29. decembra 2020

Firmy potrebovali čertov, krotiteľov či naháňačov kráv. Rok 2020 priniesol aj ponuky, ktoré vyčarujú úsmev na tvári

Rok 2020 by sme mohli označiť množstvom výrazov, prívlastok „zábavný“ však určite nezíska. Situácia na trhu práce nebola priaznivá. Napriek tomu, že počet pracovných ponúk bol výrazne nižší než predošlé roky, portál Profesia.sk zaznamenal aj unikátne vtipné inzeráty.

Toto sú najzaujímavejšie ponuky roka:

# 10

CEO, PPC, SEO či TPP. Zaužívaných skratiek je stále viac, preto je niekedy náročné vyznať sa. O to lepšie, keď firma priamo vysvetlí ich význam.

# 9

V tomto prípade nemožno hovoriť o vtipe ako takom. Tento pracovný inzerát však popri čašníkoch, operátoroch výroby, analytikoch, vodičoch či manažéroch výrazne spestril ponuku na portáli Profesia.sk.

# 8

Do zoznamu sa dostali aj inzeráty z českej pobočky Profesia.cz. Táto pracovná ponuka dokazuje, že hľadanie toho najvhodnejšieho uchádzača nemusí končiť na zemi. Títo personalisti sú ochotní zájsť až do pekla.

# 7

Tento zamestnávateľ zareagoval na uzavretie posilňovní lákavou ponukou.

# 6

Pri tejto ponuke si človek predstaví kadečo. Inak na tom nebol ani Lukáš, ktorý v Profesii pracuje na oddelení zákazníckej podpory a overoval tento inzerát. Podľa jeho vlastných slov v daný deň odchádzal z roboty obohatený o novú vedomosť. „Ješterka“ je totiž typ vysokozdvižného vozíka.

# 5

„Ja ťa zveziem, aby si ty mohol voziť.“ Ponuka, ktorá sa neodmieta.

# 4

Fráza „dobrý obchodník predá aj deravý hrniec“ je už opozeraná. To si uvedomili aj personalisti v tejto firme a vymysleli alternatívu.

# 3

Niektorí personalisti sa rozhodli dokonca aj rýmovať.

# 2

Uchádzači sa v roku 2020 sťažovali na zvýšené požiadavky firiem. Niektorým zamestnávateľom dokonca nestačili ani obyčajní ľudia a vyhľadávali iba kandidátov s nadprirodzenými schopnosťami.

# 1

Káva, káva, káva, mačiatko. Pre ľudí, ktorí milujú kávové mačiatka, išlo zaiste o neodolateľnú ponuku.

 

 

 

Kontakt pre médiá:

Nikola Richterová
PR Manager
Mob.: +421 917 697 726
e-mail: [email protected]