktoré ovplyvnia aj to, aké životopisy budú zamestnávatelia dostávať.

1. Profesionálny a pekný dizajn

Pripravili sme úplne nové šablóny životopisu, ktoré budú spĺňať tie najprísnejšie kritériá. Pri vytváraní dizajnu sme sa inšpirovali aktuálnymi trendami, ale aj potrebami uchádzačov. Mysleli sme na tých, ktorí preferujú jednoduchý, štruktúrovaný a prehľadný životopis. Zároveň sme pripravili aj alternatívu pre tých, ktorí si potrpia na moderný a dizajnový životopis.

Do nových dizajnov sa automaticky prehodia aj životopisy, ktoré už uchádzači na Profesii majú vytvorené.

formulár životopisu

2. Jednoduchý a intuitívny proces vytvárania životopisu

Pre uchádzačov na trhu práce chceme byť prvým riešením pri potrebe nového životopisu. Či už to bude na aktívne hľadanie novej práce alebo na to, aby mali životopis prístupný online a mohli si ho kedykoľvek aktualizovať.

Nový formulár sme vytvorili úplne od základov. Postup vytvárania životopisu bude intuitívny a jednoducho prístupný nielen na počítači, ale aj zo smartfónu. Všetky body, ktoré na uchádzača čakajú sú viditeľné na ľavej strane. Môže tak jednoducho sledovať svoj progres. V každom bode sú k dispozícii rady a tipy na to, ako najlepšie jednotlivé údaje vyplniť. Veríme, že mnohým to vytvorenie životopisu uľahčí a skráti čas prípravy. Vytvorili sme aj novú vstupnú stránku, ktorá ich na prípravu životopisu správne naladí.

formulár životopisu

3. Nové polia pre lepší prehľad o kandidátoch

Hovorí sa, že na prvé pozretie dokáže šikovný personalista vyhodnotiť životopis za 6 sekúnd. Náš nový formulár životopisu sme vystavali tak, aby sme aj za taký krátky čas dali uchádzačom možnosť vyniknúť. Rozšírili sme možnosť zadávania úrovní zručností. Uchádzači tak budú môcť uviesť, či danú zručnosť ovládajú ako úplný začiatočník, začiatočník, mierne pokročilý, pokročilý a expert.

Do formuláru sme zahrnuli aj priestor pre „osobné zhrnutie“. Je to trend, ktorý sa čím ďalej tým viac udomácňuje aj u nás. Dá šancu vyniknúť a stručne, vlastnými slovami opísať svoje silné stránky.

formulár životopisu

Nový formulár a nové životopisy spúšťame už 1. septembra 2021. Viac o tom, čo všetko sa mení, sa dozviete v našom predchádzajúcom článku.[:]

Napísala Lucia Belanová
#Životopis