Pripravujeme nový formulár životopisu pre uchádzačov – a tým aj lepšie informácie pre personalistov

Produktové novinky
16. mája 2021
5 min

[:sk]Po dlhých prípravách, konzultáciách a prácach, vám konečne môžeme predstaviť obrovskú novinku, ktorá navždy zmení Profesiu. Samozrejme trochu preháňame, ale vôbec nie sme ďaleko od pravdy. Uchádzačom prinesieme úplne nový životopis na Profesii.  

Pustili sme sa do zmeny, ktorá rúca zaužívané a prinesie benefity pre všetky strany. Chceme, aby uchádzači, ktorí používajú Profesiu, boli na svoj životopis hrdí a sebavedomo ním reagovali na pracovné ponuky. Zároveň prinesieme novinky aj pre personalistov, a to väčšiu relevanciu informácií v životopisoch, ale aj v  databáze životopisov.

A kedy plánujeme túto revolúciu spustiť? Nechávame si leto na dotiahnutie detailov k  dokonalosti a nový formulár životopisu si uchádzači budú môcť vychutnať na jeseň. Takže dovtedy psssssst.

Čo budú najväčšie zmeny v novom životopise?

Jednoduchší a intuitívnejší proces vytvárania životopisu

Na novom formulári životopisu sme začali pracovať úplne od základov. Vďaka tomu bude celý proces vytvárania životopisu pre uchádzačov jednoduchý a intuitívny. Pri každom kroku budú mať po ruke tipy, ktoré im pomôžu uviesť požadované údaje čo najpresnejšie. Zážitok z vytvárania životopisu tak bude príjemný a na jeho konci bude spokojný uchádzač s profesionálnym životopisom.

Malá ukážka, ako bude nový formulár životopisu vyzerať:
formulár životopisu

Profesionálny a pekný dizajn

Nový životopis obstojí z dlhodobého hľadiska aj pred najnovšími trendmi. Šablóny pripravujeme tak, aby vyhovovali tým, ktorí majú radi jednoduchosť a štruktúrovanosť. Veľké prekvapenie však čaká na tých, ktorí si potrpia na modernom dizajnovom životopise.

Výhodou je, že všetkým, ktorí už majú vytvorený životopis na Profesii, ho automaticky prehodíme do nového, krajšieho dizajnu. Personalisti zas ocenia prehľadné životopisy s relevantnými informáciami.

Optimalizovaný obsah

Na základe dát a životopisov, ktoré máme k dispozícii, sme nový formulár navrhli tak, aby sa uchádzačom vypĺňal čo najjednoduchšie a zároveň poskytol personalistom iba relevantné informácie. Jednou z noviniek napríklad bude, že si uchádzači pri zadávaní zručností budú môcť vybrať až z 5 úrovní ovládania – úplný začiatočník, základy, mierne pokročilý, pokročilý a expert. Doteraz mali k dispozícii iba 3 úrovne. Personalisti tak získajú detailnejší prehľad o tom, ako na tom uchádzači sú.

Novinkou bude aj presnejšie uvedenie bydliska uchádzača. Aktuálne je to políčko voľné a uchádzači si tam môžu zadať čokoľvek. V novom formulári životopisu si uchádzači budú miesto bydliska vyberať zo zoznamu. To využijeme aj v databáze životopisov, kde bude možné si uchádzačov podľa miesta bydliska filtrovať.

Šanca zaujať na prvý pohľad

Uchádzačom dáme možnosť zaujať na prvý pohľad. Novinkou bude políčko „osobné zhrnutie“, v rámci ktorého budú mať možnosť predstaviť seba a svoju kariérnu cestu na pár riadkoch. Tento prístup poskytne kandidátom priestor na to, aby bol ich životopis čo najviac výnimočný.

Dôraznejšie upozornenie na databázu životopisov

V novom formulári budeme uchádzačov dôraznejšie informovať o zverejnení ich životopisu v databáze a v čom im to môže pomôcť. Naším cieľom je, aby uchádzači vedeli viac o výhodách databázy, a že ich personalista môže s ponukou práce kontaktovať aj priamo.

Oddelená časť s informáciami o hľadanej práci

Keď si uchádzač vytvorí nový životopis na Profesii, dostane sa do časti o hľadanej práci. Tá je pre nás dôležitá najmä z pohľadu databázy životopisov, aby ste si vy, personalisti, vedeli jednoducho vyfiltrovať požadovaných kandidátov. Pýtame sa v nej uchádzača na lokalitu hľadanej práce, odvetvie či pracovné pozície, o ktoré má záujem. Aby sme vám vedeli poskytnúť ešte presnejšie informácie, po novom sa budeme pýtať aj na to, či je uchádzač ochotný pracovať cez víkendy a v noci.

 Z čoho sme pri príprave nového formuláru životopisu vychádzali?

  • Dáta od personalistov. Na základe rozhovorov a testovaní priamo s personalistami, sme zohľadnili informácie o uchádzačoch, ktoré sú dôležité a naopak, informácie, ktoré nie sú relevantné už nebudeme požadovať.
  • Dáta od uchádzačov. Máme najväčšiu databázu aktívnych životopisov na Slovensku. Vyhodnotili sme tak polia a údaje v životopisoch, ktoré uchádzači nevyužívali, vypĺňali ich nesprávne, alebo mali problém s ich vyplnením. Počas vývoja sme nový formulár testovali s desiatkami uchádzačov.
  • Trendy. Pre mnohých uchádzačov je dôležitý aj výzor ich životopisu. Preto sme si dali záležať, aby nové životopisy na Profesii vyzerali profesionálne a zároveň dizajnovo. Tak aby zaujali aj náročnejších uchádzačov.

formulár životopisu[:]

Napísala Lucia Belanová
#Databáza životopisov #Životopis