Profesia ponúka firmám možnosť nájsť si zamestnancov z Ukrajiny

Rady a tipy
17. marca 2022
5/5
3 min

Profesia vyjadruje podporu Ukrajine a všetkým jej občanom, ktorí znášajú dôsledky vojny vo svojej krajine, aj tým, ktorí museli utiecť pred vojnovým konfliktom. Chceme poskytnúť pomoc v tom, v čom sa cítime najužitočnejší, a to spájať zamestnávateľov s ľuďmi, ktorí si prácu hľadajú.

Ako sa v Profesii snažíme pomôcť?

Okrem finančnej pomoci, ktorou sme spolu s našou sesterskou spoločnosťou LMC podporili zbierku SOS Ukrajina neziskovej organizácie Človek v ohrození sa snažíme priniesť novinky na stránke, ktoré uľahčia ľuďom z Ukrajiny hľadanie si novej práce.

Pracovné ponuky vhodné pre ľudí z Ukrajiny

Firmy majú pri vytváraní pracovnej ponuky možnosť označiť ju ako vhodnú pre ľudí z Ukrajiny. Takéto ponuky dostanú špeciálnu nálepku v zozname pracovných ponúk a dajú sa podľa tohto kritéria filtrovať na hlavnej stránke. Väčšinu ponúk zamestnávatelia zverejňujú v slovenskom, alebo anglickom jazyku, preto na preklad odporúčame použiť službu translate.google.com.

Okrem toho môžu odídenci z Ukrajiny prejaviť záujem o prácu na Slovensku aj reagovaním na špeciálnu hromadnú ponuku, v ktorej prinášame praktické tipy, ako si nájsť prácu na Slovensku a dôležité odkazy na webstránky s usmerneniami pri hľadaní práce. Ľudí z Ukrajiny, ktorí týmto spôsobom prejavia záujem, budeme informovať o novinkách, vďaka ktorým si budú vedieť nájsť prácu jednoduchšie.

Vytvorenie životopisu a jeho zverejnenie v databáze

Profesia nie je len o vyhľadávaní pracovných ponúk. Záujemcom o prácu ponúkame možnosť vytvoriť si bezplatne životopis a zverejniť ho v našej databáze. Pre odídencov z Ukrajiny pripravujeme do formuláru životopisu možnosť zakliknúť si štatút dočasného útočiska, ktoré je jednou z možností, ako legálne pracovať na Slovensku. Tieto životopisy dostanú v databáze špeciálne označenie a zamestnávatelia budú mať ku kontaktným údajom týchto uchádzačov prístup zadarmo. Táto novinka bude prístupná v najbližších dňoch. Uchádzačov z Ukrajiny si môžete od 23.3. pozrieť v databáze životopisov.

Webinár pre zamestnávateľov

Na slovenskom trhu práce v posledných rokoch prevažovala ponuka práce nad dopytom. Aj preto vzbudila kríza na Ukrajine a príliv ľudí na Slovensko záujem na strane personalistov. Preto sme pripravili webinár na tému Zamestnávanie ľudí z Ukrajiny na Slovensku. Spolu s Tomášom Grellom z advokátskej kancelárie Taylor Wessing sme sa pozreli na praktické tipy, ako legálne zamestnať ľudí z Ukrajiny. O tom, ako s ľuďmi utekajúcimi pred ozbrojeným konfliktom komunikovať a začleniť ich do kolektívu porozprával riaditeľ Ligy za duševné zdravie Andrej Vršanský. Záznam z webinára si môžete pozrieť nižšie.

[:]

Napísal Anton Khúla
#Ukrajina
Hodnotenie článku