Koronavírus ovplyvňuje trh práce. Profesia sa snaží pomôcť firmám, aby neprerušovali nábory, pomôcť má nová služba video pohovorov

16. marca 2020
2 min

Spoločnosť Profesia prináša na trh práce novinku, ktorá má obmedziť počet zrušených pracovných pohovorov. Líder pracovných portálov prináša službu bezplatne. Video pohovory majú pomôcť firmám, ktoré pre zrušené pohovory môžu prísť o kvalitných uchádzačov, rovnako aj ľuďom, ktorí sa vďaka odkladaniu termínov môžu dostať do náročnej situácie bez príjmu.

Z dôvodu šírenia sa vírusu dostali zamestnanci mnohých firiem na Slovensku povinný home office a zákaz osobných stretnutí. Posledné dni sme tak boli svedkami odloženia mnohých pracovných pohovorov, čo spomaľuje náborové procesy.

Služba pomôže udržať zdravý chod firiem

Udržať zdravý chod náborov na trhu práce aj po vyhlásení mimoriadnej situácie. Túto úlohu dostali zamestnanci najväčšieho pracovného portálu na Slovensku. Spoločnosť Profesia sa snaží obmedziť hromadné rušenie pracovných pohovorov využitým online možností. Firmám odporúča využiť video pohovory.

Personalisti si termín pohovoru dohodnú s uchádzačmi mailom či telefonicky vopred. Uchádzač následne obdrží na e-mail pozvánku na video pohovor s konkrétnym termínom. Presné informácie o postupe nájdete TU.

Odkladanie pohovorov komplikuje život obom stranám

Táto situácia neovplyvňuje iba firmy, ale aj samotných uchádzačov. Tí, ktorí sú aktuálne napríklad vo výpovednej dobe, sa pri odložených pohovoroch môžu strachovať, že na určitý čas skončia úplne bez práce a príjmu.

Video pohovory pomôžu aj samotným firmám. Eliminujú  totiž risk, že kandidáti, ktorým presunuli pohovory, si už medzičasom nenájdu prácu inde.

 

 

 

Kontakt pre médiá:

Nikola Richterová
PR Manager
Mob.: +421 917 697 726
e-mail: richterova@profesia.sk

 

 

Napísala Nikola Richterová
#Korona #Obchod