Je klišé „mladý dynamický kolektív“ v inzerátoch naozaj často? Analýza ukazuje, ktoré frázy sú u firiem obľúbené

19. decembra 2018
2 min

Aké sú najväčšie klišé z pracovných inzerátov na Slovensku? Mnoho uchádzačov by zrejme odpovedalo, že ide najmä o opakované frázy „mladý dynamický kolektív“, či „stabilná firma“. Spoločnosť Profesia sa preto pozrela, ako často uvádzali firmy takéto „klasiky“ v roku 2018.

Poslednou analýzou tohto roka z dát Profesia.sk je výskyt známych klišé v pracovných inzerátoch. Vybrali sme 4 často komunikované slovné spojenia a ich výskyt v inzerátoch v roku 2018.

Mladý dynamický kolektív v každej 100. ponuke

V niektorých prípadoch sa ukazuje, že vybrané výrazy vôbec nie sú tak časté, ako by sa mohlo zdať. Platí to aj pri „mladom dynamickom kolektíve“. Ten sa tento rok nachádzal iba v jednom percente pracovných inzerátov na Profesii.

Výrazné rozdiely pritom neukázalo ani medziročné porovnávanie. Podobný podiel bol totiž pri tomto výraze aj v roku 2017, či 2016.

Inšpiratívne prostredie, či stabilná firma sú obľúbenejšie

Ukazuje sa, že viac ako „mladý dynamický kolektív“ používajú zamestnávatelia v pracovných inzerátoch frázy ako „inšpiratívne/príjemné pracovné prostredie“ alebo „stabilná firma/zamestnanie“.

Obe tieto frázy sa v roku 2018 objavili v približne 4 percentách pracovných inzerátoch.

Kým pri inšpiratívnom pracovnom prostredí sú čísla podobné s minulými rokmi, pri stabilnej firme vidíme nárast v používaní. V roku 2017 tento výraz použili v 3 percentách pracovnej inzercie na Profesia.sk.

Víťazom tejto kategórie je „možnosť kariérneho rastu“

Spomedzi štyroch vybraných fráz uverejňujú zamestnávatelia najčastejšie „možnosť kariérneho rastu“. Tento výrok obsahovalo v roku 2018 približne 12 percent inzerátov.

Pri tomto výraze vidíme za posledné roky nárast v obľúbenosti medzi zamestnávateľmi. V roku 2016 bol totiž v 10 percentách a v roku 2017 v 11 percentách inzerátov.

 

 

Kontakt pre médiá:

Nikola Richterová
PR Manager
Mob.: +421 917 697 726
e-mail: richterova@profesia.sk

 

Napísala Nikola Richterová
#Pracovné ponuky