Firmy na východe zverejnili za posledné týždne 12-tisíc inzerátov. Profesia days ponúknu v Košiciach viac než len to

3. októbra 2022
5/5
5 min

Festival príležitostí Profesia days prichádza do Košíc už o dva dni. V stredu a vo štvrtok 5. a 6. októbra otvorí svoje brány návštevníkom na východe po dlhých troch rokoch. Po pandemickej pauze ponúkne záujemcom a záujemkyniam viac než kedykoľvek predtým.

Najväčší pracovný portál na Slovensku Profesia.sk oznamuje, že zamestnávatelia uverejnili na východnom Slovensku v treťom štvrťroku tisíce nových pracovných príležitostí. V prešovskom regióne išlo o vyše 4500 a v Košickom kraji to bolo viac ako 7600 ponúk. Záujemci, ktorí sa rozhodnú prísť na Profesia days Košice však majú šancu získať viac. Aj to, čo sa bežne na pracovných portáloch neponúka.

Cenné rády a informácie úplne zadarmo

Všeobecne platí, že uchádzači to majú na východnom Slovensku o čosi ťažšie ako v hlavnom meste. Kým v Bratislave zareaguje na jednu pracovnú ponuku v priemere 11 ľudí, napríklad v Košiciach je to dvojnásobok. Konkurencia medzi kandidátmi o prácu je tu preto vyššia.

Aj z tohto dôvodu sa Profesia snaží prinášať ľuďom osobné stretnutia, na ktorých prinesie viac informácií, rád či inšpirácie, čo všetko možno vyskúšať. Profesia days sa v Košiciach predstavia vôbec po prvý raz ako dvojdňové podujatie. Festival príležitostí čaká na východniarov v stredu a štvrtok 5. a 6. októbra 2022 v Kulturparku Košice od 10. do 19. hodiny. Napriek tomu, že Profesia si toho tento rok pripravila pre Košice viac, vstup zostáva zadarmo. Jedinou podmienkou je rýchla a bezplatná registrácia.

Selektovanie stánkov podľa pracovných oblastí

Počet vystavovateľov presiahol tento rok číslo 70. Profesia days ponúknu návštevníkom voľné pracovné miesta v rôznych sektoroch. Záujemcovia, ktorí prídu na podujatie s cieľom hľadania práce, môžu stánky pohodlne rozdeľovať podľa svojich vlastných preferencií.

Či už je to administratíva, marketing, obchod, cestovný ruch, gastro, IT či ďalšie, uchádzači a uchádzačky budú mať k dispozícii širokú škálu pracovných miest a stáží. Cieľovou skupinou sú ľudia v Košickom a Prešovskom kraji.

Konkrétne tipy od ostrieľaných osobností

Profesia days sú tento rok naozaj unikátne najmä vďaka svojmu bohatému programu. Záujemcom a záujemkyniam poskytnú možnosť napredovať. Jedným so spôsobov je napríklad inšpirácia od úspešných ľudí pochádzajúcich najmä z východného Slovenska.

Na dvoch pódiách vystúpia cestovateľský bloger Milan Bardún známy ako Milan bez mapy, spevák Lukáš Adamec, zakladateľ herného vyvojárskeho štúdia Peter Nagy, moderátorka úspešného podcastu Nevyhorení Zuzana Matuščákovákoučka Lívia Pastoreková a mnoho ďalších.

Ďalšou tohtoročnou novinkou je Skill Lab. Pôjde o miesto, kde záujemci a záujemkyne môžu otestovať svoje mäkké či tvrdé zručnosti. Následne môžu vďaka spoznaniu svojich silných stránok zistiť, aký druh práce ich má šancu napĺňať.

Program pre všetky vekové kategórie

Festival príležitostí Profesia days je dlhé roky známy tým, že nejde o podujatie, ktoré by bolo vhodné iba pre študentov a ľudí, ktorí sa aktívne hľadajú prácu. Podrobne zostavovaný program je vymyslený tak, aby bol vhodný skutočne pre každého.

Aktivity, prednášky a diskusie môžu tak zaujať aj zamestnaných, mamičky na materskej či ďalšie špecifické skupiny v spoločnosti. Cieľom podujatia je zabezpečiť, aby ľudia rozumeli trhu práce, spoznávali nové trendy a vedeli, čo robiť pre to, aby nezaspali na vavrínoch a zostali žiadanými.

Novinkou je tento rok špecializovaný program pre ľudí nad 45 rokov. Podujatie poskytne skúseným návštevníkom a návštevníčkam nové možnosti napredovania, ale aj nové pracovné výzvy. Pripravená je tiež špeciálna koučovacia zóna.

Viac info k programu nájdete na webe Profesia days.sk.

Kontakt pre médiá:

Nikola Richterová

+421917697726

nikola.richterova@profesia.sk

Napísala Nikola Richterová
Hodnotenie článku